• Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
JuraPark-krasiejow.pngbassau.jpgkopalnia_nowa_ruda.jpgmbaner_szpryngiel.jpgski_raft.jpgtwoje_miejsce.jpg

Wycieczki szkolne Dolny Śląsk, Małopolska, Śląsk, Opolszczyzna atrakcje turystyczne 2018

Planujecie wycieczkę szkolną? Szukacie miejsc, które na długo zapadną w pamięci Waszym podopiecznym? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy Informator Turystyczny, który zawiera najciekawsze propozycje wycieczek szkolnych, obozów sportowych, białych i zielonych szkół z terenu południowej Polski.

Czas skończyć z nudnymi wycieczkami, nadszedł czas na wycieczki pełne niesamowitych emocji, przygód i dobrej zabawy! Południowa Polska to region przepełniony sporą liczbą atrakcji turystycznych, dodając do tego bliskie położenie gór, malowniczych jezior i lasów, mamy okazję nie tylko dobrze się bawić ale także uczyć i czerpać co najlepsze z otaczającej nas natury. W przygotowanym przez nas Informatorze Turystycznym podzieliliśmy Południową Polskę na cztery województwa: Małopolskie, Śląskie, Opolskie i Dolnośląskie. Zachęcamy Was do uważnej lektury, ponieważ znajdziecie tam ciekawe rabaty i okazje cenowe, których nie możecie przegapić! 

 

KONKURS! Weźcie udział w konkursie i wygrajcie bilety dla całej klasy do Energylandii w Zatorze, Galerii Figur Stalowych w Krakowie, a także Kopalni Podgórze w Kowarach! Zasady i regulamin konkursu dostępne są tutaj.

 

Małopolska

Małopolska to region leżący w południowo-wschodniej części Polski. Jego stolicą jest Kraków – jedno z najpiękniejszych polskich miast, przepełnione licznymi atrakcjami dla turystów.

Znajdziecie tu m.in. Galerię Stalowych Robotów inspirowanych postaciami z bajek i filmów Science Fiction, a także Historyland, gdzie poznacie dzieje naszego kraju w sposób, jakiego dotychczas nie znaliście. Przemierzając krakowski rynek, warto zajrzeć do Muzeum Figur Woskowych, gdzie w wosku zatrzymana została historia Polski. A jeśli w trakcie zwiedzania pięknych zabytków miasta zapragniecie chwili odpoczynku to zapraszamy Was na niezapomnianą zabawę w Centrum Nauki i Zabawy Klockoland. Nieopodal Krakowa odwiedzić możecie ciekawe kopalnie. Najstarszą kopalnię soli kamiennej w Polsce – Kopalnię Bochnia, oraz światowej sławy Kopalnię Soli w Wieliczce. W Zatorze zaczerpniecie dawkę dobrej zabawy w największym Parku Rozrywki w Polsce, Energylandii. Małopolska kryje wiele innych atrakcyjnych miejsc. W malowniczych Pieninach zachwycicie się przepięknymi, górskimi widokami. Do ulubionych atrakcji należą spływy przełomem Dunajca tratwami Flisackimi oraz spływy pontonami z firmą Góral Ponton. Warto wybrać się również na rejs statkiem „Harnaś” lub przemierzyć Jezioro Czorsztyńskie urokliwymi gondolami. Doskonałych doznań dostarczy Wam wspinaczka na Trzy Korony, a także zwiedzanie okolicznych zamków. W Zakopanem ma swój początek wiele atrakcyjnych szlaków turystycznych. Odwiedzając miasto, punktem obowiązowym jest odwiedzenie Gubałówki oraz domku do góry nogami, gdzie doświadczycie ciekawej lekcji fizyki. Na Krupówkach czeka na Was jeszcze Muzeum Figur Woskowych i wiele innych atrakcji.

Śląsk

Województwo śląskie to obszar zróżnicowany pod wieloma względami, zarówno gospodarczym, kulturowym, a także etnicznym i geograficznym. Kiedyś, skupiony głównie na przemyśle, dziś z otwartymi ramionami czeka na głodnych wrażeń turystów i robi wszystko, aby być równie atrakcyjny, jak inne regiony w naszym kraju.

Główny ośrodek tego województwa stanowią Katowice, jest to stolica regionu, która leży w centralnej części województwa śląskiego. Do największych atrakcji Śląska bez wątpienia należy Śląskie Wesołe Miasteczko „Legendia”, które przyciąga do siebie każdego roku tysiące miłośników przygód i dobrej zabawy. Jesteście gotowi na podziemną przygodę? Będąc w Zabrzu koniecznie odwiedźcie Kopalnię Guido, gdzie znajdziecie ponad 5km świetnie przygotowanych podziemnych tras turystycznych, a jeśli wybieracie się do miejscowości Żory, warto zaplanować sobie tam kilka godzin wspaniałej zabawy w Miasteczku Westernowym Twinpigs. Na liście miejsc do odwiedzenia nie zapomnijcie również o Muzuem Chleba, w którym poznacie historię i narzędzia jakimi przez laty posługiwali się piekarze.

Opolszczyzna

Chcąc wybrać się w region Opolszczyzny macie do dyspozycji kilka ciekawych kierunków. Jeśli marzy Wam się aktywność w pełnym tego słowa znaczeniu koniecznie wybierzcie się do stolicy województwa – Opola.

Prócz ciekawych zabytków, znajdziecie tam Park Linowy KanYon, a na najmłodszych czeka tu hala zabaw Hoplandia. Dla nieco starszych przygotowano również Park Trampolin Odskocznia. Idealne miejsce na weekendową wycieczkę stanowi JuraPark w Krasiejowie, gdzie można podziwiać ponad 250 figur olbrzymich modeli dinozaurów. W Krasiejowie czeka na Was jeszcze jedna atrakcja – jedyny na opolszczyźnie Odwrócony Domek. Wielbicielom sportów wodnych polecamy odwiedzenie Januszkowic, gdzie znajduje się największy Wakepark w Polsce. W Paczkowie znajdziecie niesamowite Muzeum Gazownictwa, w którym zobaczycie ogromny zbiór gazomierzy oraz innych sprzętów gospodarstwa domowego. W Nysie najmłodsi znajdą miejsce przygotowane specjalnie dla nich! KIDS Nysa to najbardziej energiczne i jedno z największych w okolicy miejsc Rodzinnej Zabawy. W Głuchołązach, stolicy gór Opawskich odnajdziecie blisko 8 kilometrowy Szlak Miejski poprowadzi nas przez to piękne, zabytkowe miasto. Tuż obok, w Pokrzywnej polecamy Interaktywny Park Rozrywki i Edukacji Rosenau, gdzie połączycie wypoczynek z zabawą i edukacją.

Dolny Śląsk

Ostatnim naszym przystankiem jest Dolny Śląsk, który zdecydowanie zalicza się do prawdziwej czołówki najchętniej odwiedzanych regionów przez turystów. Stolicą województwa jest Wrocław.

Miasto przyciąga do siebie rejsami po Odrze oraz największym statkiem pasażerskim w Polsce – Wratislavią. Ciekawą atrakcję stanowi także Loopys czyli największe w Polsce Rodzinne Centrum Rozrywki. Nieopodal Wrocławia, we wsi Galowice znajdziecie Muzuem Powozów z imponującą kolekcją ponad 60 sań, bryczek i powozów.

Przenosząc się do Kotliny Kłodzkiej, traficie w miejsce ciekawych jaskiń i kopalń. Jedną z najbardziej znanych jest Kopalnia Złota w Złotym Stoku, gdzie przeżyjecie niesamowitą podróż w głąb ziemi. W Nowej Rudzie czeka na Was Dawna Kopalnia, miejsce w którym na własnej skórze poznacie trud pracy górniczej, a w miejscowości Kletno poznacie piękno minerałów i odkryjecie tajemnicę tajnej, sowieckiej kopalni Uranu. W Ząbkowicach Śląskich odwiedzicie sławną w całej Polsce Krzywą Wieżę, Laboratorium Dr. Frankenstaina oraz tamtejszy zamek, a dobrej zabawy i niezapomnianej przygody dostarczą Wam spływy pontonowe Ski-raft w miejscowości Bardo. Prawdziwą perłą na mapie Dolnego Śląska są bez wątpienia Karkonosze. Ich znakiem charakterystycznym są piękne górskie szlaki oraz wiele ciekawych atrakcji turystycznych. W miejscowości Kowary z bliska zobaczycie jeden z najpiękniejszych Parków Miniatur w Polsce, zaznacie odrobiny szaleństwa w Pałacowej Bawialni, a także spędzicie czas odkrywając uroki Kopalni Podgórze, gdzie poznacie pasjonującą historię górnictwa. W Karpaczu, doskonałej rozrywki dostarczy Wam tamtejsze Muzeum Klocków Lego, gdzie czekają na Was 2 piętra niesamowitej zabawy. W Papugarni dzieci i dorośl spędzą niezapomniane chwile w obecności ponad 20 gatunków papug, w Karkonoskich Tajemnicach odkryjecie podziemne i tajemnicze królestwo Ducha Gór, a do świata dzieciństwa przeniesie Was Miejskie Muzeum Zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego. W Miłkowie o prawdziwy zawrót głowy przyprawki Was Chata na głowie i Chatka grawitacyjną, a nieco dalej, w Mysłakowicach znajdziecie imponujące budowle w Parku Miniatur Budowle Świata i zobaczycie gigantyczne makiety fauny słodkowodnej w Siedlisku Pstrąga. Na dzieci czeka tam także park rozrywki Skoczlandia. W Piechowicach, w tamtejszej Hucie Julia z bliska zobaczycie ręczny proces produkcji kryształów i weźmiecie udział w ciekawych warsztatach. W Szklarskiej Porębie odwiedzicie średniowieczną osadę prawdziwych poszukiwaczy skarbów Żelazny Tygiel Waloński, a w Leśnej Hucie weźmiecie udział w ciekawych warsztatach szklarskich. Doskonałą zabawę dla całej rodziny dostarczy Wam również DinoPark, gdzie górski klimat połączony został z parkiem edukacji i rozrywki. Będąc w Jeleniej Górze koniecznie odwiedźcie Termy Cieplickie, które czekają na wielbicieli zabaw wodnych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Wartym odwiedzenia jest również największe centrum rozrywki w Karkonoszach Doładuj Emocje, a całości atrakcji dopełni spływ pontonami po rzece Bóbr z firmą Berga.

To jednak nie koniec atrakcji – nieopodal, w Świerardowie znajdziecie najnowocześniejszą kolej gondolową w Polsce, która czeka na turystów zarówno latem, jak i zimą. Na koniec naszej podróży zaprosimy Was do Zamku Śląskich Legend w Pławnej, w którym jedynym władcą jest legendarny, karkonoski Duch Gór, a także do Bolesławca, gdzie w tamtejszej Manufakturze odnajdziecie imponujące Żywe Muzeum Ceramiki.

 

Jesteście ciekawi atrakcji przygotowanych specjalnie dla grup szkolnych?

W naszym Informatorze Turystycznym znajdziecie wyjątkowe oferty i promocje!