Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Zaplanuj z nami Mikołajki!

Kto nie lubi Mikołajek? Za niecały miesiąc cała Polska znów zachłyśnie się starszym panem w czerwonym stroju.

W naszej kulturze Święty Mikołaj to doskonale wszystkim znana postać staruszka o lasce, w okularach, z długą siwą brodą i workiem pełnym prezentów. 6 grudnia, ludzie dzielą się nie tylko rzeczami materialnymi, ale także dobrem niewymiernym: uśmiechem czy wzajemnym przeżywaniem radosnych chwil.  Mikołajki to jednak przede wszystkim święto dzieci. Zastanawiasz się co zrobić, aby na długo pozostały w pamięci Twojego dziecka? W wielu miejscach w tym wyjątkowym dniu organizowane są ciekawe wydarzenia, podczas których nie zbraknie świetnej zabawy i oczywiście spotkania ze Świętym Mikołajem. Podpowiemy Wam, gdzie warto świętować ten dzień.

1. Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

To wyjątkowe miejsce pełne ekscytujących niespodzianek. Spotkanie z dinozaurami to zaledwie początek wielkiej przygody! Park położony jest w malowniczej okolicy, otoczonej lasami, z dala od zgiełku miasta. Naukowcy dokonali tutaj przełomowego odkrycia, gdy natrafili na ślady prehistorycznych gadów.

chata

W JuraParku powstaje Chata Świętego Mikołaja, którą będzie można odwiedzać już od 4 grudnia. Na wszystkich odwiedzających czekać tu będzie moc wyjątkowych atrakcji! M.in. spotkanie ze Świętym Mikołajem, świąteczne animacje, ciekawe warsztaty, pachnące świętami potrawy i słodkości, a także świąteczna poczta. Zapraszamy na Opolszczyznę!

2. Kopalnia Złota w Złotym Stoku

Jedyny w Polsce podziemny wodospad, przejazd podziemnym pomarańczowym tramwajem, spotkanie z Gnomem i Alchemikiem, płukanie złota - to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na Was w sławnej Kopalni Złota w Złotym Stoku. Odnajdziecie tu również unikatową w skali europejskiej Średniowieczną Osadę Górniczą, Wystawę Minerałów, Muzeum Górnictwa i Historii Złotego Stoku. 

kopalnia mikolaj

Podobno zima w tym roku ma być bardzo sroga! Święty Mikołaj schronił się więc w podziemnych sztolniach i chodnikach Kopalni Złota. I tylko Gnom, wiekowy gospodarz kopalnianych podziemi, wie jaką drogą do niego dotrzeć. Wszystkie duże i małe dzieci zapraszamy do Złotego Stoku w progamie zwiedzanie kopalni, spotkanie z Mikołajem, poszukiwanie minerałów oraz warsztaty malowania gipsowych figurek o tematyce zimowej. 

Zapraszamy Was już od 25 listopada. Mikołaj czeka na Was w korytarzach kopalni od 9:00 do 16:00. 

3. Minieuroland w Kłodzku

Park Miniatur Minieuroland to popularna atrakcja turystyczna znajdująca się w Kłodzku. W Minieurolandzie można podziwiać ponad 40 makiet najznamienitszych budowli z Dolnego Śląska, Ziemi Kłodzkiej, Europy oraz ze świata. Wszystko to znajduje się w otoczeniu pięknego ogrodu, obfitego w tysiące unikatowych gatunków drzew i krzewów. Miniatury przedstawione są w skali 1:25 z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów.

zabawa mikołajki minieuroland wycieczka

Wyobraźcie sobie, że raz na 100 lat św. Mikołaj pokazuje dzieciom swoją Magiczną Fabrykę Świątecznych Prezentów. Jest to miejsce tajne i pilnie strzeżone. Wstęp do Fabryki mają tylko specjalnie przeszkolone elfy, a dojechać można do niej tylko zaczarowanym pociągiem. Zanim jednak wybierzecie się w tą niezwykłą podróż i wsiądziecie do świątecznego wagonu, w którym czekają na was efekty specjalne na miarę XXI wieku, musicie jeszcze odwiedzić pewne miejsce. Swoją mikołajkową przygodę rozpoczniecie w domu małego chłopca. Tam czeka na Was baśniowy spektakl, jakiego nie zobaczycie w żadnym teatrze. Przed Wami mnóstwo uśmiechu, radości i niezapomnianych wrażeń. Z Fabryki Świętego Mikołaja oczywiście nie wyjdziecie bez prezentu! Każde grzeczne dziecko zasłużyło także na wspaniałą zabawę na placu zabaw „Kraina Świętego Mikołaja”, który znajduje się pod zadaszeniem na powierzchni 300 m2.

Zapraszamy Was od 25 listopada do 20 grudnia! W programie m.in. spektakl marionetkowy, podróż pociągiem Elf Express, wizyta w Fabryce św. Mikołaja i wiele innych.

4. MovieGate we Wrocławiu 

Tajemniczy kompleks przy Rynku głównym to połączenie wyjątkowej rozrywki z oryginalną edukacją, doskonałe dla całej rodziny. Galeria filmu MovieGate to powstała z fascynacji sztuką kinematografii, historią, magią świata iluzji. Lata pracy w branży filmowej i kulturowej zainspirowały właścicieli do uruchomienia wyjątkowej atrakcji – MovieGate Wrocław.  

 wiąteczne pokazy dla grup już od 22.11.2019 w MovieGate

  We Wrocławiu św. Mikołaj również będzie miał pełne ręce roboty! W podziemiach placu Solnego - Movie Gate, odkryjesz największe tajemnice św. Mikołaja! Elfy zdradzą Wam jak zmniejsza się prezenty, aby zmieściły się w jednym worku, co św. Mikołaj jada na śniadanie oraz w jaki sposób się teleportuje. Czeka Was również bitwa na śnieżne chmurki, a za sprawą magicznego eliksiru dowiecie się czy dostaniecie w tym roku prezenty! 

Zapraszamy Was już od 22 listopada! W programie pokazy pomocników św. Mikołaja.