Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Małopolska atrakcje turystyczne

Małopolska to wspaniała kraina, leżąca w południowo-wschodniej części Polski, w górnym i środkowym dorzeczu Wisły. Obejmuje ona całe województwo małopolskie, ale też fragmenty województw ościennych (świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego, łódzkiego, mazowieckiego i śląskiego).

Malopolska

Niekwestionowaną stolicą Małopolski jest magiczny Kraków - jedno z najpiękniejszych polskich miast. Każdy, kto odwiedza miasto jest pod ogromnym wrażeniem jego niepowtarzalnego klimatu. Piękne, stare zabytkowe mury, jaskinia smoka kryjąca się na wzgórzu Wawelu, urokliwy rynek z niesamowitym klimatem starych kamieniczek i królujący nad nim Kościół Mariacki - to dopiero fragment tego wspaniałego miasta. Kraków tworzy bogata historia i jest to niemal w całości jeden wielki zabytek, który otacza największa rzeka w Polsce - Wisła. Warto zwrócić uwagę na sporą liczbę atrakcji, które czekają na przybyłych turystów. Godnym polecenia jest na pewno Wystawa Figur Woskowych, która mieści się w samym centrum miasta, na rynku. Kraków skrywa w sobie również całe mnóstwo muzeów, a także ZOO, Aquaparki, jak również miejsce, które skrada serca miłośnikom Klocków Lego. Będąc w Krakowie, nie sposób ominąć jedną z największych atrakcji tego miejsca - rejsy statkami "Sobieski" i "Piotruś Pan" oraz luksusowym katamaranem "George" po rzece Wiśle. Podczas godzinnej podróży zobaczymy z prespektywy Wisły m.in. Klasztor Norbertanek na Salwatorze, monumentalną sylwetkę Wzgórza Wawelskiego z legendarnym "Smokiem Wawelskim", barokowy klasztor ojców Paulinów na Skałce oraz Kazimierz - dzielnicę żydowską, która odzyskuje swoją świetność i jest godna odwiedzenia. Prócz Krakowa, Małopolska kryje wiele innych atrakcyjnych miejsc. Światowa sława - Kopalnia Soli w Wieliczce, Kopalnia Bochnia, największy Park Rozrywki w Polsce – Energylandia w Zatorze, ośnieżone szczyty Tatr, a także śliczne Pieniny i uroczy Beskid Sądecki. Nie brakuje tu także wyjątkowych miast. 

malopolska1

Atrakcje turystyczne - Kraków

Historyland - Idealne miejsce dla dzieci oraz młodzieży szkolnej, aby odkryć i pogłębić zdumiewające fakty, związane z historią naszego kraju. Wystawa ukazuje najważniejsze wydarzenia i zabytki z historii Polski, przedstawione za pomocą makiet, wybudowanych z klocków LEGO.  

Rodzinny Park Rozrywki Park Wola - Park Wola to najciekawszy i jedyny taki park rozrywki w Krakowie dla całej rodziny. Park rozrywki jest czynny przez cały rok, od poniedziałku do niedzieli. W zimie dodatkową atrakcją jest przygotowane dla wszystkich lodowisko, na którym dzieci mogą wyszaleć się na łyżwach. 

Centrum Żeglugi Wiślanej - Będąc w Krakowie, nie sposób ominąć jedną z największych atrakcji tego miejsca - rejsy statkami "Sobieski" i "Piotruś Pan" oraz luksusowym katamaranem "George" po rzece Wiśle. Podczas godzinnej podróży zobaczymy z prespektywy Wisły m.in. Klasztor Norbertanek na Salwatorze, monumentalną sylwetkę Wzgórza Wawelskiego z legendarnym "Smokiem Wawelskim" 

Muzeum Lotnictwa - muzeum w Krakowie zlokalizowane na terenach dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny, gromadzące eksponaty związane z historią rozwoju lotnictwa. Liczba eksponowanych obecnie statków powietrznych przekracza 200. Muzeum wydaje własne publikacje, organizuje imprezy o charakterze edukacyjnym. Jest też uczestnikiem i organizatorem konferencji poświęconych historii lotnictwa i muzealnictwu

Fabryka Schindlera - Muzeum Historyczne Miasta Krakowa urządziło w budynkach pofabrycznych stałą ekspozycję poświęconą okresowi niemieckiej okupacji w latach 1039-1945 zatytułowaną Kraków – czas okupacji 1939-1945. W czterdziestu pięciu salach wystawienniczych pokazano Kraków z czasów drugiej wojny światowej. Ekspozycję podzielono na bloki tematycznie, mówiące m.in. o roli Krakowa jako ośrodka władzy Generalnego Gubernatorstwa, życiu codziennym mieszkańców okupowanego miasta, losie krakowskich Żydów, tajnym państwie czy historii Oskara Schindlera.  

Kraków w 15 minut - To multimedialna prezentacja przedstawiona na makiecie o wymiarach 4x5 metrów. W ciągu kwardransa opowiada historię Krakowa - podaje najważniejsze fakty, które przeplata ciekawymi anegdotami. Widz może odbyć podróż przez ponas 1000 lat histori miasta i zobaczyć jak zmieniało się na przestrzeni czasu.

Centrum Szkła i Ceramiki - Zlokalizowane jest vis a vis Fabryki Szindlera. Centrum Szkła to miejsce, które poprzez działalność edukacyjną, dydaktyczną, wystawienniczą i kulturalną przybliża Krakowianom oraz turystom historię i technologię sztuki szklarskiej.

Krakowska Manufaktura Czekolady - To miejsce zlokalizowane w ścisłym centrum i nie sposób pominąć go w swoich turystycznych podróżach pod Krakowie. Manufaktura Czekolady to najsłodsze miejsce w Krakowie! Prócz najróżniejszych wyrobów z prawdziwej czekolady, organizowane są tam również specjalne warsztaty. 

Ogród doświadczeń - Zwiedzanie Ogrodu polega na doświadczaniu sensorycznym – zwiedzający mogą (a nawet powinni) dotykać instalacji stanowiących eksponaty, mają okazję różnymi zmysłami doświadczać na sobie zjawisk fizycznych i przyrodniczych. Poprzez zabawę i samodzielne wykonywanie eksperymentów każdy może wzbogacić swoją wiedzę o otaczającym nas świecie. Przy każdym urządzeniu znajduje się krótka instrukcja i opis na temat prezentowanego zjawiska (w języku polskim i angielskim).  

GoJump - Park Trampolin GoJump to miejsce polecane miłośnikom aktywnego wypoczynku. W samym Krakowie znajdziemy dwa takie miejsca - na ul. Centralnej oraz ul. Rzemieślnicza. Na miejscu organizowane są również różnego rodzaju zajęcia. To miejsce zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Atrakcje turystyczne - okolice Krakowa

2019 03 16 Trasa turystyczna MG 5481 k Weimar

Kopalnia Soli w Wieliczce - Kopalnia Soli „Wieliczka” to jeden z najcenniejszych zabytków kultury materialnej i duchowej na ziemiach polskich, rocznie odwiedzany przez ponad milion turystów z całego świata. Kopalnia to dorobek kilkudziesięciu pokoleń górników, pomnik historii Polski i narodu polskiego – marka, która istnieje w świadomości Polaków od stuleci.

Energyland w Zatorze - To największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 26 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Park zlokalizowany jest w miejscowości Zator, na granicy dwóch największych aglomeracji południa, Śląska i Małopolski, niespełna pół godziny drogi z Katowic i Krakowa, a od Wadowic czy Oświęcimia dzieli nas niespełna 17 kilometrów.

Kopalnia Soli Bochnia - To nowoczesne centrum łączące tradycję z nowoczesnością. Od lat 90 tych XX w. prowadzona jest działalność turystyczna, kopalnia przyjmuje rocznie blisko 200 tyś. turystów i liczba ta stale rośnie. Odwiedzający kopalnię goście zwiedzają trasę turystyczną, trasę historyczną. Bocheńska kopalnia, jako jedyna kopalnia w Polsce posiada podziemną przeprawę łodziami.

Jaskinia Wierzchowska - Jedna z największych jaskiń na Jurze. Oryginalna, atrakcyjna i doskonale przygotowana trasa turystyczna prezentuje piękno podziemnych zjawisk krasowych. Jaskinię licznie zamieszkują nietoperze, które czasami udaje się zobaczyć.  

Atrakcje turystyczne Rabka-Zdrój

Muzeum Górali i Zbójników - Pełne zabytków Muzeum interaktywne. Każdy może spróbować wielu dawnych czynności m.in. prania na tarze, spania na sianie, przymierzyć elementy stroju góralskiego oraz własnoręcznie stworzyć pamiątki. Przygody i edukacja dostępne też w ofercie dla grup.

Atrakcje turystyczne - Zakopane i okolice

20111130bania 31 kopia

Do jednego z najbardziej znanych miast w Małopolsce należy również Zakopane, które swoją popularność zawdzięcza niesamowitym widokom, jakie rozciągają się na Tatry Wysokie i szczyt Rys. W Zakopanem ma początek wiele atrakcyjnych szlaków turystycznych wiodących w różne części Tatr. Moda na Zakopane od wielu lat nie tylko nie ustaje, ale przyciąga z roku na rok coraz to więcej turystów i wczasowiczów, którzy zachwyceni wyjątkowością tego miejsca często wracają w te strony. Prócz pieszych wędrówek w mieście nie brakuje także innych ciekawych atrakcji.

Terma Bania - Terma Bania to całoroczny kompleks basenów termalnych ze Strefami Zabawy, Relaksu i Saunarium. W wakacje Strefa Zabawy powiększa się o wielkie wodne miasteczko dla dzieci zaż sześcioma zjeżdżalniami, ślizgiem i wodnym placem zabaw.

Wyprawy na quadach i skuterach - Nasza oferta obejmuje zarówno indywidualne zabawy na skuterach śnieżnych i pojazdach typu BUGGY jak i obsługę grup. Zapewniamy także instruktaż dla osób pierwszy raz wsiadających na skuter. Na życzenie aranżujemy wyprawy ekstremalne, wieczorne wyjazdy i wiele innych atrakcji zapewniających doskonałą zabawę dla każdego, kto zechce skorzystać z naszej oferty. Tel. 601 371 905

Dom do góry nogami - Dom do góry nogami w Zakopanem to wyjątkowa atrakcja, która pozwala na odczucie zjawiska w postaci innego oddziaływania sił grawitacji na człowieka i pozwala na uwolnienie fantazji gwarantując wyśmienitą zabawę. To właśnie tutaj świat staje na głowie, a grawitacja ma inny wymiar!  

Kino 7D - Nasze kino to atrakcja na najwyższym poziomie! Dla fanów kinowych ekscytacji to miejsce będzie spełnieniem marzeń o zatraceniu się w seansowym świecie kina. Zobaczycie tu film w efekcie 3D, ale również dimension, czyli 7D. Oglądający wyświetlany seans widz odczuwa zmysłami - zapach, powiew powietrza, temperaturę, wibracje, zmiany pozycji, dotyk. Kino 7D max to także niesamowite nagłośnienie, co jeszcze bardziej udziela się na odbiór tego, co widz widzi na kinowym ekranie. 

Muzeum Tatrzańskie - Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem to jedne z najsławniejszych muzeów w Polsce. Główna siedziba znajduje się na Krupówkach, jednak Muzeum posiada również swoje filie m.in. Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, Muzeum Stylu Zakopiańskiego - Inspiracje 

Morskie Oko - Morskie Oko to bez wątpienia prawdziwy Top 1 jeśli chodzi o atrakcje turystyczne Zakopanego. Miejsce, które tłumnie odwiedzają wszyscy turyści, od najmłodszych dzieci, aż po seniorów. W przeszłości Morskie Oko nazywano także Rybim Jeziorem lub Rybim Stawem, gdyż należy do nielicznych zarybionych w sposób naturalny jezior tatrzańskich. Zasilane jest dwoma stałymi potokami: Czarnostawiańskim Potokiem, spływającym kaskadami Czarnostawiańskiej Siklawy oraz Mnichowym Potokiem. 

Gubałówka - Gubałówka jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Zakopanem. Jej doskonałe położenie sprawia, że stanowi obowiązkowy punkt na mapie turystycznej miłośników Zakopanego. Swoją popularność Gubałówka zawdzięcza głównie doskonałemu położeniu - w centrum Zakopanego, blisko Krupówek. Chyba nie ma turysty, który będąc w Zakopanem nie odwiedziłby szczytu Gubałówki.  

Kasprowy Wierch - Kasprowy Wierch, dawniej Kasprowa Czuba, to szczyt w Tatrach Zachodnich o wysokości 1987 m n.p.m. Położony jest w grani głównej Tatr i znajduje się zarazem na granicy polsko-słowackiej. Góruje nad trzeba dolinami: Doliną Bystrej i Doliną Suchej Wody Gąsienicowej po stronie polskiej oraz Doliną Cichą po stronie słowackiej.

Wielka Krokiew - Wielka Krokiew to największa skocznia narciarska w Polsce (obok skoczni im. Adama Małysza w Wiśle). Powstała w 1925 roku. Znajduje się na skrzyżowaniu ul. Józefa Piłsudskiego z ul. Bronisława Czecha. Skocznia została zbudowana już w 1925 roku, wg. projektu K. Stryjeńskiego. Pierwszy rekord skoczni ustanowił Stanisław Gąsienica-Sieczka, który skoczył na odległość 36m.  

Atrakcje turystyczne - Pieniny

pieniny

To jednak nie koniec urokliwych miejsc, jakie skrywa rejon Małopolski. Przez wielu niedoceniany, lecz malowniczo piękny, uroczy i niepowtarzalny - teren Pienin. Wielbicielom błogiego relaksu i pięknych widoków z całą pewnością spodoba się to miejsce. Niech jednak Was to nie zmyli, ponieważ prócz pięknych widoków, można tu również całkiem nieźle zaszaleć! Głodnym przygód polecamy również liczne spływy pontonowe przełomem Dunajca oraz te, na prawdziwych flisackich tratwach. Rejon Pienin to także liczne atrakcyjnie turystycznie gminy i miasteczka. To najbardziej znanych należy Niedzica, Czorsztyn oraz Szczawnica.

Spływ Przełomem Dunajca - Spływ Przełomem Dunajca to największa atrakcja turystyczna polskich gór. Podczas spływu tratwami na własne oczy zobaczysz piękno Pienin. Spływ zaczyna się w Sromowcach Wyżnych – Kątach lub na przystani w Sromowcach Niżnych. Istnieje możliwość skorzystania z parkingów, restauracji ikiosków z pamiątkami

Góral Ponton - Rafting Dunajcem to zabawa dla całej rodziny. Spływy przełomem Dunajca, między ścianami skalnymi wznoszącymi się na 300 m od tafii wody to doskonała forma aktywnego zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. Zapewniamy opiekę doświadczonych przewoźników, szkolenie, niezbędny osprzęt, ubezpieczenie, bilet wstępu do Pienińskiego Parku Narodowego oraz 100% bezpieczeństwa i satysfakcji.

Rejsy Gondolami "Czorsztynianka" - Rejsy gondolami „Czorsztyniankami” to świetny sposób na zwiedzenie różnych zakątków Jeziora Czorsztyńskiego. Od wielu lat przewozimy turystów na naszych trasach, a ich zadowolenie jest najwyższym gwarantem jakości naszych usług. Miła atmosfera i opieka profesjonalnych kapitanów sprawi, że rejs gondolą po Jeziorze Czorsztyńskim na pewno zostaje miłym wspomnieniem z pobytu na Podhalu 

Port Pienin - Spływ kajakowy lub rafting malowniczym Przełomem Dunajca (Sromowce – Szczawnica – 15,5 km) jest najładniejszym etapem explorowania, tej rzeki i okalającego ją pasma górskiego Pienin, krajobraz zmienia się jak w filmie, urwiska skalne o wysokości 300 metrów przeplatają się złagodnymi zalesionymi zboczami górskimi. Zapraszamy do Portu Pienin – Szczawnica gdzie mieści się nasza wypożyczalni kajaków, pontonów, rowerów, parking ikącik grillowy dla naszych klientów stąd codziennie zabieramy Państwa naszymi samochodami lub rowerami na start niezapomnianego spływu.

Arena Narciarska Jaworki Homole - Zapraszamy do odwiedzenia położonej w sercu Małych Pienin stacji narciarskiej. Czynny przez cały rok ośrodek oferuje przejazdy widokową koleją linową, wypoczynek na łonie czystej natury, nieskażone powietrze, przepiękne widoki imasę atrakcji zarówno w zimie, jak i w lecie. Organizujemy zawody sportowe, spotkania integracyjne i firmowe. Nie siedź w domu, przyjedź do Jaworek! 

Zamek Dunajec w Niedzicy - Wzniesiony w średniowieczu nad brzegiem Dunajca należy do Spisza, a od wieków związany był z Węgrami. Zamek wielokrotnie zmieniał właścicieli, w swych sięgających XIV w. dziejach był parokrotnie rozbudowywany i przebudowywany. 

Małopolska to przede wszystkim malownicze krajobrazy, nowoczesne uzdrowiska, bogata kultura oraz wiele świetnie przygotowane stoki narciarskie. Zapraszamy Was do poznania największych atrakcji województwa Małopolskiego!

 

Sprawdźcie co skrywa Małopolska

malopolska

 

Małopolska Energylandia