Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Wycieczki szkolne Dolny Śląsk, Małopolska, Śląsk, Opolszczyzna atrakcje turystyczne 2021

Planujecie wycieczkę szkolną? Szukacie miejsc, które na długo zapadną w pamięci Waszym podopiecznym? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy Informator Turystyczny, który zawiera najciekawsze propozycje wycieczek szkolnych, obozów sportowych, białych i zielonych szkół z terenu południowej Polski.

Czas skończyć z nudnymi wycieczkami, nadszedł czas na wycieczki pełne niesamowitych emocji, przygód i dobrej zabawy! Południowa Polska to region przepełniony sporą liczbą atrakcji turystycznych, dodając do tego bliskie położenie gór, malowniczych jezior i lasów, mamy okazję nie tylko dobrze się bawić ale także uczyć i czerpać co najlepsze z otaczającej nas natury. W przygotowanym przez nas Informatorze Turystycznym podzieliliśmy Południową Polskę na cztery województwa: Małopolskie, Śląskie, Opolskie i Dolnośląskie. Zachęcamy Was do uważnej lektury, ponieważ znajdziecie tam ciekawe rabaty i okazje cenowe, których nie możecie przegapić!  

Małopolska

Małopolska to region leżący w południowo-wschodniej części Polski. Jego stolicą jet Kraków – jedno z najpiękniejszych polskich miast. Każdy, kto odwiedza miasto jest pod ogromnym wrażeniem jego niepowtarzalnego klimatu.

Piękne zabytki, Jaskinia Smoka na wzgórzu Wawelu, urokliwy rynek oraz sławny Kościół Mariacki – to dopiero fragment tego wspaniałego miasta. Znajdziecie tu również sporą dawkę atrakcji turystycznych, takich jak: Historyland, GoKidz, a także Polonia Wax Museum, czyli muzeum sławnych postaci, stworzonych z wosku.

Nieopodal Krakowa odwiedzić możecie ciekawe podziemne trasy turystyczne. Najstarszą kopalnię soli kamiennej w Polsce – Kopalnię Bochnia, oraz światowej sławy Kopalnię Soli w Wieliczce. W Zatorze zaczerpniecie dawkę dobrej zabawy w parkach rozrywki: Energylandii i Zatorland. Małopolska kryje jeszcze wiele innych atrakcyjnych miejsc. W malowniczych pieninach zachwycicie się przepięknymi górskimi widokami, będziecie mieć możliwość przemierzenia Dunajca tratwami Flisackimi, pontonami z firmą Góral Ponton, a także gondolami "Czorsztynianka". Doskonałych doznać dostarczy Wam wspinaczka na szczyt Trzech Koron, a także zwiedzanie okolicznych zamków.

W Zakopanem ma swój początek wiele atrakcyjnych szklaków turystycznych. Moda na to miejsce od wielu lat nie ustaje i przyciąga w swój rejon wielu turystów, którzy są zachwyceni wyjątkowością tego miejsca. Punktem obowiązkowym jest oczywiście odwiedzenie Gubałówki oraz domku do góry nogami. Na najsławniejszej zakopiańskiej ulicy – Krupówkach – znajdziecie również mnóstwo atrakcji turystycznych: Zbójnicka kryjówka, Papugarnia, Lustrzany Labirynt i Figury Woskowe.

Tuż obok województwa Małopolskiego, odnajdziemy jedną z wyjątkowych atrakcji, która przeniesie nas w świat dziecięcych baśni i bajek. W Centrum Bajki w Pacanowie, spotkacie rezolutnego Koziołka Matołka.

Śląsk

Śląsk od zawsze kojarzony był głównie z górnictwem i  przemysłem, lecz już od kilku lat ten malowniczy region staje się coraz atrakcyjniejszy dla przybyłych turystów. 

Główny ośrodek tego województwa stanowią Katowice – stolica regionu oraz pobliskie miasta: Chorzów, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Gliwice oraz Żory. Do największych atrakcji Chorzowa bez wątpienia możemy zaliczyć Śląskie Wesołe Miasteczko „Legendia”, które przyciąga w ten rejon każdego roku tysiące miłośników przygód i dobrej zabawy. Na przestrzeni ostatnich lat doszło do likwidacji starych śląskich zakładów, a w ich miejscu powstały muzea oraz galerie.

Wartym odwiedzenia jest miasto Zabrze, gdzie znajdują się liczne podziemne korytarze i szyby, które udostępniono do zwiedzania. Na największą uwagę zasługuje Sztolnia Królowa Luiza, która zachwyca ogromem przygotowanych atrakcji dla swoich gości. W Tarnowskich Górach odwiedzić można Kopalnię Srebra, w Gliwicach zobaczyć polską „Wieżę Eiffl a”, natomiast wybierając się do miejscowości Żory, warto zaplanować sobie tam kilka godzin wspaniałej zabawy w Miasteczku Westernowym Twinpigs. Będąc w  mieście koniecznie odwiedźcie tamtejsze rewelacyjne Muzeum Ognia oraz Aquapark.

Odkryj z nami województwo Śląskie! Na liście miejsc do odwiedzenia nie zapomnijcie o Muzuem Chleba, w którym poznacie historię i narzędzia jakimi przez laty posługiwali się piekarze. Będziecie mieli okazję wziąć tam udział w ciekawych warsztatach. Warto również skierować swoje kroki do gminy Żarki, która kusi turystów przygodą, zabawą i edukacją!

 

Planując wycieczkę w te rejony warto zwrócić uwagę na szlaki turystyczne znajdujące się na Górnym Śląsku: Szlak Zabytków i Techniki, Szlak Architektury Drewnianej, Szlak Orlich Gniazd, Szlak Śląskie Smaki.

Opolszczyzna

Chcąc wybrać się w region Opolszczyzny macie do dyspozycji kilka ciekawych kierunków. Jeśli marzy Wam się aktywność w pełnym tego słowa znaczeniu koniecznie wybierzcie się do stolicy województwa – Opola. 

Jednym z najbardziej znanych zabytów jest Zamek Moszna, którego sława obiegła nie tylko całą Polskę ale również świat. Idealne miejsce na weekendową wycieczkę stanowi JuraPark w Krasiejowie, gdzie można podziwiać ponad 250 figur olbrzymich modeli dinozaurów. W Krasiejowie czeka na Was jeszcze jedna atrakcja – jedyny na opolszczyźnie Odwrócony Domek. Wielbicielom sportów wodnych polecamy odwiedzenie Januszkowic, gdzie znajduje się największy Wakepark w Polsce. W Nysie najmłodsi znajdą miejsce przygotowane specjalnie dla nich! KIDS Nysa to najbardziej energiczne i jedno z największych w okolicy miejsc Rodzinnej Zabawy. W Głuchołązach, stolicy gór Opawskich odnajdziecie blisko 8 kilometrowy Szlak Miejski poprowadzi nas przez to piękne, zabytkowe miasto. Tuż obok, w Pokrzywnej polecamy Interaktywny Park Rozrywki i Edukacji Rosenau, gdzie połączycie wypoczynek z zabawą i edukacją.

Dolny Śląsk

Dolny Śląsk to prawdziwa skarbnica atrakcji turystycznych, która zdecydowanie zalicza się do prawdziwej czołówki najchętniej odwiedzanych regionów przez turystów. Nic w tym dziwnego, bo jeśli zaczniemy z bliska przyglądać się atrakcjom tego regionu to za każdym razem odkryjemy coś zupełnie nowego.

  Stolicą województwa jest Wrocław. Oprócz ogólnie znanych zabytkowych obiektów, takich jak: archikatedra św. Jana Chrzciciela czy usytuowany na wrocławskiej starówce przepiękny most Tumski, Wrocław przyciąga do siebie możliwością rejsowania po Odrze statkami pasażerskimi oraz największym statkiem w Polsce – Wratislavią. Ciekawą atrakcję stanowi Hydropolis - centrum wiedzy o wodze. Sporą dawkę zabawy dostarczą Wam podziemia placu solnego, a dokładniej Movie Gate, czyli Galeria Sztuki Filmowej. Jeśli najdzie Was ochota na aktywny wypoczynek, czeka tu na Was Park Trampolin GoJump.

  O Ziemi Kłodzkiej za wiele mówić nie trzeba. Piękne widoki, ciekawe kopalnie, w tym Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Kopalnia Nowa Ruda a także Kopalnia Uranu w Kletnie, a także Jaskinia Niedźwiedzia. W Kłodzku, w tamtejszym Minieurolandzie można podziwiać ponad 40 makiet najznamienitszych budowli z Dolnego Śląska, Ziemi Kłodzkiej, Europy oraz świata. W Kamieńcu Ząbkowickim odwiedzicie przepiękny pałac Marianny Orańskiej, a w Kudowie Zdrój przeniesiecie się do świata zabawek, w tamtejszym Muzeum Zabawek.  Dobrej przygody dostarszą Wam spływy pontonowe Ski-raft w miejscowości Bardo. 

  Prawdziwą perłą na mapie Dolnego Śląska są bez wątpienia Karkonosze. To region idealny na wycieczki szkolne, zielone szkoły, a także na zimowe wyjazdy na narty. Ich znakiem charakterystycznym są piękne górskie szlaki oraz wiele ciekawych atrakcji turystycznych. W miejscowości Kowary z bliska zobaczycie jeden z najpiękniejszych Parków Miniatur w Polsce, zaznacie odrobiny szaleństwa w Pałacowej Bawialni, a także spędzicie czas odkrywając uroki Kopalni Podgórze. W Karpaczu, doskonałej zabawy dostarczy Wam Muzeum Klocków Lego, Papugarnia oraz Karkonoskie Tajemnice, a do świata dzieciństwa przeniesie Was Miejskie Muzeum Zabawek. W Bukowcu odnajdziecie niezwykły ośrodek kulturalno-edukacyjny Ornamental Farm Bukowiec, a w Borowicach spotkacie miejsce niezwykłe - Wioskę Lapońską Kalevala. W Miłkowie zobaczycie Chatę na głowie i Chatkę grawitacyjną. Nieco dalej, w Mysłakowicach znajdziecie Park Miniatur Budowle Świata i zobaczycie gigantyczne makiety fauny słodkowodnej w Siedlisku Pstrąga. Natomiast w Piechowicach zobaczycie z bliska ręczny proces produkcji kryształów w Hucie Julia. W Kamiennej Górze przeniesiecie się w czasy wojny za sprawą Zaginionego Laboratorium Hitlera "Arado".

W Szklarskiej Porębie, w Leśnej Hucie weźmiecie udział w ciekawych warsztatach szklarskich, a także odnajdziecie rozrywkę dla całych rodzin w DinoParku, gdzie górski klimat połączony został z parkiem edukacji i rozrywki. Czekają tu na Was również ciekawe muzea - Muzeum Ziemi Juna oraz Muzeum Mineralogiczne. Jednym z obowiązkowych punktów w Szklarskiej Porębie jest oczywiście Kolej Linowa Szrenica.

 

Będąc w Jeleniej Górze koniecznie odwiedźcie Termy Cieplickie, które czekają na wielbicieli zabaw wodnych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Wartym odwiedzenia jest również TimeGates, gdzie będziesz mógł odbyć podróż w czasie i przestrzeni, a całości atrakcji dopełni spływ pontonami po rzece Bóbr z firmą Berga. W Bolesławcu odrykecie tamtejsze Żywe Muzeum Ceramiki.

 

Jesteście ciekawi atrakcji przygotowanych specjalnie dla grup szkolnych?

W naszym Informatorze Turystycznym znajdziecie wyjątkowe oferty i promocje!

 

 

Małopolska Energylandia