Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Opolskie kąpieliska lato 2016

Jezioro Nyskie, Basen w Niemodlinie, Kapielisko w Białej, Basen w Głuchołazach, kąpielisko w JuraPark Krasiejów. Przedstawiamy najlepszy sposób na spędzenie upalnych weekendów - opolskie kapieliska. Zapraszamy do nowo otwartych obiektów w Białej i Głuchołazach oraz do stałych punktów na opolskiej mapie - Jeziora Nyskiego i basenu w Niemodlinie...

Gdzie warto wybrać się w upalny weekend? Jezioro Nyskie! Jezioro położone jest w bezpośrednim sąsiedztwie miasta powiatowego Nysa, przy międzynarodowej trasie Częstochowa - Kłodzko. Północno-wschodni brzeg jeziora jest piaszczysty, tworząc naturalne piaszczyste plaże. Wzdłuż brzegu znajdują się ośrodki wczasowe z bazą noclegową (sezonowa), oraz porty jachtowe, największy to Nyski Ośrodek Rekreacji. To właśnie to miejsce szczególnie latem przyciąga tłumy turystów. Dodatkową atrakcją jest ogranizowany co roku pokaz "Ognia i Wody".

Niedaleko Nysy, w gminie Niemodlin, a dokładniej w Lipnie znajduje się basen, który stanowi doskonałe miejsce wypoczynkowe. Basen składa się z trzech niecek, największa z nich posiada wymiary 100mx30mx2,5m. Obiekt rekreacyjno- turystyczny to kompleks zawierający pole namiotowe, dwa boiska do siatkówki plażowej, plac zabaw dla dzieci, miejsca na organizowanie imprez plenerowych. Dla spragnionych i głodnych oferujemy napoje chłodzące oraz posiłki znajdujące się w barze na terenie kąpieliska. Nieopodal basenu mieści się piękny park dendrologiczny, który warto odwiedzić. Kąpielisko posiada duży parking samochodowy tuż przy obiekcie.

Kolejnym kąpieliskiem pełnym niesamowitych atrakcji jest kąpielisko na terenie JuraParku w Krasiejowie. Kąpielisko z piaszczystą plażą i sprzętem wodnym do wynajęcia stanowi świetną formą relaksu po zwiedzaniu JuraParku. Na terenie kąpieliska znajduje się też Park Rozrywku. Jest to miejsce stworzone z myślą o zapewnieniu sporej dawki rozrywki i emocji dla całej rodziny. Znajduje się tam tekże ogromny plac zabaw pełen automatów do gier i dmuchanych zjeżdżalni. Maluchy mogą wczuć się w rolę kierowcy rajdowego, zaś miłośnikom sztormów proponujemy podróż na pokłądzie Statku Pirackiego. Cały artykuł

Kierując się na Prudnik, w miejscowości Biała znajduje się nowoczesny basen wybudowany w miejscu starego kąpieliska z lat 30. ubiegłego wieku. Na terenie obiektu znajduje się zjeżdżalnia, plac zabaw dla najmłodszych. Niecka podzielona została na strefę dla umiejących pływać, strefę dla osób nie potrafiących pływać oraz na brodzik dla najmłodszych. Warto wybrać się w te rejony, zwłaszcza gdy szukamy spokojnego miejsca na odpoczynek.

W Głuchołazach niedawno powstał Kompleks rekreacyjny "Nad Białką". Jest to najnowsza inwestycja zrealizowana przez Gminę Głuchołazy. Na blisko 3 ha terenu stworzono kompleks o charakterze wypoczynkowo-sportowym. Sercem obiektu jest część basenowa składająca się z basenu rekreacyjnego z częścią pływacką (4 tory, 25 metrów) oraz częścią rekreacyjną z atrakcjami wodnymi. Dla najmłodszych zbudowano brodzik z parasolem wodnym oraz zjeżdżalnią "Słonik".