Czarna Góra

      

OPIS OŚRODKA

Stacja narciarska Czarna Góra znajduje się w miejscowości Sienna, nieopodal Stronia Śląskiego. Jest to nowoczesny ośrodek narciarski powstały w 1996 roku i zlokalizowany w miejscowości Sienna. Jest to jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce. Od momentu założenia wiele się zmieniło, corocznie prowadzone są nowe inwestycje (budowa apartamentów, condohotelu, zjeżdżalni grawitacyjnej oraz nowej kanapy) i na dzień dzisiejszy ośrodek należy uznać za ścisłą czołówkę polskich stacji narciarskich. Poprzez dobre zaplanowanie szerokich tras i terenów narciarskich, budowę odpowiedniego i wydajnego systemu wyciągów, a także rozwinięty system sztucznego naśnieżania Czarna Góra obecnie jest liderem w Sudetach, a nawet w Polsce. W rankingu publikowanym przez Onet.pl stacja narciarska znajduje się zawsze w czołówce najlepszych ośrodków. 

MAPA OŚRODKA

W swojej ofercie Czarna Góra przygotowała wiele tras zjazdowych przygotowanych dla narciarzy zaawansowanych oraz dla narciarzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę. Stworzone zostały także specjalne trasy i wyciągi dla najmłodszych, gdzie mogą bezpiecznie doskonalić swoje narciarskie umiejętności. Ośrodek narciarski Czarna Góra posiada specjalnie przygotowany system dróg i nartostrad, które wspólnie łączą się w nowoczesny kompleks zimowy. Czarna Góra to ponad 10 km doskonale utrzymanych natrostrad. Największymi atutami Ośrodka są przede wszystkim nowoczesne systemy naśnieżania, bezpłatne parkingi, karta magnetyczna na wszystkie wyciągi oraz wiele imprez i wydarzeń sportowych.

 

Trasa Długość Poziom Naśnieżanie Różnica wzniesień
A 1600m trudna częściowo 380m
B 1680m średnia tak 380m
C 1200m średnia tak 270m
D 1220m średnia tak 270m
E 1050m średnia nie 230m
F 1020m średnia nie 230m
Pola narciarskie ok. 2300m łatwe tak 20-70m
Drogi łączące ok. 2000m łatwe nie

 WYPOŻYCZALNIE SPRZĘTU NARCIARSKIEGO

 

  • SKI MAXX

 

  Wypożyczalnia na terenie Ośrodka narciarskiego posiada swoje trzy punkty. Ilość sprzętu we wszystkich punktach: narty zjazdowe ok. 600 par, snowboardy ok.200 szt., nartyskitourowe 50, narty biegowe 50 par, rakiety śnieżne 30, kije nordic walking 50, sanki dla dzieci. Ponadto posiadamy najwyższe modele nart do testów dla pań i panów firmy Atomic, Head, Fischer.

 

Godziny otwarcia: 8:00-21:00

Tel. 500 038 977

www.skimaxx.pl


 

  •  CHAMPION SKI

Od ponad dziesięciu lat ChampionSKI zapewnia Państwu dostęp do najwyższych modeli najnowszych kolekcji sprzętu narciarskiego czołowych światowych producentów: Atomic, Rossignol, Salomon, Head, Fischer, Volkl, Elan, Blizzard, Dynastar, Scott, Nordica. Kompetentna i miła obsługa, najwyższej jakości sprzęt oraz konkurencyjne ceny czekają na Państwa.

 

Godziny otwarcia: 8:30-22:00

 Tel. 512 221 885

 www.championski.pl


 

  •  WINTER SPORT

WINTERSPORT to wypożyczalnie sprzętu zimowego w Kotlinie Kłodzkiej. Znajdujemy się przy największych ośrodkach narciarskich w naszej okolicy:

-Ośrodek Narciarski Czarna Góra
-Stacja Narciarska Kamienica
-Stacja Narciarska Bielice
We wszystkich ośrodkach narciarskich współpracujemy z licencjonowanymi instruktorami SITN i PZN. Jesteśmy najczęściej polecaną wypożyczalnią i serwisem narciarskim w gminie Stronie Śląskie.

 

Godziny otwarcia: 8:00-22:00

 Tel. 880 300 777

 www.wintersport.com.pl


 

  • SZUS/CENTRUM TESTOWE VOLKL

 Nasza wypożyczalnia położona jest najbliżej tras narciarskich i parkingu przy apartamentach Czarna Góra. Nasz asortyment stanowią narty jednej z najlepszych firm produkujących sprzęt narciarski - Völkl. Sprzęt który wypożyczamy klientom, jest na bieżąco przygotowywany do jazdy w naszym serwisie wyposażonym w doskonałe maszyny regeneracyjne austriackiej firmy Wintersteiger. 

 

Godziny otwarcia: 8:45-21:00

 Tel. 665 252 614

 www.szus.pl


 

Gdzie smacznie zjeść?

 

Restauracja i Karczma Puchaczówka

 

 Restauracja i Karczma Puchaczówka to stylowy obiekt ze świerkowych bali. Ten niespotykany w regionie Ziemi Kłodzkiejbudynek wykonany przez beskidzkich Górali składa się z dwóch sal wyposażonych w antresole, mogących pomieścić łącznie do 300 osób. W każdej znajduje się kamienny kominek, bar, drewniane ławy i stoły oraz kącik zabaw dla dzieci. W porze letniej zapraszamy na okwiecony taras, z którego można podziwiać piękne, górskie widoki. Tuż obok restauracji znajduje się ogrodzony plac zabaw. Serwowane dania są wyjątkowo smaczne, a specjalnością zakładu jest golonka, karczek po chłopsku oraz pstrąg z pieca. Warto też spróbować pysznych pierogów, sera po czesku, gorących oscypków z bacówki oraz różnorodych dań z sezonowych warzyw.

 Puchaczówka jest idealnym miejscem na zorganizowanie wyjątkowego wesela, imprez rodzinnych, integracyjnych, a także firmowych konferencji lub szkoleń. Niepowtarzalny klimat, bogate doświadczenie organizacyjne, profesjonalizm i otwartość na oczekiwania każdego Gościa sprawiają, że Puchaczówka jest miejscem do którego się wraca.

 

 

Karczma Czarna Góra

 Karczma Czarna Góra zlokalizowana jest przy dolnej stacji kolei linowej na Czarną Górę. Serwujemy tutaj przede wszystkim dania kuchni polskiej i europejskiej oraz domowe potrawy, przepyszne ciasta i desery czy też napoje zimne, gorące, alkohole. Dysponujemy również tarasem, gdzie możemy zorganizować kolację grillową lub ognisko. Organizujemy wszelkiego rodzaju przyjęcia okolicznościowe, bankiety, wesela, imprezy integracyjne, spotkania eventowe i narciarskie. Karczma może przyjąć i wykarmić każdą ilość wygłodniałych narciarzy.

 

 

 

 

 

 

CENNIK KARNETÓW: