Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Spływy Kajakowe Turawa

Jeśli chcesz spędzić swój wolny czas na łonie natury w doborowym towarzystwie, samemu lub z całą watahą, w otoczeniu zniewalającej przyrody rzeki Mała Panew zapraszamy Cię na spływ kajakiem w Turawie.

 Wybierając się na spływy do Turawy mamy do dyspozycji trzy trasy spływu. Pierwsza trasa jest bardzo łatwa i przyjemna, idealna dla rodzin z małymi dziećmi, początkujących kajakarzy i osób starszych. Rzeka płynie spokojnym, szerokim nurtem, przepływając przez łąki i lasy, które zamieszkują liczne zwierzęta. Możemy tu spotkać ptactwo wodne – kaczkę krzyżówkę, czaplę siwą, żurawia, kormorana czarnego oraz bobra. Na tym odcinku nie trzeba przenosić kajaków. Trasa II i III są trasami przygotowanymi dla bardziej zaawansowanych kajakarzy, które wymagają przenoszenie kajaków. A gdzie to? Jak mówią właściciele Przystań i wypożyczalnia mieści się w samym sercu miejscowości. Turawa to malownicza wioska, mieszcząca się 13 km od Opola, 114 km od Katowic, tyle samo od Wrocławia i zaledwie 6780 km od Nowego Jorku! Słynie ze wspaniałych akwenów wodnych. Jezioro Turawskie zwane też Jeziorem Dużym, Jezioro Średnie, Jezioro Małe i Jezioro Srebrne – to raj dla miłośników sportów wodnych i słonecznych kąpieli. Dolina Małej Panwi to również Stobrawski Park Krajobrazowy idealny do spacerów, wypraw rowerowych i spływów kajakiem. Turawa to nasza rodzinna miejscowość, tu uczyliśmy się jeździć na rowerkach i pływać w Jeziorze Srebrnym i pomimo wielu różnic, jak to z rodzeństwem bywa, wspólnie prowadzimy ten mały, choć dający ogromną radość biznes! W samym sercu Turawy, na naszej przystani śmiałków i nieśmiałków wrzucamy do wody! Gotowy na przygodę?! Do zobaczenia!

 

www.splywykajakoweturawa.pl

rezerwacja 515 19 18 19

Spływy kajakowe rzeką Mała Panew.

Przystań w Turawie, 13 km od rynku w Opolu.