Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Zakopane przyciąga turystów

Zakopane to zimowa stolica Polski położona na południu kraju, która od lat fascynuje turystów z całego świata. Zakopane to przepiękne, malownicze doliny tatrzańskie, urokliwe jeziora i ośnieżone szczyty, groźnie spoglądające z góry...

 DJI 0028

To wszystko, każdy turysta przybywający do Zakopanego ma na wyciągnięcie dłoni. Największą atrakcją Zakopanego są Krupówki – słynny w całej Polsce deptak, otoczony wieloma regionalnymi restauracjami i straganami z pamiątkami. To tutaj tętni życie tego wyjątkowego miasteczka. Zakopane to najlepszy punkt wypadowy w Tatry. Jednym z obowiązkowych punktów dla turystów jest zdobycie Kasprowego Wierchu, który znajduje się na granicy polsko-słowackiej. Mniej zaawansowani turyści mogą skorzystać z kolei. Warto również wybrać się do Morskiego Oka, największego jeziora w Tatrach, które niezależnie od pory roku zapewnia niesamowite widoki. Idąc dalej, niebieskim szlakiem możemy dotrzeć do rejonu Doliny Pięciu Stawów, miejsca wyjątkowo malowniczego. Jednym z najczęściej odwiedzanych i najpopularniejszych szczytów jest Gubałówka, skąd rozciąga się wspaniały widok na całą panoramę Tatr. A to tylko nieliczne atrakcje Zakopanego. Turyści zmęczeni pieszymi wędrówkami mogą odpocząć w zakopiańskim aquaparku lub wybrać się do niedalekiej Bukowiny Tatrzańskiej, aby skorzystać ze sławnych na całą Polskę term. Zakopane to nie tylko piesze wędrówki.

Dla osób, którym nie w głowie zdobywanie wysokich szczytów czekają tu wspaniałe muzea, dom do góry nogami, skocznie narciarskie czy parki linowe... A co gdy nadejdzie zima? Zimowy okres w Zakopanem to czas kiedy większość osób przyjeżdża tutaj, by pojeździć na nartach lub na snowboardzie. Wyciągi narciarskie czynne są od rana do późnych godzin wieczornych, a świetne warunki narciarskie sprawiają, że turyści, którzy raz przyjadą do Zakopanego wracają tu już co roku.