Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon
JuraPark-krasiejow.pngbassau.jpgmbaner_szpryngiel.jpgski_raft.jpgtwoje_miejsce.jpgwiz_wratislavia.jpg

HistoryLand w Krakowie

Myślałeś kiedyś o tym, czym jest historia? W HistoryLandzie to doświadczenie, które po prostu musisz przeżyć. To opowieść, od której nie będziesz mógł się oderwać. To także makiety zbudowane z ponad miliona klocków LEGO®, niesamowite pokazy i interaktywne zabawy. HistoryLand to miejsce, które odkryjesz w samym sercu Krakowa.

HistoryLand to interaktywna podróż przez historię Polski i Polaków. Zaczniesz ją od osady w Biskupinie. Ujrzysz palisadę tego grodu zbudowaną z klocków LEGO®, poznasz obyczaje ludzi, którzy w nim żyli, a także odkryjesz najstarszą na świecie mapę nieba. Następnie przystaniesz na moment przy Drzwiach Gnieźnieńskich, na których uwieczniono tragiczne losy św. Wojciecha. By oddać ich detale, w odróżnieniu od innych naszych makiet, zbudowaliśmy je w skali 1:1. Czy wiesz, kiedy powstały te wrota i kto je zbudował? Na szczęście nie będziesz się nad tym długo głowił. W HistoryLandzie czekają na Ciebie także pola Grunwaldu, gdzie staniesz w szeregu z innymi żołnierzami i przeniesiesz się w samo serce jednej z największych średniowiecznych bitew. Zobaczysz na własne oczy, jak makieta ożywa, a polskie wojska nieustraszenie szarżują w stronę wroga. Nie będziesz jednak mieć czasu na świętowanie zwycięstwa nad Zakonem Krzyżackim, bo wezwie Cię morze! W dalszą drogę ruszysz na pokładzie okrętu Święty Jerzy, gdzie chwycisz za ster i staniesz się prawdziwym wilkiem morskim. Stoczysz walkę ze szwedzką flotą pod Oliwą i zobaczysz, dlaczego „słońce zaszło w południe”.

Już chwilę później będziesz z powrotem na lądzie. Musisz przecież przygotować się do podboju Monte Cassino. Może spotkasz niedźwiedzia Wojtka, który dzielnie walczył u boku polskich artylerzystów? Przekonasz się też, że widok płonącego nocą klasztoru jest równie piękny, co przerażający. Odsapnij chwilę. To dopiero początek Twojej podróży i odkrywania HistoryLandu.W HistoryLandzie historia to emocje, które poczujesz w wyjątkowy sposób. W naszym centrum przeniesiesz się w samo serce bitwy pod Grunwaldem. Usłyszysz szarżę wojsk, a ledwie kilka minut później będziesz już zupełnie gdzieś indziej. Staniesz za sterem okrętu wojennego pod Oliwą i poczujesz na twarzy morską bryzę. Albo spojrzysz z lotu ptaka na klasztor na Jasnej Górze. Znasz te wydarzenia i miejsca ze szkolnych podręczników? W HistoryLandzie poczujesz emocje podobne do tych, które towarzyszyły ich uczestnikom! Już wiesz, że przeszłość Polski i Polaków jest pełna niesamowitych momentów. Dlatego zabierzemy Cię w interaktywną podróż, w czasie której odkryjesz historię naszego kraju wszystkimi zmysłami. Czeka Cię tu ekscytująca wyprawa przez dzieje Polski i Polaków, od osady w Biskupinie przez heroiczną obronę Westerplatte po krakowskie Sukiennice. To będzie wyjątkowa przygoda! Stań się uczestnikiem, nie tylko obserwatorem. W HistoryLandzie spotykają się edukacja, zabawa i nowoczesne technologie. Nasze zbudowane z klocków LEGO® makiety ożywają. Wirtualna rzeczywistość i wielowymiarowe pokazy poruszą Twoje zmysły i przeniosą Cię w sam środek historycznych wydarzeń. Manualne zagadki rozbudzą Twoją wyobraźnię i zmobilizują szare komórki. Wszystko to sprawi, że staniesz się aktywnym uczestnikiem podróży przez dzieje Polski i Polaków. Otwórz się na niesamowitą historię i ruszaj z nami!

www.historyland.pl