• Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
JuraPark-krasiejow.pngbassau.jpgkopalnia_nowa_ruda.jpgmbaner_szpryngiel.jpgski_raft.jpgtwoje_miejsce.jpg

Opolszczyzna atrakcje turystyczne

Opolszczyzna to malowniczy region, którego stolicą jest Opole. Zwiedzając miasto warto zobaczyć Wieżę Piastowską - pozostałość po nieistniejącym dziś Zamku, Opolskie ZOO słynące z jedynych w Polsce uchatek kalifornijskich oraz magiczną Opolską Wenecję.
Ważnym punktem na turystycznej mapie Opola jest również Muzeum Wsi Opolskiej, z plenerową ekspozycją zabytków drewnianej architektury wiejskiej. W Byczynie, położonej niedaleko Kluczborka warto zobaczyć Gród Rycerski, który przeniesie Was w odległe czasy walk rycerskich. Opolszczyzna to także miejsce pełne zabytkowych budowli. Najbardziej znanym zamkiem Opolszczyzny jest zamek Moszna, słynący z 99 wież i wieżyczek. Podążając szlakiem zamków koniecznie należy zwiedzić Zamek w Niemodlinie, który posiada bogatą ponad 800 letnią historię i renesansowy zamek w Rogowie Opolskim. W Paczkowie koniecznie warto odwiedzić wyjątkowe Muzeum Gazownictwa, które posiada szeroką kolekcję starych gazomierzy i stare sprzędy gospodarstwa domowego.
Województwo Opolskie to również piękne i malownicze jeziora, pełne bogatej fauny i flory z czystymi plażami. Jedne z najbardziej znanych to Jezioro Nyskie, Otmuchowskie i Jeziora Turawskie. Latem przyciągają do siebie tłumy turystów z całej Polski. Na jeziorze Nyskim w Głębiowie, na terenie Błękitnej Zatoki co roku organizowane są huczne imprezy, festiwale oraz bitwy morskie. Wielbicielom sportów wodnych polecamy odwiedzenie Januszkowic, gdzie znajduje się jeden z największych wakeparków w Polsce oraz Krapkowickiej przystani, gdzie można popływać łódką, rowerkiem wodnym lub wyruszyć w rejs rzeką z pięknym widokiem na Krapkowicki Zamek. Aktywnych turystów zachęcamy do wybrania się na spływy kajakowe w Turawie i Staniszczach Małych, dzięki którym możemy poznać uroki rzeki Mała Panew.
W Staniszczach Małych czeka na nas jeszcze jedna atrakcja: Prawdziwa wioska Indiańska HOCIOKA, która pozwoli każdemu choć na moment przenieść się w czasy Dzikiego Zachodu. To wciąż jednak nie koniec atrakcji. Idealne miejsce na weekendową wycieczkę stanowi JuraPark w Krasiejowie, gdzie można podziwiać ponad 250 figur olbrzymich modeli dinozaurów oraz Park Nauki i Ewolucji Człowieka, gdzie możecie stać się świadkami fascynujących przemian. W Krasiejowie czeka na Was jeszcze jedna atrakcja – jedyny na opolszczyźnie Odwrócony Domek.
W Olszowej zachęcamy do odwiedzenia Parku Miniatur, w którym znajduje się wiele zapierających dech w piersiach budowli. Niedaleko Olszowej znajduje się góra św. Anny – miejsce pielgrzymek wielu turystów. Również i tam czeka na Was niesamowita atrakcja – Zjeżdżalnia grawitacyjna Alpine-Coaster o długości 600 metrów. Nieopodal zamku Moszna w miejscowości Łącznik znajduje się, wyjątkowa atrakcja - Fabryka Robotów. To tu budowane są ogromne stalowe roboty, wiele z nich to znane postacie z filmów oraz bajek wykonanych ze stali i części samochodowych. Podążając dalej, dojeżdżamy do Głuchołaz, stolicy gór Opawskich gdzie blisko 8 kilometrowy Szlak Miejski poprowadzi nas przez to piękne, zabytkowe miasto. W drodze powrotnej warto przejechać przez miejscowość Moszczanka. To miejsce godne polecenia nie tylko wędkarzom ale także smakoszom ryb, znajduje się tu bowiem najbardziej znane w regionie Łowisko Pstrąg.

Sprawdźcie co skrywa w sobie Opolszczyzna!

Polecane atrakcje turystyczne

JuraPark w Krasiejowie - Dojeżdżając na miejsce możemy skorzystać z odwiedzenia dwóch obiektów: JuraParku oraz Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, gdzie staniecie się świadkami fascynujących przemian i dołaćzycie do wybranego grona podróżników w czasie!

Wiosna Indiańska HOCIOKA - Każdy, kto choć na moment chciał przenieść się na Dziki Zachód i zostać wojowniczym Indianinem ma teraz niepowtarzalną szansę urzeczywistnić swoje marzenia... Hocioka to dobry sposób, żeby spędzić czas w gronie przyjaciół i swojej rodziny.

Rosenau Zaginione Miasto - Interaktywny Park Rozrywki i Edukacji "Rosenau - zaginione miasto" to miejsce wypoczynku, zabawy i edukacji dla całych rodzin, z oferą ukierunkowaną na osoby w każdym wieku. Nazwa Park Rosenau nawiązuje do legendy o osadzie, która podobno w średniowieczu istniała w Górach Opawskich.

Fabryka Robotów - Fabryka Robotów Filmowych znajduje się niedaleko Opola, w kierunku Prudnika. Miejsce fantastyczne, pełne niesamowitej energii i artystycznej duszy. Właściciel i konstruktor robotów rozpoczął budowę na początku 2012 roku - wyłacznie hobbistycznie, z pasji i chęci tworzenia. Z czasem jednak wokół tego projektu pojawiło się mnóstwo osób ciekawych i zafascynowanych robotami.

Park Miniatur w Olszowej - Park miniatur w Olszowej to przepiękny ogród o powierzchni 20 000 metrów kwadratowych, w którym znajduje się kilkanaście, zapierających dech w piersiach miniatur, najbardziej znanych obiektów na świecie. Są to ważne dla regionu obiekty sakralne oraz cenne zabytki.

Muzem Gazownictwa - To stara gazownia miejska, która w tej chwili jest prawdziwa skarbnica wiedzy o gazie, gdzie znajduje sie bogata kolekcja eksponatów, prezentowana miedzy innymi w zbiorniku gazu, salach wystawowych czy ekspozycja plenerowych o łacznej powierzchni ponad 1000 m2. Imponujaca kolekcje stanowia gazomierze ( 600 sztuk) a takze gazowe urzadzenia gospodarstwa domowego – kuchenki gazowe, piecyki grzewcze, lokówki, zelazka, lampy a takze takie unikatowe urzadzenia jak magle czy lodówki.

Zamek w Niemodlinie - Jest odbiciem polskiej historii regionu. Każda cegła, każdy fragment muru niosą oddzielną opowieść ilustrowaną stylami architektury. Mury, podziemne tunele, lochy oraz ukryte pomieszczenia być może nadal kryją skarby zachodniej Polski, chowane tu przed wojenną zawieruchą przez 700 lat historii Zamku.

Muzeum Wsi Opolskiej - Muzealna ekspozycja na wolnym powietrzu składa się z prawie 50 wiejskich zabytkowych budowli drewnianych, które są wyposażone i urządzone wewnątrz w oryginalne sprzęty, narzędzia i meble. Jest ona swego rodzaju „zaklętą w drewnie” historią wsi śląskiej, która przez bezpośredni, niemalże namacalny, kontakt z eksponatami staje się bardziej dostępna i zrozumiała dla zwiedzających.

Zamek Moszna - W tym zamku znajduje się 365 pomieszczeń i 99 wieżyczek i to przede wszystkim dzięki nim to miejsce często jest określane jako ’’bajkowy zamek’’ czy po prostu ’’polski Disneyland’’. Mała rzeczka przepływająca wzdłuż parku, przepiękne mosty, kwiaty i drzewa, które dodają uroku temu miejscu o każdej porze roku, to wszystko sprawia, że możemy się poczuć jak w bajce.

Opolskie to gwarancja wspaniałych wrażeń! 
 
Więcej znajdziesz w naszym Informatorze Turystycznym
 
moncler pas cher moncler pas cher moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler pas cher piumini moncler outlet piumini moncler outlet piumini moncler outlet piumini moncler outlet piumini moncler outlet piumini moncler outlet piumini moncler outlet piumini moncler outlet piumini moncler outlet parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet nike tn pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet nike tn pas cher nike tn pas cher cheap nfl jerseys supreme outlet