Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Hity i atrakcje Opolszczyzny

Opolszczyzna to malowniczy region, pełen zabytkowych budowli, pięknych jezior i wielu ciekawych atrakcji. 

 Opolszczyzna to malowniczy region, którego stolicą jest Opole. Zwiedzając miasto warto zobaczyć Wieżę Piastowską - pozostałość po nieistniejącym dziś Zamku, Opolskie ZOO słynące z jedynych w Polsce uchatek kalifornijskich oraz magiczną Opolską Wenecję. Ważnym punktem na turystycznej mapie Opola jest również Muzeum Wsi Opolskiej, z plenerową ekspozycją zabytków drewnianej architektury wiejskiej. W Byczynie, położonej niedaleko Kluczborka warto zobaczyć Gród Rycerski, który przeniesie Was w odległe czasy walk rycerskich. Opolszczyzna to także miejsce pełne zabytkowych budowli. Najbardziej znanym zamkiem Opolszczyzny jest zamek Moszna, słynący z 99 wież i wieżyczek. Podążając szlakiem zamków koniecznie należy zwiedzić Zamek w Niemodlinie, który posiada bogatą ponad 800 letnią historię i renesansowy zamek w Rogowie Opolskim.

Opolszczyzna to również piękne i malownicze jeziora, pełne bogatej fauny i flory z czystymi plażami. Jedne z najbardziej znanych to Jezioro Nyskie, Otmuchowskie i Jeziora Turawskie. Latem przyciągają do siebie tłumy turystów z całej Polski. Na jeziorze Nyskim w Głębiowie , na terenie Błękitnej Zatoki co roku organizowane są huczne imprezy, festiwale oraz bitwy morskie. Wielbicielom sportów wodnych polecamy odwiedzenie Januszkowic, gdzie znajduje się jeden z największych wakeparków w Polsce oraz Krapkowickiej przystani, gdzie można popływać łódką, rowerkiem wodnym lub wyruszyć w rejs rzeką z pięknym widokiem na Krapkowicki Zamek. Aktywnych turystów zachęcamy do wybrania się na spływy kajakowe w Turawie i Staniszczach Małych, dzięki którym możemy poznać uroki rzeki Mała Panew . W Staniszczach Małych czeka na nas jeszcze jedna atrakcja: Prawdziwa wioska Indiańska HOCIOKA, która pozwoli każdemu choć na moment przenieść się w czasy Dzikiego Zachodu. To wciąż jednak nie koniec atrakcji. Idealne miejsce na weekendową wycieczkę stanowi JuraPark w Krasiejowie, gdzie można podziwiać ponad 250 figur olbrzymich modeli dinozaurów oraz Park Nauki i Ewolucji Człowieka, gdzie możecie stać się świadkami fascynujących przemian. W Krasiejowie czeka na Was jeszcze jedna atrakcja – jedyny na opolszczyźnie Odwrócony Domek. W Olszowej zachęcamy do odwiedzenia Parku Miniatur, w którym znajduje się wiele zapierających dech w piersiach budowli. Niedaleko Olszowej znajduje się góra św. Anny – miejsce pielgrzymek wielu turystów. Również i tam czeka na Was niesamowita atrakcja – Zjeżdżalnia grawitacyjna Alpine-Coaster o długości 600 metrów. Nieopodal zamku Moszna w miejscowości Łącznik znajduje się , wyjątkowa atrakcja - Fabryka Robotów. To tu budowane są ogromne stalowe roboty, wiele z nich to znane postacie z filmów oraz bajek wykonanych ze stali i części samochodowych. Podążając dalej, dojeżdżamy do Głuchołaz, stolicy gór Opawskich gdzie blisko 8 kilometrowy Szlak Miejski poprowadzi nas przez to piękne, zabytkowe miasto. W drodze powrotnej warto przejechać przez miejscowość Moszczanka. To miejsce godne polecenia nie tylko wędkarzom ale także smakoszom ryb, znajduje się tu bowiem najbardziej znane w regionie Łowisko Pstrąg. Opolskie to gwarancja wspaniałych wrażeń!