Ośrodek Narciarski Ramzowa

 Ramzowa to ośrodek narciarski położony w Czechach, 10 km od miasta Jesionik. Ośrodek ofertuje świetnie przygotowane trasy narciarskie.

  Ramzowa to niewielka miejscowość, położona w głębokim obniżeniu oddzielającym Masyw Śnieżnika od głównego trzonu Jesioników. Znajduje się 10 km na południowy-zachód od powiatowego miasta Jesionik, na szosie łączącej Szumperk z Jesionikiem. Dojazd na stoki możliwy jest również komunikacją publiczną: pociągiem lub autobusem prosto do Ramzowej. Ramzowa może poszczycić się najwyżej położoną stacją pociągu pośpiesznego w Republice Czeskiej – w wysokości 760 m. Posiada duży parking dla samochodów przy dolnej stacji wyciągu. Odległości – z Pragi 245 km, z Berna 180 km, z Hradca Kralowe 140 km. Areał narciarski z kolejką linową na Czernawę z dołączeniem na kolejkę linową na Szerak i 3 wyciągy narciarskie, regularnie przygotowywane i naśnieżane trasy narciarskie, świetne warunki zarówno dla wymagających narciarzy, jak również dla początkujących sprawiają, że Ramzowa to świetne miejsce wypadowe na weekendowe, białe szaleństwo.

 Trasy narciarskie

 

Świetnie przygotowane trasy narciarskie oferują świetne możliwości zarówno dla wymagających narciarzy, jak również dla początkujących. Ramzowa posiada trzy wyciągi narciarskie oraz kolejkę linową na Czernawę. Ośrodek oferuje także wieczorne zjeżdżanie na oświetlony trasach. Na terenie ośrodka znajduje się szkółka narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Narty dla początkujących:  Wyciąg i prosta trasa zjazdowa o długości 400 m. Szkoła narciarstwa. Szerokie i łagodne trasy zjazdowe przy kolejkach krzesełkowych. Tereny w mniejszych pobliskich ośrodkach Ostružná i Petříkov. 

Narty dla średniozaawansowanych:  Możliwość wyboru z 2 długich tras czerwonych. Bardzo popularna jest tu niebiesko - czerwona trasa Šerak - Ramzová o długości 3260 m, będąca jednocześnie najdłuższą trasą w ośrodku. 

Narty dla zaawansowanych:  Dwie trudne trasy czarne o długości 900 i 300 m.

Snowboarding: Zajęcia z doskonalenia jazdy na snowboardzie w ramach szkółki narciarskiej. 

Biegówki:  Łatwiejsze odcinki odpowiednie dla osób z mniejszym doświadczeniem na biegówkach.