• Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
JuraPark-krasiejow.pngbassau.jpgkopalnia_nowa_ruda.jpgmbaner_szpryngiel.jpgski_raft.jpgtwoje_miejsce.jpg

Karkonosze atrakcje turystyczne

Karkonosze to najwyższe pasmo Sudetów. Ich najwyższym szczytem jest górująca nad Karpaczem - Śnieżka, tłumnie odwiedzana przez turystów zarówno Polskich, jak i Czeskich. Region Karkonoszy przepełniony jest wieloma niezwykłymi zabytkami, atrakcjami turystycznymi oraz górskimi szlakami. Zapewniamy, że warto wybrać się tutaj o każdej porze roku!
Region Karkonosze sięga jednak dalej… To także miasta i miasteczka wkomponowane w północne stoki gór. Prawdziwą stolicą Karkonoszy jest Jelenia Góra. Jednym z najbardziej znanych turystycznych miasteczek jest Karpacz, który zachwyca swoim urokliwym klimatem i mnóstwem atrakcji turystycznych o każdej porze roku. Zarówno dorośli, jak i dzieci odnajdą tu miejsca, które na długo pozostaną w ich pamięci. Tor saneczkowy, Park Bajek, a także liczne muzea zachwycą swoją oryginalnością i sprawią, że chęć powrotu do Krainy Ducha Gór nie będzie dawała spokoju przez cały rok. W Szklarskiej Porębie, pomimo tego, że jest to również miejscowość turystyczna, możemy zaznać znacznie więcej spokoju, niż w położonym niedaleko Karpaczu. Wśród zabudowań czekają tu także liczne zabytki oraz nowoczesne atrakcje turystyczne. Swoją uwagę warto zwrócić również na wodospady. Do jednych z najbardziej znanych należą: Wodospad Kamieńczyka i Szklarki. Znajdują się one nieopodal Szklarskiej Poręby. Region Karkonoszy jest szczególnie atrakcyjny dla miłosników białego szaleństwa – narciarzy i snowboardzistów. Wiele ciekawych stoków oraz wyciągów potrafią przyciągać w ten rejon tłumy turystów. Latem, z racji ogromnej ilości szlaków i górskich schronisk jesteśmy w stanie przemierzyć Karkonosze wzdłuż i wszerz. Malownicze widoki, górskie pasma, wodospady i mnóstwo atrakcji turystycznych to prawdziwe oblicze regionu Karkonoszy. Czekają tu także mieszkańcy, zawsze gościnni i serdeczni! 
Okolica Karpacza również przyciąga do siebie licznymi atrakcjami turystycznymi. Warto wybrać się w okolice Szklarskiej Poręby, Kowar, a także Jeleniej Góry.
 
Atrakcje turystyczne - Kowary
 
Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska - Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach daje turystom możliwość zapoznania się z obiektami zabytkowymi Dolnego Śląska, takimi jak: pałace, kościoły, starówki dolnośląskich miast, odwzorowanymi dokładnie w skali l:25.
 
 
Kopalnia Podgórze w Kowarach - Kopalnia Podgórze w Kowarach to druga co do wielkości kopalnia uranu w Polsce. Usytuowana w niej trasa turystyczna przebiega przez sztolnię 19a, która powstała w latach 50-tych XX wieku. To jeden z najciekawszych i najładniejszych obiektów na terenie Kowar.
 
 
 
Dom Kata - Znajduje się w malowniczym regionie turystycznym u podnóża Śnieżki w Karkonoszach.W zabytkowym obiekcie, kiedyś zamieszkiwanym przez kata przedstawiamy naszym Gościom w jaki sposób egzekwowano przestrzegania prawa, poprzez ekspozycję narzędzi i urządzeń tortur.
 
 
Atrakcje turystyczne - Miłków
 
Chata na głowie w Miłkowie - To jedyne takie miejsce na południu Polski, gdzie możecie obejrzeć świat obrócony o 180 stopni. Do budynku wchodzi się przez okno szczytowe i spaceruje się po suficie. Chata na głowie jest kompletnie umeblowana i wyposażona w przedmioty codziennegoe użytku... Wszystko jest odwrócone i sprawa niesamowite wrażenie, łatwo tutaj o zawroty głowy, a utryzmanie wyprostowanej pozycji przychodzi z trudem. Znajome rzeczy nagle stają się obce.
 
 
Atrakcje turystyczne - Mysłakowice
 
Budowle Świata - Park Miniatur "Budowle Świata" położony jest w miejscowości Mysłakowice (trasa Jelenia Góra - Karpacz). W tym miejscu możemy zobaczyć najsłynniejsze budowle z pięciu kontynentów. Są tu zarówno modele budowli istniejących, jak i tych których już nie można zobaczyć, bowiem do naszych czasów przetrwały jedynie ich ruiny.
 
Atrakcje turystyczne - Karpacz
 
Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego - Dwa piętra niesamowitej zabawy oraz 80 interaktywnych przycisków i joysticków wprawiających w ruch nasze makiety. Wspaniała przygoda z klockami Lego dla małego i dużego! W tym samym budynku mieści się też Muzeum Konsol Gier Video - 40 lat historii konsol i gier video.
 
 
Western City - Miasto Prawdziwych Kowbojów w Ściegnach koło Karpacza to jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w regionie jeleniogórskim. Jego atrakcyjność polega nie tylko na specyfice tego miejsca, na oryginalności tej formy rozrywki, lecz przede wszystkim na niepowtarzalności gwarantowanych gościom przeżyć. 
 
Park Bajek - Odwiedzenie Parku to doskonały pomysł na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, szczególnie przez grupy dzieci i całe rodziny. Można tu odkryć bajkowe chatki, które opowiadają inną opowieść oraz zobaczyć takie bajki jak "Królowa Śniegu", " Celineczka" czy "Jaś i Małgosia".
 
 
 
Wystawa Klocków - Interaktywna Wystawa Modeli z Klocków zlokalizowana jest na stałe w Karpaczu przy ul. Konstytucji 3 Maja 24. Na każdego z odwiedzających czeka ciekawy i oryginalny świat modeli stworzonych z klocków LEGO. Wiele modeli jest interaktywnych, uruchamianych przyciskiem.
 
 
 
Miejskie Muzeum Zabawek - Jest w Karpaczu takie miejsce, gdzie powrócimy wspomnieniami w świat dzieciństwa. Tutaj na twarzach dorosłych i dzieci gości uśmiech. W bajkowej scenografii, najmłodsi zobaczą zabytkowe, porcelanowe lalki, urokliwe misie i inne zabawki. Chłopcy będą podziwiać samochody straży pożarnej oraz klocki Lego.
 
 
Tor saneczkowy Kolorowa - Całoroczny tor saneczkowy dostarcza niesamowitych wrażeń zarówno latem, jak i zimą. Saneczki wyposażone są w dwa siedzenia, dzięki czem umożna jeździć również z osobą towarzyszącą. Konstrukcja toru umożliwia jazdę w każdych warunkach - latem i zimą. 
 
 
Atrakcje turystyczne - Piechowice
Huta Julia - w Hucie Szkła Julia od przeszło 150 lat wytwarza się ręcznie kryształowe dzieła sztuki. Odwiedzając to miejsce możemy na własne oczy zobaczyć cały proces produkcji, wziąć udział w specjalnie przygotowanych wartsztatach (zarówno dzieci, jak i dorośli), a także skorzystać z uroków tamtejszej kawiarni.
 
 
Atrakcje turystyczne - Szklarska Poręba
Dinopark - Górski klimat i bliskość natury, połączona została z parkiem edukacji i rozrywki dla osób w każdym wieku. Piękno i urokliwość tego miejsca oraz niezliczona ilość atrakcji sprawi, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i spędzi niezapomniane chwile. Jedną z głównych atrakcji parku jest ścieżka edukacyjna na której znajdują się rekonstrukcje kilkudziesięciu naturalnej wielkości dinozaurów.
Brick City - Nowa wystawa klocków w Szklarskiej Porębie - to największa tego typu wystawa modeli z klocków LEGO w regionie. Około 300 modeli z około 300 tys. klocków LEGO na około 300m2. Część modeli jest unikatowych i nieseryjnych, budowanych bez instrukcji. 
Więcej znajdziesz w naszym Informatorze Turystycznym