Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

50 atrakcji Ziemi Kłodzkiej i okolic

 Ziemia Kłodzka to magiczne miejsce, gdzie za każdym razem możemy odkryć coś zupełnie nowego. To wspaniałe, malownicze miejscowości, to zamki, zabytki, budowle obronne, to niesamowite obiekty architektoniczne. To miejsce nauki, zabawy i wiele ciekawych atrakcji. Region ten często mylnie nazywany jest Kotliną Kłodzką. Musicie wiedzieć, że Kotlina Kłodzka to obszar znajdujący się na terenie Ziemi Kłodzkiej, jednak zdecydowanie od niej mniejszy. 

To wspaniałe strumyki i wodospady. Miejsce z fascynującą historią i głęboką przeszłością. To ogromne, ponad stumetrowe jaskinie, zalewy wodne z atrakcjami dla całych rodzin, to sławne w całej Polsce uzdrowiska oraz ciekawe muzea. To malownicze formy skalne, urokliwe szlaki górskie o różnym stopniu trudności, to miejsce, które zadba o Ciebie o każdej porze roku, to unikatowe, podziemne trasy turystyczne obok których nie można przejść obojętnie. Przyjeżdżając do Ziemi Kłodzkiej możemy być pewni, że dokonaliśmy dobrego wyboru, gdyż to wspaniałe miejsce dla miłośników atrakcji i wędrówek górskich oraz dla tych, którzy pragną wypocząć w ciszy i spokoju. To odpowiednie miejsce dla młodzieży, rodzin z dziećmi i seniorów. Do jednej z najbardziej znanej i cenionej atrakcji należy Kopalnia Złota w Złotym Stoku, która wraz z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem oraz Średniowiecznym Parkiem Techniki stanowi atrakcję unikatową w skali europejskiej! Osobom poszukującym pozytywnych wrażeń oraz kontaktu z naturą polecamy wybrać się na spływy pontonowe Ski-raft. Czeka tam na Was spływ pontonami Przełomem Bardzkim oraz tajemniczy Folwark Szyfrów.

W Kłodzku odkryjecie sławną Twierdzę Kłodzko oraz niesamowity, robiący ogromne wrażenie Minieuroland Kłodzko. W Ząbkowicach Śląskich zobazcycie najwyższą Krzywą Wieżę w Polsce o wysokości 34m, odwiedzicie Laboratorium Doktora Frankensteina oraz Salę Grabarzy, gdzie przeniesiecie się do mrocznych czasów roku 1606 miasta Frankenstein. Ciekawą atrakcję stanowi również tamtejszy renesansowy zamek. W Kamieńcu Ząbkowickim zobaczycie monumentalny pałac neogotycki Marianny Orańskiej z XIX wieku. W malowniczej gminie Stronie Śląskie, w miejscowości Kletno odkryjecie najbardziej kolorową sztolnię w Polsce - Kopalnię Uranu. Odbędziesz tam prehistoryczną podróż przedstawiającą ostatnie 500 milionów lat ewolucji na tle historii geologicznej Masywu Śnieżnika. Kolejną atrakcją, której nie można przegapić jest sławna Jaskinia Niedźwiedzia - królowa jaskiń sudeckich. To jednak wciąż nie koniec atrakcji Kotliny Kłodzkiej i jej okolic. Zachęcamy Was do odwiedzenia Ziemi Noworudzkiej, gdzie znajduje się Turystyczna Kopalnia Węgla w Nowej Rudzie.

 

Ziemia Kłodzka atrakcje turystyczne - czyli co warto zobaczyć?

Kopalnia Złota w Złotym Stoku

To specjalnie przygotowana trasa turystyczna z ekspozycją muzealną obejmująca dwie sztolnie. W pierwszej z nich - „Gertrudzie" (500 m) - turyści mogą podziwiać unikatową kolekcję map geologicznych, dawne górnicze instrumenty geodezyjne, tygle i piec do wytopu złota, bogatą kolekcję skał, rud i minerałów z całego świata.

 Miejska Trasa Turystyczne w Złotym Stoku

miejskatrasaDrogi Turysto! Poznaj historię urokliwego górniczego miasteczka Złoty Stok, którego układ architektoniczny pozostaje niezmieniony od XVI wieku. Zapraszamy Cię na wycieczkę miejską trasą turystyczną, na której zobaczysz dawną mennicę książęcą, ochronkę ufundowaną przez Mariannę Orańską, siedziby rodu Güttlerów i Fuggerów, monumentalny kościół ewangelicki oraz dom parafialny zaprojektowany przez Ferdynanda Martiusa – budowniczego kamienieckiego pałacu. Zabytkowe kamienice i kręte uliczki skrywają niejedną tajemnicę. 

Leśny Park Przygody Skalisko

skaliskoMiędzy niebem aziemią, w pięknym lesie nad Złotym Potokiem, znajdują się atrakcje zapewniające moc wyjątkowych wrażeń. To niepowtarzalny rodzaj napowietrznego trekingu, którego bazą są przejścia akrobatyczne między drzewami takie jak: balansujące pomosty, przejścia po linie, przejścia siatkowe, powietrzny surfing, skok Tarzana, tyrolki – zjazdy na linie o łącznej długości 1650 metrów oraz wiele innych

Wioska Indiańska Howgh w Bystrzycy Kłodzkiej 

wioska indiańska howghW samym sercu Ziemi Kłodzkiej, tuż obok Bystrzycy Kłodzkiej w miejscowości Stary Waliszów, powstało wyjątkowe miejsce – Wioska Indiańska, która jest prawdziwym centrum animacji na Ziemi Kłodzkiej. Jest to miejsce w którym kocha się zabawę, gdzie słychać śmiech i rodzą się niezapomniane wspomnienia. Tu nie ma miejsca na nudę! Jesteśmy pewni, że to miejsce dostarczy Wam mnóstwa wyjątkowych emocji. Wioska Indiańska zaprasza wycieczki, kolonie i grupy zorganizowane. Godziny otwarcia? Zadzwoń i umów się: tel. 516 861 777.

Dowiedz się więcej: Wioska Indiańska Howgh - Ziemia Kłodzka atrakcje turystyczne

Minieuroland Kłodzko

minieruolandTo kraina wspaniałych miniatur oraz królestwo baśniowych roślin. Każdy kto odwiedzi to magiczne miejsce zobaczy najciekawsze zabytki Europy i świata oraz te z których słynie Ziemia Kłodzka i stolica Dolnego Śląska. Początkiem czerwca Minieuroland zmienia się w kwiatowy ogród. Do późnej jesieni odbywa się tu Festiwal Kwiatów, a goście mogą podziwiać blisko 100 000 najpiękniejszych kwiatów. O każdej porze roku wizyta w Minieurolandzie jest niezapomnianą przygodą.

Park Trampolin Jump World

5ff2e456165af975964994To pierwszy w okolicy, nowoczesny park trampolin przygotowany z myślą o dużych i małych! Jeżeli szukasz pomysłu na aktywne spędzenie wolnego czasu - trafiłeś idealnie. Gwarantujemy doskonałą zabawę!

 Kopalnia Węgla Nowa Ruda

Podziemna Trasa Turystyczna Kopalni Węgla w Nowej Rudzie zaprasza do odwiedzenia największej atrakcji turystycznej, ziemi Noworudzkiej - Muzeum Górnictwa i Podziemnej Trasy Turystycznej, która już od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Magiczna podróż labiryntem ciemnych, podziemnych korytarzy pośród sztolni i maszyn górniczych, sprawia że to wspaniałe miejsce do zwiedzania i spędzenia wolnego czasu z rodziną i w grupie przyjaciół. 

Nowa Ruda

nowarudaNowa Ruda, miasto czerwonego piaskowca, zaprasza do zwiedzania. Najpiękniejsze panoramy na okolice rozpościerają się z dwóch wież widokowych, które znajdują się na sąsiadujących wzniesieniach: Górze Anny oraz Górze Wszystkich Świętych. Na aktywnych czekają systemy dobrze zintegrowanych ścieżek rowerowych miejskich i górskich, które łączą polsko-czeskie pogranicze. 

Podziemne Miasto Osówka

osowkaTajemnic Kompleksu Osówka, Gór Sowich oraz tajemnic II Wojny Światowej. Przeniesiemy Państwa wmroczne czasy budowy Kompleksu i przybliżymy historię XX w. To wszystko możecie Państwo odkryć zwiedzając z przewodnikiem podziemia i część naziemną Kompleksu Osówka 

Labirynt X 

 6150101Park Techniki i Zabawy Labirynt X to prawdziwy labirynt drewniany na świeżym powietrzu: 1200m2 powierzchni, 1,5 km korytarzy, ponad 2km ścian, labirynt siatkowy, rurowy, labirynt luster, ślepe korytarze i tajemnicze skrytki, taras z widokiem na labirynt. Różne maszyny, które można dotknąć i uruchomić.

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju

muzeumpapiernictwa

Młyn papierniczy sprzed 1562 r. – unikatowy w skali Europy zabytek techniki. Kandydat do wpisu na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kolekcje znaków wodnych i historycznych banknotów. Czerpalnia papieru z warsztatami dla zwiedzających.  

Spływy pontonowe Ski-raft

ski-raftBajkowe widoki na przygodę... Przygoda piękna z natury! Bardo, Wrota Ziemi Kłodzkiej, to tutaj, w tym magicznym miasteczku, znajdziecie miejsce wyjątkowe, miejsce skąd można wyruszyć na wyprawę pięcioma meandrami Nysy Kłodzkiej, miejsce gdzie powstały Spływy Pontonowe Bardo.  

 Gmina Ząbkowice Śląskie (Krzywa Wieża/Zamek/Laboratorium Dr. Frankensteina)

Na gości, turystów i mieszkańców Ząbkowic Śląskich czeka Szlak Frankensteina, Zamek, Krzywa Wieża i Izba Pamiątek Regionalnych z Laboratorium Frankensteina oraz z ciekawą atrakcją turystyczną – Salą Grabarzy. Przedstawiona została tam historia procesu ośmiu grabarzy z miasta Frankenstein, którzy byli odpowiedzialni za wybuch epidemii tragicznej w skutkach. 

Pałac Marianny Orańskiej

Budowa pałacu w Kamieńcu Ząbkowickim rozpoczęła się w 1838 roku. Wtedy to po raz pierwszy miejsce to odwiedziła Marianna Orańska - królewna niderlandzka, fundatorka pałacu i dobra Pani całej Kotliny.

 Golf na Ziemi Kłodzkiej

golfspaCiekawi Państwa jak wygląda gra w golfa? Co jest istotą gry i jakie są zasady? Zapraszamy na jedyne górskie pole golfowe w Szczytnej /k.Polanicy Zdrój, położone 565 m n.p.m. W przyjaznej, rodzinnej atmosferze pod okiem naszych instruktorów, rozpoczniemy z Państwem „pierwszy krok w golfie”. Oferujemy kameralne warunki do nauki gry w golfa w przystępnych cenach. Przekonacie się Państwo, że gra w golfa jest sportem, a przede wszystkim zdrowym spacerem dla wszystkich w każdym wieku. Na miejscu oferujemy wypożyczalnie sprzętu, insfrastukturę do ćwiczeń (Putting Green i Driving Range) dla początkujących jak i zaawansowanych golfistów oraz miejsca noclegowe w komfortowych domkach z panoramą gór wprost z balkonowego okna 

Zieleniec SKI Arena

zieleniecPołożony pomiędzy dwoma pasmami gór Bystrzyckich i Orlickich ośrodek jest jednym z największych tego typu obiektów w całej Polsce. 29 kolei i wyciągów pozwala na korzystanie z 23 kilometrów zróżnicowanych i szerokich tras oraz dwóch snow parków. Uzupełnienie infrastruktury narciarskiej stanowią szkoły i wypożyczalnie sprzętu oraz bogata baza noclegowa i gastronomiczna. 

 Kopalnia Uranu w Kletnie

Odbędziecie tu prehistoryczną podróż przedstawiającą ostatnie 500 milionów lat ewolucji na tle historii geologicznej Masywu Śnieżnika. Wizytówką trasy są kolorowe wystąpienia miejscowych minerałów takich jak: fluoryt, ametyst, kwarc mleczny, baryt, chalkopiryt czy malachit.

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

jaskinia niedzwiedzia

Trasa turystyczna przebiega środkowym piętrem jaskini. Specjalnie wybudowane chodniki oraz oświetlenie mają z jednej strony ułatwić zwiedzanie, a z drugiej ochronić piękno i niezwykłą wartość przyrodniczą tego miejsca. Spotkamy tu wspaniałe formy nacieków wapiennych. Podziemne korytarze powstawały przez miliony lat pod wpływem wody penetrującej marmurowe złoże.

Stroński Park Aktywności

stronskiparkTo kompleks sportowo-rekreacyjny w Stronu Śląskim. W swojej bogatej ofercie posiada kryty basen, siłownię, halę sportową oraz miejsce do odnowy biologicznej. To doskonałe miejsce na zaczerpnięcia chwili odpoczynku po dniu pełnym emocji!

 Alpakowa Kotlina

alpaki ziemia kłodzkaPołożona jest w malowniczej wsi Kamieniec k.Kłodzka. Organizują spacery z Aplakami, pikniki rodzinne, ogniska i zajęcia edukacyjne na świeżym powietrzu. Prowadzone są również zajęcia z Alpakoterapii.

WakePark w Starej Morawie

wakeparkWake up park, czyli wakepark na zalewie w Starej Morawie. Nowa wodna atrakcja dająca dużo radości oraz super trening na całe ciało ! Jest to wyciąg o długości 200m umożliwiający jazdę na wakeboardzie lub nartach wodnych po specjalnie przygotowanym torze. Jazda odbywa się pod czujnym okiem operatora, który dobiera prędkość do umiejętności osoby pływającej.

Twierdza Srebrna Góra

Twierdza Srebrna Gόra jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. Jej legendarny już "magiczny" klimat zachwyca i oczarowywuje niemal wszystkich, którzy choć raz i choć na krótko mieli okazję z nią obcować. 

Zamek Grodno

zamek grodno

To jeden z najbardziej malowniczo połozonych zamków na Śląsku, na wzgórzu Rezerwatu Przyrody Góry Choina (450m n.p.m.). Dzieje zamku sięgają 700 lat, czasów Piastów Sląskich, przez Koronę Czeską, Święte Cesarstwo Rzymskie, Królestwo Prus, okres 2 wojny światowej po współczesność. Obiekt dostępny do zwiedzania przez cały rok.

Sztolnie Walimskie

Sztolnie2Kompleks Rzeczka to jeden z obiektów tajemniczego projektu Riese, budowanego w latach 1943-1945 przez Trzecią Rzeszę w Górach Sowich. W obiekcie znajdują się trzy sztolnie, imponujące podziemne hale(największa 80m długości i 10m wysokości) i wystawy tematyczne. Obiekt dostepny do zwiedzania przez cały rok.

FunPark Polanica-Zdrój

funpark Nareszcie w Polanicy stworzono miejsce specjalnie dla Twoich Pociech! Nowo powstały park rozrywki FunPark to synonim uśmiechu i świetnej zabawy na świeżym powietrzu. Zapewniamy 14 niesamowitych atrakcji: potężne dmuchańce, tyrolkę, rozbudowany wieżyczkowy plac zabaw oraz piaskownice i brodziki złódeczkami dla mniejszych dzieci. To wszystko osłodzone pysznymi goframi i lodami oraz aromatyczną kawą dla rodziców i opiekunów, którzy znajdą wygodne miejsce na obszernym tarasie i chwilę relaksu pod parasolem.

Polanica Zdrój

polanica

Polanica-Zdrój to malownicze uzdrowisko na Ziemi Kłodzkiej. Tu znajdziesz spokój w zaciszu Parku Zdrojowego, aktywnie spędzisz czas, przemierzając górskie ścieżki pieszo lub na rowerze, a także zrelaksujesz się w kompleksach leczniczo-rehabilitacyjnych. Bliskość innych miejscowości i pogranicza czeskiego sprawia, że pobyt tutaj jest doskonałym wyborem! 

Kolejka Turystyczna w Polanicy-Zdroju 

kolejka polanicaWycieczka kolejką to najszybszy sposób na poznanie Polanicy-Zdroju. Od kilkunastu lat ulicami uzdrowiska kursuje sympatyczny "Polanica Express". Ten zestaw, stylizowanej na XIX-wieczny parowóz "lokomotywki" i dwóch wagoników retro, jest kontynuatorem tradycji polanickich dorożek i "Ekspresu" Honorata Popiela. Kolejka, zbudowana na bazie samochodu terenowego Toytoa Ford 4 Runner, mieści w dwóch zradiofonizowanych wagonikach 40 osób.

Adrenalina Park

adrenalinaAdrenalina Park Biała Marianna to miejsce gdzie możesz wciekawy iaktywny sposób spędzić wolny czas. Atrakcje naszego parku: LABIRYNT powierzchnia Labiryntu to 1200 m kw, na której znajduje się 1000 m korytarzy, sala luster, pomost, taras widokowy oraz tajemnicze izabawne skrytki. HULAJNOGI pierwsze wPolsce terenowe hulajnogi na kołach FAT. Do wyboru kilka tras zjazdowych o różnej trudności i długości zjazdu od 300 m do 8 km. 

Kuźnia Alchemiczna GeoGut

geogutKuźnia Alchemiczna to miejsce styku nauki imagii, w którym znajdziesz: galerię i sklep zminerałami, biżuterią i wyrobami zkamieni regionalnych; wystawę minerałów w UV oraz jajek zkamieni ozdobnych, Plenerowe Muzeum Skał Regionalnych. Dla aktywnych: poszukiwanie minerałów na Skalnym Rozłupisku, płukanie złota, warsztaty geologiczne, pokazy przecinania i obróbki kamieni, gra terenowa na ścieżce geologicznej na Górę Siniak 

Raj Pstrąga 

rajpstragaRaj Pstrąga to najstarsza w województwie dolnośląskim hodowla pstrąga, gdzie można się zatrzymać, odpocząć od otaczającego nas zabieganego świata, porozmawiać przy dużym stole, zarówno z gospodarzami, jak i spotkanymi właśnie ludźmi. Wnaszym łowisku będziecie mieć okazję do niezapomnianych chwil w wędką w dłoni. Zapraszamy wszystkich spragnionych naturalnego, pozbawionego chemicznych dodatków jedzenia do naszej knajpki, jak i chwili oddechu w najbardziej zielonym i nieskażonym ludzką ręką obszarze Polski.

Jaskinia Radochowska

radochowskaTo jedna z największych jaskiń w Sudetach. Zlokalizowana wewnątrz góry Bzowiec w Górach Złotych, w gminie Lądek-Zdrój. Znana już od XVIII wieku, ale wciąż kryje wiele tajemnic. Wycieczka po jaskini to pełna emocji przeprawa przez krasowe szczeliny ikorytarze. Wczęści środkowej można zobaczyć różnorodną szatę naciekową i jeziorko, w którym żyją endemiczne skorupiaki - studniczki tatrzańskie. Zwiedzanie odbywa się z wykwalifikowanym przewodnikiem. Na trasie do jaskini czynna jest Winiarnia Radochowska, specjalizująca się w winach dolnośląskich oraz Pasieka Radochowska oferująca miody z własnych zbiorów. 

Twierdza Kłodzko

twierdzaklodzkoTo niezwykle interesujący obiekt. Turyści mają szansę zdobyć m.in. ostateczny punkt obrony twierdzy. Z bastionów górujących nad Kłodzkiem rozciąga się piękna panorama miasta i gór. Śmiałkowie mogą przejść przeszkolenia artyleryjskie. A na żądnych wrażeń czeka podziemny labirynt. Do czego służył? Dowiecie się podczas zwiedzania Twierdzy Kłodzko.

Podziemna Trasa Turystyczna Kłodzko

DSC 5123Każde miasto ma swoje tajemnice. Swoje sekretne miejsca. A co gdy pod powierzchnią rynku, kamienic, ulic kryje się inne PODZIEMNE MIASTO? Odkryj dawne Kłodzko, odwiedź Podziemną Trasę Turystyczną w Kłodzku. 

Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku

muzeumklodzkoMuzeum Ziemi Kłodzkiej mieści się w barokowym gmachu dawnego konwiktu jezuickiego. W Muzeum Ziemi Kłodzkiej znajdziemy bogate zbiory regionaliów związanych z ziemią kłodzką – historycznych, archeologicznych, etnograficznych, artystycznych i przyrodniczych. Muzeum posiada kolekcje zegarów śląskich, szkła artystycznego, numizmatów, cyny, malarstwa, grafiki i rysunków oraz map i planów ziemi kłodzkiej, które prezentowane są na wystawach stałych lub czasowych.

LaserArena Kłodzko

laserarena

To miejsce stworzone dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych do gry w laserowy paintball. Laserowy paintball to forma rozrywki, w której uczestnicy wyposażeni w broń laserową i specjalne kamizelki rywalizują ze sobą indywidualnie lub zespołowo omiano lidera. Sieć labiryntów z przeszkodami wprowadzają graczy w industrialny klimat pełen przygód i niespodzianek.

Łowisko Złoty Pstrąg 

zlotypstrag

Zapraszamy miłośników wędki i pstrąga do naszego Łowiska „Złoty Pstrąg”. Dodatkową atrakcję stanowi Park Zabaw, a w nim: statek piratów, mini tyrolka, piaskownica dla najmłodszych. WWiejskiej Zagrodzie dzieci ucieszy kontakt ze zwierzętami. Zapraszamy do naszej Karczmy Rybnej oraz do skorzystania z noclegów w domku góralskim.  

Mobilna Wypożyczalnai Rowerów w Kłodzku 

68362871 2341955292566253 3652317240784584704 oMobilna wypożyczalnia rowerów stacjonuje w samym centrum Kotliny Kłodzkiej - Kłodzku. W naszej wypożyczalni znajdziecie profesjonalne rowery marki Kross, jak również wszelkie akcesoria związane z jazdą na rowerze. To świetny sposób na aktywne spędzenie czasu! 

Muzeum Zabawek Kudowa-Zdrój  

muzeum zabawekW Muzeum Zabawek prezentujemy ponad 5000 eksponatów, z różnych zakątków świata. Każda zabawka to miniaturowe dzieło sztuki, które przekazuje nam intrygujące historie. Nie będzie to nudna lekcja historii – kolorowy, piękny, zaskakujący świat zabawek wciągnie każdego, bez względu na wiek.

Szlak Ginących Zawodów 

zawody

To żywa lekcja historii dla dzieci i przywołanie wspomnień dorosłych. Tylko tutaj podczas jednej wizyty można zobaczyć pokaz garncarstwa, dom chleba, kuźnię, chatkę robótek ręcznych, wiatrak i zwierzyniec. 

Szlak Ginących Zawodów 

Szopka

Ruchoma Szopka to dzieło twórcy Frantiska Stepana, który rozpoczął rzeźbić swoje dzieło w wieku zaledwie 15 lat. Po dwudziestych latach żmudnej pracy wykonał ponad 250 figurek , które poruszane ręcznie stanowiły szopkę. Figurki zszopki przedstawiają sceny zżycia pasterzy, mieszczan oraz narodzin Jezusa Chrystusa.  

Ogród Japoński w Jarkowie

jarkow

Ogród Japoński w Jarkowie to miejsce niezwykłe i przepiękne, znajduje się 3 km na południe od Kudowy-Zdrój, koło Lewina Kłodzkiego. Pierwsze prace nad ogrodem rozpoczęły się w 1980 roku. Od 2003 roku ogród udostępniony został dla turystów. Zaczerpniecie tu chwili relaksu i wyciszenia, w kontakcie z przepiękną naturą. Odkryjecie niesamowite rośliny, kaskady, zbiorniki wodne oraz elementy małej architektury. 

Wodospad Wilczki 

33212Największy i najwyższy wodospad w Masywie Śnieżnika jest jednocześnie drugim co do wysokości w Sudetach. Nad wodospadem znajduje się mostek, a wokół niego wyznaczono ścieżki oraz schodki prowadzące do tarasów widokowych, tak by można było oglądać wodospad i wąwóz zkażdej strony. Tuż obok znajduje się Dom Nad Wodospadem, który zaprasza do korzystania z pokoi, baru oraz restauracji. 

Kopalnia Niklu Szklary

kopalnia szklary

Wmiejscowości Szklary, tuż przy drodze krajowej nr 8 (E67) znajduje się Podziemna Trasa Edukacyjna po nieczynnej kopalni niklu, chryzoprazu i opalu. Miejsce te jest wyjątkowością geologiczno – mineralogiczną na skalę europejską. Kopalnia, którą zwiedzają turyści zachwyca mnogością barw i różnorodnością mozaik powstałych w wyniku nagromadzenia przeróżnych minerałów występujących w przeróżnych odcieniach na ścianach skalnych

Taras widokowy na górze Guzowata w Radkowie 

radkowWyjątkowe miejsce z pięknym widokiem na panoramę Gór Stołowych ze Szczelińcem Wielkim. Taras widokowy na Górze Guzowatej położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie zalewu radkowskiego, jest dostępny zarówno dla turystów zmotoryzowanych czy rowerzystów (od strony ul. Grunwaldzkiej w Radkowie), jak też dla piechurów (trasa spacerowa prowadząca od parkingu przy zalewie radkowskim). Miejsce warte odwiedzenia o każdej porze roku! 

Geopark w Radkowie

20201202 103148

To baza dydaktyczna mająca na celu prezentację geoatrakcji terenu przygranicznego obejmującego swoim zasięgiem Góry Stołowe oraz Broumovskie Sciany. Na zwiedzających czeka ścieżka dydaktyczna z eksponatami w postaci minerałów, skamieniałości oraz kamieni półszlachetnych występujących lokalnie w różnych epokach geologicznych wraz z tablicami informującymi o budowie geologicznej Sudetów Środkowych.

Zamek Międzylesie

miedzylesiezamekZapraszamy do zapoznania się z historią Zamku, który przez 700 lat swojego istnienia był świadkiem wydarzeń, o których uczymy się w szkołach. Zmałego gotyckiego grodu, stał się renesansowo-barokowym zespołem zamkowo-pałacowym. Zapraszamy na zwiedzanie oraz do naszej restauracji i hotelu.  

Schronisko „Na Szczelińcu” 

szczeliniecObiekt PTTK „Na Szczelińcu” znajduje się na wierzchowinie najwyższego szczytu Gór Stołowych na wysokości 905 m n.p.m., w miejscu, do którego nie dochodzi żadna droga i nie może dojechać żaden pojazd. Dawno temu ludzie zafascynowani tym miejscem wybudowali tu 665 schodów oraz schronisko na szczycie – i tak pozostało do dziś.

Park Dinozaurów Karłów 

karlowPark Dinozaurów w Karłowie znajdujący się u podnóża Szczelińca Wielkiego to doskonała rozrywka dla rodzin z dziećmi. Odwiedzając nas, możecie zobaczyć przedstawicieli różnych grup dinozaurów zamieszkujących Ziemię wiele milionów lat temu. Park Dinozaurów to atrakcja skierowana głównie dla najmłodszych (i nie tylko).

Pałac Ławica – Miejsce Dobrej Zabawy 

palac lawicaSki-Raft Pałac Ławica to miejsce inne, niż wszystkie. Stworzyliśmy je z myślą o aktywnym spędzaniu wolnego czasu, przygodzie, która trwa bez końca oraz porywających wyzwaniach dla dużych i małych. Przy Pałacu Ławica znajduje się ogromny poligon paintballowy, na którym pośród zaaranżowanych w naturze przeszkód, można rozgrywać dynamiczne rozgrywki drużynowe. Swoje miejsce znalazł Folwark Szyfrów, innowacyjna gra terenowo – przygodowa oraz mini-zoo w odrestaurowanych oborach przypałacowych.

Wypożyczalnia nart Ski-Raft

WypozyczalniaW zimę ciężko oprzeć się zimowym szaleństwom! W Zieleńcu czeka na Was profesjonalna wypożyczalnia nart. Zapewniamy wysokiej jakości sprzęt narciarski, który spełni oczekiwania każdego miłośnika nart! 

Szkoła narciarska EMKA  

emkaMarzy Ci się jazda na nartach ale brak Ci odpowiednich umiejętności? Jesteśmy pewni, że z nami pokochasz szusowanie na stokach! Przygotujemy Cię do pierwszych narciarskich kroków w towarzystwie naszych wykwalifikowanych instruktorów.

 

 

 

NAJNOWSZE WYDANIE NA ROK 2021:

ulotka ziemia 2021

 

Mapa atrakcji Ziemi Kłodzkiej 2021:

 

mapka2021

 

 

 

Małopolska Energylandia