Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon
JuraPark-krasiejow.pngbassau.jpgkopalnia_nowa_ruda.jpgmbaner_szpryngiel.jpgski_raft.jpgtwoje_miejsce.jpgwiz_wratislavia.jpg

Pieniny - atrakcje turystyczne 2019

Pieniny to wciąż przez wielu polskich turystów nieodkryty i niedoceniany region. Naszym zdaniem jest to jeden z najbardziej malowniczych rejonów w Polsce do któego często i chętnie wracamy. Pieniny to pasmo górskie w łańcuchu Karpat, które położone jest w południowej Polsce i północnej Słowacji. Granice Pienin wyznaczają od zachodu Czorsztyn i Sromowce, od południa i wschodu rzeka Dunajec, natomiast od północy rzeka Krośnica i przełęcz Snozka. Najwyższy w szczyt w Pieninach to Trzy Korony 982 m n.p.m.

Dlaczego wartro odwiedzić Pieniny? Pieniny to jeden z najbardziej uroczych zakątków w naszym kraju. Co ciekawe, niemal w całości objęty jest ochroną. Należy on bowiem do Pienińskiego Parku Narodowego. Piękno tutejszej przyrody zawdzięczamy cudownemu, górskiemu klimatowi. Jeżeli planujecie przyjechać tu na wakacje, jesteśmy pewni, że będą to jedne z najlepszych Waszych wakacji. Podpowiemy Wam, co warto tu zobaczyć i jakie szczyty koniecznie musicie zdobyć. Zacznijmy jednak od miejscowości. W Pieninach do atrakcyjnych miejscowości śmiało możemy zaliczyć: Szczawnicę, Czorsztyn, Niedzicę czy Krościenko.

Najbardziej popularną miejscowością jest Szczawnica to znana miejscowość uzdrowiskowa, która na przełomie ostatnich lat została pięknie odnowiona. Odnajdziecie tutaj pienińskie "Krupówki" czyli tzw. Promenadę. Wspaniały deptak o długości niemal 2 km. Wielu turystów urządza tu sobie wieczorne spacery. Wartym odwiedzenia jest także zabytkowy Park Górny z Pijalnią Wód. Szczawnica i jej okolice zostały doskonale przygotowane do turystyki rowerowej. Wielość ścieżek rowerowych sprawia, że w krótkim czasie można zwiedzić tu znacznie więcej niż w przypadku pieszych wędrówek. Szczególnie polecana jest urokliwa trasa do Czerwonego Klasztoru (Słowacja), której początek znajduje się właśnie w Szczawnicy.

FD8A7635Niedzica  to mała miejscowość, lecz obowiązkowy punkt dla wszystkich turystów odwiedzających Pieniny. Miejscowość znajduje się nad ogromnym Zalewem Czorsztyńskim, który powstał na rzece Dunajec. Najsłynniejszym zabytkiem w Niedzicy jest Zamek Dunajec z XIV wieku. Turystów przyciągają niesamowite wnętrza zamku oraz doskonałe ulokowanie nad jeziorem Czorsztyńskim, które nadaje mu niepowtarzalnego charakteru. 

Krościenko nad Dunajcem to idealne miejsce dla wszystkich, którzy cenią sobie błogi spokój podczas wakacji. Dodatkowo, stanowi doskonałą bazę wypadową dla miłośników turystyki górskiej - zarówno tej pieszej, jak i rowerowej. Występują tu również źródła mineralne, w prawej brzegu Dunajca.

Czorsztyn położony jest nad samym Jeziorem Czorsztyńskim, co czyni miejscowość niebywale klimatyczną. Znajduje się tak również Zamek Czorsztyn, a dokładniej jego XIV-wieczne ruiny, które dostępne są również do zwiedzania przez turystów. Będąc w Czorsztynie koniecznie odnajdźcie tamtejszy skansen, czyli niesamowite budynki, które wspólnie tworzą Osadę Turystyczną.

Do jednego z najpiękniejszych zakątków nie tylko Panin ale i całej Polski koniecznie trzeba zaliczyć Przełom Dunajca, który płynie w głębokim, wyżłobionym przez siebie skalnym wąwozie. Dzięki temu doskonale rozwinęła się tu turystyka wodna: spływy kajakami, pontonami i te najbardziej znane i sławne - tratwami Flisackimi. 

Jeśli mowa o górskich szczytach, zdecydowanie pierwszym obowiązkowym punktem jest wspianczka na Trzy Korony, nawyższy szczyt Pienin, położony na wysokości 982 m n.p.m. Stamtąd rozpościera się przepiękna panorama na Tatry Słowackie. Na listę ciekawych miejsc dopiszcie koniecznie Sokolicę czy Wąwóz Homole

 pasek nawypad

Spływy Przełomem Dunajca Tratwami Flisackimi - To największa atrakcja turystyczna polskich gór. Podczas spływu tratwami na własne oczy zobaczysz piękno Pienin. Spływ zaczyna się w Sromowcach Wyżnych - Kątach lub na przystani w Sromowcach Niżnych. 

Park Rozrywki Spiska Kraina - to miejsce, w którym radość i dobra zabawa nie znają limitu wieku! To przestrzeń w Niedzicy, gdzie rozrywka i edukacja spotykają się w jednym punkcie. Punkcie, który musisz odwiedzić z rodziną i przyjaciółmi! Znajdziecie tu rozbudowany park linowy, zjeżdżalnie, dmuchane zamki i wiele innych.

Rejsy Gondolami po jeziorze Czorsztyńskim - Rejsy gondolami „Czorsztyniankami” to świetny sposób na zwiedzenie różnych zakątków Jeziora Czorsztyńskiego. Miła atmosfera i opieka profesjonalnych kapitanów sprawi, że rejs gondolą po Jeziorze Czorsztyńskim na pewno zostaje miłym wspomnieniem z pobytu na Podhalu.

Rejsy Statkami po jeziorze Czorsztyńskim - Jedną z atrakcji Pienin jest niedawno powstałe jezioro Czorsztyńskie. W trosce o uatrakcyjnienie pobytu turystów przygotowano tu dla Was rejsy statkiem "Harnaś". Zapraszamy do przystani u stóp zamku Dunajec.

Rafting - Dwugodzinne spływy pontonami przepięknym Przełomem Dunajca, między ścianami skalnymi wznoszącymi się pionowo nawet na 300 metrów od tafli wody. Jest to doskonała forma aktywnego zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. Dla spragnionych przygód firma Góral Ponton przygotowała jeszcze wiele dodatkowych atrakcji.