Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

11. edycja Międzynarodowych Targów Turystyki we Wrocławiu [GALERIA]

Za nami już 11. edycja Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego we Wrocławiu. W tym roku imprezę przeniesiono w zupełnie nowe miejsce – Stadion Wrocław.

Nową lokalizację tegorocznych targów zaliczyć trzeba na duży plus: trzy piętra największych atrakcji i gmin turystycznych, sale wykładowe, spotkania ze znanymi podróżnikami, a także duży, darmowy parking. Wszystkie te składowe przyczyniły się do wysokiej frekwencji odwiedzających targi we Wrocławiu.

Zwiedzając poszczególne stoiska, mogliśmy zaplanować wakacje, weekendowe wyjazdy, a także odkryć zupełnie nowe miejsca na mapie Polski i nie tylko - spotkaliśmy tu również wystawców zagranicznych, którzy zapraszali do odwiedzenia swoich krajów. Najliczniejszą grupą były atrakcje turystyczne: Energylandia w Zatorze, Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Spływy pontonowe Ski-raft w Bardo, JuraPark w Krasiejowie, Huta Julia w Piechowicach, Żywe Muzeum Ceramiki Bolesławiec, Zamek Czocha, a także stowarzyszenia turystyczne, takie jak „Turystyczna 13”. O tym, jak ważne są tego typu wydarzenia nie zapomniały również hotele i biura podróży.

Gośćmi specjalnym byli m.in. Aleksander Lwow i Rafał Fronia (himalaiści), Jakub Porada (TVN), a także finaliści programu MasterChef – Julia Cymbaluk, Martyna Chomacka i Mateusz Zielonka, którzy dali efektowny popis swoich kulinarnych umiejętności.

Podczas tegorocznych targów przyznano już po raz drugi specjalne nagrody za zasługi i wyjątkowość działań w sektorze turystyki, tzw. „Krzystałowe Orły”. W kategorii atrakcja turystyczna, tą wyjątkową nagrodę zdobyła Wieża Pogranicza w Prudniku (woj.opolskie), w kategorii produkt regionalny, nagrodę otrzymała Pasieka Zuzia w Domaszkowie, natomiast w kategorii cykliczne wydarzenie, nagrodę zdobyły wyścigi rowerowe MTB „Dukla Wolf Race”, których organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli. Podróżując po południowej Polsce, mieliśmy okazję zajrzeć już w wiele fascynujących miejsc, lecz po odwiedzeniu tegorocznych Międzynarodowych Targów Turystyki wiemy, że jeszcze wiele przed nami! Zobaczcie naszą relację.