Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon
JuraPark-krasiejow.pngbassau.jpgkopalnia_nowa_ruda.jpgmbaner_szpryngiel.jpgski_raft.jpgtwoje_miejsce.jpgwiz_wratislavia.jpg

Ziemia Kłodzka atrakcje turystyczne

 Ziemia Kłodzka to magiczne miejsce, gdzie za każdym razem możemy odkryć coś zupełnie nowego. To wspaniałe, malownicze miejscowości, to zamki, zabytki, budowle obronne, to niesamowite obiekty architektoniczne. To miejsce nauki, zabawy i wiele ciekawych atrakcji.

To wspaniałe strumyki i wodospady. Miejsce z fascynującą historią i głęboką przeszłością. To ogromne, ponad stumetrowe jaskinie, zalewy wodne z atrakcjami dla całych rodzin, to sławne w całej Polsce uzdrowiska oraz ciekawe muzea. To malownicze formy skalne, urokliwe szlaki górskie o różnym stopniu trudności, to miejsce, które zadba o Ciebie o każdej porze roku, to unikatowe, podziemne trasy turystyczne obok których nie można przejść obojętnie. Przyjeżdżając do Ziemi Kłodzkiej możemy być pewni, że dokonaliśmy dobrego wyboru, gdyż to wspaniałe miejsce dla miłośników atrakcji i wędrówek górskich oraz dla tych, którzy pragną wypocząć w ciszy i spokoju. To odpowiednie miejsce dla młodzieży, rodzin z dziećmi i seniorów. Do jednej z najbardziej znanej i cenionej atrakcji należy Kopalnia Złota w Złotym Stoku, która wraz z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem oraz Średniowiecznym Parkiem Techniki stanowi atrakcję unikatową w skali europejskiej! Osobom poszukującym pozytywnych wrażeń oraz kontaktu z naturą polecamy wybrać się na spływy pontonowe Ski-raft. Czeka tam na Was spływ pontonami Przełomem Bardzkim oraz tajemniczy Folwark Szyfrów. W Ząbkowicach Śląskich zobazcycie najwyższą Krzywą Wieżę w Polsce o wysokości 34m, odwiedzicie Laboratorium Doktora Frankensteina oraz Salę Grabarzy, gdzie przeniesiecie się do mrocznych czasów roku 1606 miasta Frankenstein. Ciekawą atrakcję stanowi również tamtejszy renesansowy zamek. W Kamieńcu Ząbkowickim zobaczycie monumentalny pałac neogotycki Marianny Orańskiej z XIX wieku. W malowniczej gminie Stronie Śląskie, w miejscowości Kletno odkryjecie najbardziej kolorową sztolnię w Polsce - Kopalnię Uranu. Odbędziesz tam prehistoryczną podróż przedstawiającą ostatnie 500 milionów lat ewolucji na tle historii geologicznej Masywu Śnieżnika. Kolejną atrakcją, której nie można przegapić jest sławna Jaskinia Niedźwiedzia - królowa jaskiń sudeckich. W Srebrnej Górze zwiedzicie największą górską twierdzę w Europie - Twierdzę Srebrna Góra. To jednak wciąż nie koniec atrakcji Kotliny Kłodzkiej i jej okolic. Zachęcamy Was do odwiedzenia Ziemi Noworudzkiej, gdzie znajduje się Turystyczna Kopalnia Węgla w Nowej Rudzie.

 

Kotlina Kłodzka atrakcje turystyczne - czyli co warto zobaczyć?

Kopalnia Złota w Złotym Stoku - to specjalnie przygotowana trasa turystyczna z ekspozycją muzealną obejmująca dwie sztolnie. W pierwszej z nich - „Gertrudzie" (500 m) - turyści mogą podziwiać unikatową kolekcję map geologicznych, dawne górnicze instrumenty geodezyjne, tygle i piec do wytopu złota, bogatą kolekcję skał, rud i minerałów z całego świata.

 

Spływy pontonowe Ski-raft - Bajkowe widoki na przygodę... Przygoda piękna z natury! Bardo, Wrota Ziemi Kłodzkiej, to tutaj, w tym magicznym miasteczku, znajdziecie miejsce wyjątkowe, miejsce skąd można wyruszyć na wyprawę pięcioma meandrami Nysy Kłodzkiej, miejsce gdzie powstały Spływy Pontonowe Bardo.  

 

Gmina Ząbkowice Śląskie (Krzywa Wieża/Zamek/Laboratorium Dr. Frankensteina) - Na gości, turystów i mieszkańców Ząbkowic Śląskich czeka Szlak Frankensteina, Zamek, Krzywa Wieża i Izba Pamiątek Regionalnych z Laboratorium Frankensteina oraz z ciekawą atrakcją turystyczną – Salą Grabarzy. Przedstawiona została tam historia procesu ośmiu grabarzy z miasta Frankenstein, którzy byli odpowiedzialni za wybuch epidemii tragicznej w skutkach. 

Pałac Marianny Orańskiej - Budowa pałacu w Kamieńcu Ząbkowickim rozpoczęła się w 1838 roku. Wtedy to po raz pierwszy miejsce to odwiedziła Marianna Orańska - królewna niderlandzka, fundatorka pałacu i dobra Pani całej Kotliny.

 

 

Kopalnia Uranu w Kletnie - Odbędziecie tu prehistoryczną podróż przedstawiającą ostatnie 500 milionów lat ewolucji na tle historii geologicznej Masywu Śnieżnika. Wizytówką trasy są kolorowe wystąpienia miejscowych minerałów takich jak: fluoryt, ametyst, kwarc mleczny, baryt, chalkopiryt czy malachit.

 

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie - Trasa turystyczna przebiega środkowym piętrem jaskini. Specjalnie wybudowane chodniki oraz oświetlenie mają z jednej strony ułatwić zwiedzanie, a z drugiej ochronić piękno i niezwykłą wartość przyrodniczą tego miejsca. Spotkamy tu wspaniałe formy nacieków wapiennych. Podziemne korytarze powstawały przez miliony lat pod wpływem wody penetrującej marmurowe złoże. 

Twierdza Srebrna Góra - Twierdza Srebrna Gόra jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. Jej legendarny już "magiczny" klimat zachwyca i oczarowywuje niemal wszystkich, którzy choć raz i choć na krótko mieli okazję z nią obcować. 

 

Kopalnia Węgla Nowa Ruda - Podziemna Trasa Turystyczna Kopalni Węgla w Nowej Rudzie zaprasza do odwiedzenia największej atrakcji turystycznej, ziemi Noworudzkiej - Muzeum Górnictwa i Podziemnej Trasy Turystycznej, która już od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Magiczna podróż labiryntem ciemnych, podziemnych korytarzy pośród sztolni i maszyn górniczych, sprawia że to wspaniałe miejsce do zwiedzania i spędzenia wolnego czasu z rodziną i w grupie przyjaciół.