Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Pieniny atrakcje turystyczne

Pieniny to wciąż przez wielu polskich turystów nieodkryty i niedoceniany region. Naszym zdaniem jest to jeden z najbardziej malowniczych rejonów w Polsce do któego często i chętnie wracamy. Pieniny to pasmo górskie w łańcuchu Karpat, które położone jest w południowej Polsce i północnej Słowacji. Granice Pienin wyznaczają od zachodu Czorsztyn i Sromowce, od południa i wschodu rzeka Dunajec, natomiast od północy rzeka Krośnica i przełęcz Snozka. Najwyższy w szczyt w Pieninach to Trzy Korony 982 m n.p.m.

Dlaczego wartro odwiedzić Pieniny? Pieniny to jeden z najbardziej uroczych zakątków w naszym kraju. Co ciekawe, niemal w całości objęty jest ochroną. Należy on bowiem do Pienińskiego Parku Narodowego. Piękno tutejszej przyrody zawdzięczamy cudownemu, górskiemu klimatowi. Jeżeli planujecie przyjechać tu na wakacje, jesteśmy pewni, że będą to jedne z najlepszych Waszych wakacji. Podpowiemy Wam, co warto tu zobaczyć i jakie szczyty koniecznie musicie zdobyć. Zacznijmy jednak od miejscowości. W Pieninach do atrakcyjnych miejscowości śmiało możemy zaliczyć: Szczawnicę, Czorsztyn, Niedzicę czy Krościenko. 

Najbardziej popularną miejscowością jest Szczawnica to znana miejscowość uzdrowiskowa, która na przełomie ostatnich lat została pięknie odnowiona. Odnajdziecie tutaj pienińskie "Krupówki" czyli tzw. Promenadę. Wspaniały deptak o długości niemal 2 km. Wielu turystów urządza tu sobie wieczorne spacery. Wartym odwiedzenia jest także zabytkowy Park Górny z Pijalnią Wód. Szczawnica i jej okolice zostały doskonale przygotowane do turystyki rowerowej. Wielość ścieżek rowerowych sprawia, że w krótkim czasie można zwiedzić tu znacznie więcej niż w przypadku pieszych wędrówek. Szczególnie polecana jest urokliwa trasa do Czerwonego Klasztoru (Słowacja), której początek znajduje się właśnie w Szczawnicy.

FD8A7635Niedzica  to mała miejscowość, lecz obowiązkowy punkt dla wszystkich turystów odwiedzających Pieniny. Miejscowość znajduje się nad ogromnym Zalewem Czorsztyńskim, który powstał na rzece Dunajec. Najsłynniejszym zabytkiem w Niedzicy jest Zamek Dunajec z XIV wieku. Turystów przyciągają niesamowite wnętrza zamku oraz doskonałe ulokowanie nad jeziorem Czorsztyńskim, które nadaje mu niepowtarzalnego charakteru. 

Krościenko nad Dunajcem to idealne miejsce dla wszystkich, którzy cenią sobie błogi spokój podczas wakacji. Dodatkowo, stanowi doskonałą bazę wypadową dla miłośników turystyki górskiej - zarówno tej pieszej, jak i rowerowej. Występują tu również źródła mineralne, w prawej brzegu Dunajca.

Czorsztyn położony jest nad samym Jeziorem Czorsztyńskim, co czyni miejscowość niebywale klimatyczną. Znajduje się tak również Zamek Czorsztyn, a dokładniej jego XIV-wieczne ruiny, które dostępne są również do zwiedzania przez turystów. Będąc w Czorsztynie koniecznie odnajdźcie tamtejszy skansen, czyli niesamowite budynki, które wspólnie tworzą Osadę Turystyczną.

Do jednego z najpiękniejszych zakątków nie tylko Panin ale i całej Polski koniecznie trzeba zaliczyć Przełom Dunajca, który płynie w głębokim, wyżłobionym przez siebie skalnym wąwozie. Dzięki temu doskonale rozwinęła się tu turystyka wodna: spływy kajakami, pontonami i te najbardziej znane i sławne - tratwami Flisackimi. 

Jeśli mowa o górskich szczytach, zdecydowanie pierwszym obowiązkowym punktem jest wspianczka na Trzy Korony, nawyższy szczyt Pienin, położony na wysokości 982 m n.p.m. Stamtąd rozpościera się przepiękna panorama na Tatry Słowackie. Na listę ciekawych miejsc dopiszcie koniecznie Sokolicę czy Wąwóz Homole


Malopolska

Atrakcje turystyczne - Pieniny

Spływ Przełomem Dunajca - Spływ Przełomem Dunajca to największa atrakcja turystyczna polskich gór. Podczas spływu tratwami na własne oczy zobaczysz piękno Pienin. Spływ zaczyna się w Sromowcach Wyżnych – Kątach lub na przystani w Sromowcach Niżnych. Istnieje możliwość skorzystania z parkingów, restauracji ikiosków z pamiątkami

Góral Ponton - Rafting Dunajcem to zabawa dla całej rodziny. Spływy przełomem Dunajca, między ścianami skalnymi wznoszącymi się na 300 m od tafii wody to doskonała forma aktywnego zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. Zapewniamy opiekę doświadczonych przewoźników, szkolenie, niezbędny osprzęt, ubezpieczenie, bilet wstępu do Pienińskiego Parku Narodowego oraz 100% bezpieczeństwa i satysfakcji.

Rejsy Gondolami "Czorsztynianka" - Rejsy gondolami „Czorsztyniankami” to świetny sposób na zwiedzenie różnych zakątków Jeziora Czorsztyńskiego. Od wielu lat przewozimy turystów na naszych trasach, a ich zadowolenie jest najwyższym gwarantem jakości naszych usług. Miła atmosfera i opieka profesjonalnych kapitanów sprawi, że rejs gondolą po Jeziorze Czorsztyńskim na pewno zostaje miłym wspomnieniem z pobytu na Podhalu 

Port Pienin - Spływ kajakowy lub rafting malowniczym Przełomem Dunajca (Sromowce – Szczawnica – 15,5 km) jest najładniejszym etapem explorowania, tej rzeki i okalającego ją pasma górskiego Pienin, krajobraz zmienia się jak w filmie, urwiska skalne o wysokości 300 metrów przeplatają się złagodnymi zalesionymi zboczami górskimi. Zapraszamy do Portu Pienin – Szczawnica gdzie mieści się nasza wypożyczalni kajaków, pontonów, rowerów, parking ikącik grillowy dla naszych klientów stąd codziennie zabieramy Państwa naszymi samochodami lub rowerami na start niezapomnianego spływu.

Arena Narciarska Jaworki Homole - Zapraszamy do odwiedzenia położonej w sercu Małych Pienin stacji narciarskiej. Czynny przez cały rok ośrodek oferuje przejazdy widokową koleją linową, wypoczynek na łonie czystej natury, nieskażone powietrze, przepiękne widoki imasę atrakcji zarówno w zimie, jak i w lecie. Organizujemy zawody sportowe, spotkania integracyjne i firmowe. Nie siedź w domu, przyjedź do Jaworek! 

Zamek Dunajec w Niedzicy - Wzniesiony w średniowieczu nad brzegiem Dunajca należy do Spisza, a od wieków związany był z Węgrami. Zamek wielokrotnie zmieniał właścicieli, w swych sięgających XIV w. dziejach był parokrotnie rozbudowywany i przebudowywany. 

 

 

 

 

Małopolska Energylandia