Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Port Jachtowy w Krapkowicach

Krapkowice to gościnna przystań na szlakach Europy, zarówno do życia, zwiedzania, jak i inwestycji. To miejsce pełne zieleni i interesujących zakątków. Tętniące życiem i pozytywną energią.

Okoliczne lasy i wody tworzą tu znakomitą bazę rekreacyjną dla ludzi spragnionych wypoczynku. Piękno krapkowickiej ziemi podkreślają zabytki wpisane na listę  Narodowego Instytutu Dziedzictwa. To między innymi: Stare Miasto, Baszta czyli wieża Bramy Górnej z XIV wieku, fragment murów obronnych, kościoły: pw. Św. Mikołaja i Najświętszej Marii Panny, ruiny zamku rycerskiego w Otmęcie czy żydowski cmentarz. W Rogowie Opolskim znajduje się, zbudowany przez ród Rogoyskich, renesansowy zamek z malowniczym parkiem. Stąd blisko także do Bazyliki na Górze św. Anny, Zamków w Mosznej i Kamieniu Śląskim. Miasto, ze swoją bogatą ofertą hotelową, stanowi także doskonałą bazę wyjazdową do pobliskich Czech. Pradziad, Karlova Studanka, Ramzova czy Lipova Lazne oddalone są o niespełna dwie godziny jazdy.

W Krapkowicach można także aktywnie wypocząć nad wodą. Gmina koncentruje się na rozwoju funkcji turystyczno-rekreacyjnej rzek Odry i Osobłogi. Dzięki zaangażowaniu miłośników żeglarstwa powstał tu Port Jachtowy. Krapkowiccy wodniacy dynamicznie rozwijają wachlarz proponowanych usług. W porcie organizowane są sekcje kajakowe. Można tu popływać łódką, motorówką, rowerkiem wodnym czy wyruszyć w rejs turystyczno-krajoznawczy. Żeglarze prowadzą także szkolenia na temat bezpiecznego korzystania z Odry,  motorowodne i radiowe. By poszerzyć ofertę, przy marinie powstał także camper port z całym zapleczem sanitarnym.

Dzięki wielu podejmowanym inicjatywom Port Jachtowy i gmina Krapkowice wyróżnieni zostali za rozwój turystyki na Odrze. Nagrodę przyznała Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna.