Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Największa górska twierdza w Europie!

Twierdza Srebrna Gόra jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. Jej legendarny już "magiczny" klimat zachwyca i oczarowywuje niemal wszystkich, którzy choć raz i choć na krótko mieli okazję z nią obcować.

Oryginalna, małomiasteczkowa zabudowa Srebrnej Góry przypomina o czasach kiedy "Silberberg" była świetnie prosperującym, post-górniczym miastem z wielogałęziowym przemysłem i rozwijającą się branżą turystyczną. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą przygotowaną specjalnie dla szkół i grup zorganizowanych.

Dla naszych gości przygotowaliśmy kilka pakietów, które z pewnością Was zainteresują.

 

Gra Terenowa(dla grup dzieci i młodzieży po wcześniejszej rezerwacji)

Grupa powinna liczyć od 20 do 40 osób. Uczestnicy podczas conajmniej 3 godzinnej zabawy na twierdzy przeniosą się w realiza Europy okresu wojen napoleońskich.

Oferta dla dzieci i młodziezy w wieku szkolnym. Dla młodzieży licealnej w grze zwiększamy elementy okresu wojen napoleońskich. Uczestnicy gry zostaną podzieleni na dwa obozy: francusko-polski i koalicji antyfrancuskiej, które między sobą będa rywalizować w wykonywanych zadaniach. Zostaną odegrane bitwy, potyczki i zadania terenowe. Każda osoba będzie odgrywać rolę przypisanej jej postaci historycznej.

W programie:

- zabawy zręcznościowe i zadania logiczne rozgrywane pomiędzy dwiema rywalizującymi ze sobą drużynami, na które zostanie podzielona wcześniej grupa;

- zwiedzanie Twierdzy połączone z poszukiwaniem ukrytego skarbu;

prezentacja broni czarnoprochowej;

- pokaz wystrzału z repliki XVIII w. armaty;

- zwiedzanie tarasu widokowego;

- ognisko z kiełbaskami;

Cena: 30 zł od uczestnika gry. minimum 20 os. Czas realizacji programu - 3 godz. W wersji z ogniskiem: Cena: 44 zł / osoba Czas: 4 godz.

 

Pakiet Armata (dla grup zorganizowanych po wcześniejszej rezerwacji, minimalna wymagana liczba uczstników: 20 osób)

Pakiet obejmuje:

-wejście na Bastion Miejski połączone z pokazem ładowania i strzału z repliki XVIII w. armaty;

- zwiedzanie części naziemnych twierdzy, w tym: Bastion Dolny, Brama Orła, korytarz z niszami strzeleckimi, dziedziniec, korona Donjonu z punktami widokowymi; • trasa podstawowa w kondygnacji parterowej (kazamaty z galerią zdjęć);

- mini muzeum z wystawą kul armatnich, makietą twierdzy i reliktami związanymi z górnictwem srebra w Srebrnej Górze;

- podziemna kazamata z 64 metrową studnią drążoną w skale;

- omówienie zasady działania broni czarnoprochowej zakończone pokazowym strzałem z pistoletu kapiszonowego lub muszkietu. Po zakończeniu zwiedzania z przewodnikiem indywidualne wejście na koronę Donjonu (taras widokowy).

Ceny: bilet normalny: 20 zł, bilet ulgowy: 16 zł (uczniowie, studenci, emeryci, renciści)

 

Mega Zwiedzanie - to doskonała oferta zwiedzania atrakcji Srebrnej Góry i zgłębiania jej historii, dlatego stanowi naszą propozycję jednodniowej wycieczki dla wszystkich grup wiekowych.

Pakiet obejmuje:

- spacer szlakiem kolejki sowiogórskiej (ścieżka dydaktyczna prowadząca przez spektakularne 30 metrowe, ceglane wiadukty, punkty widokowe i Sztolnie Samotnika);  

- strzelanie z łuku do celu;

- przejazd kolejką Fort-Fan-Ekspress z okolicy Wiaduktu Żdanowskiego na Twierdzę Srebrna Góra; ognisko z kiełbaskami na Bastionie Miejskim; kompleksowe zwiedzanie twierdzy;

- pokaz strzału z repliki XVIII wiecznej armaty;

Cena: 65 zł/os Minimalna ilość uczestników: 20 osób Przewidywany czas realizacji: około 6 godzin

 

Kontakt:

Twierdza Srebrna Góra sp. z o.o.

ul. Kręta 4,

57-215 Srebrna Góra

tel.: 74 818 00 99

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

informacja / rezerwacja tel.: 74 818 00 99 (czynny w godzinach otwarcia twierdzy)

tel. kom.: 512 922 577

www.forty.pl

 

 

Małopolska Energylandia