Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Karkonoskie zamki i pałace

Karkonosze to nie tylko niepowtarzalne panoramy górskie, ale także pełne uroku czy tajemniczości zamki.

Zamek Chojnik KarkonoszeJednym z najbardziej znanych jest Chojnik. Znajduje się on na szczycie wysokiego wzgórza, z którego można podziwiać panoramę Karkonoszy. Do zamku prowadzą dwa szlaki turystyczne, przygotowane z myślą o turystach pieszych czy rowerzystach. Zwiedzający można podziwiać wnętrza i wspiąć się widokową wieżę. Zamek Chojnik to także miejsce, gdzie odbywają się pokazy walk rycerskich czy koncerty muzyki średniowiecznej. Przy zamku znajduje się schronisko PTTK oraz karczma.

Zamek w Bolkowie znajduje się w miejscowości na trasie Jelenia Góra – Wrocław. Warownia powstała w XIII wieku. Jej charakterystycznym elementem jest rzadko spotykana w naszym kraju wieża. Do naszych czasów przetrwały jedynie ruiny zamku. W obiekcie znajduje się ciekawe muzeum, w którym można podziwiać, m. in. broń średniowieczną. Odbywają się tam pokazy rycerskie jak i słynne na całą Polskę koncerty muzyki gotyckiej. Zamek w Bolkowie jest czynny codziennie, z wyjątkiem poniedziałków. Ceny biletów wynoszą 2 zł (dla dziecka) oraz 4 zł (dla dorosłego).

Zamek Czocha znajduje się nad jeziorem Leśniańskim niedaleko miasteczka Leśna. Warownia została wybudowana w XIII wieku. Przebudowano go w stylu renesansowym. W pełni po pożarze został odbudowany dopiero w XX wieku. Turyści mogą podziwiać jego komnaty, podzamcze czy kasztelanię. Z zamku Czocha można także wybrać się na zwiedzanie ruin okolicznych zamków Gryf, Rajsko i Świecie. Obiekt pełni także funkcję ośrodka szkoleniowo – wypoczynkowego.

Zamek w Karpnikach to obiekt, który powstał w XIV wieku. Do naszych czasów przetrwał on jako zamek utrzymany w stylu neogotyku angielskiego. Warownia znajduje się głęboko w lesie. Zamek jest własnością prywatną i nie ma możliwości jego zwiedzania. Jednak wraz z otaczającą przyrodą można go podziwiać z zewnątrz.

Warto się w wybrać do ruin zamku Bolczów. Warownia znajduje się w okolicach Janowic Wielkich i dostępna jest bezpłatnie. Do zamku prowadzi szlak pieszy przez las. Warto zabrać ze sobą coś do jedzenia, ponieważ przy obiekcie nie funkcjonuje gastronomia. Na wycieczkę w okolicę Bolczowa najlepiej wybrać się pociągiem lub samochodem do Janowic Wielkich. Z tej miejscowości pieszo udać się do ruin zamku. Można również zaparkować bezpośrednio pod lasem.