Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Ferie zimowe - atrakcje, które możesz odwiedzić na Ziemi Kłodzkiej

Wolny czas, szczególnie podczas odbywających się ferii zimowych warto spożytkować w aktywny sposób. Dość siedzenia w domu - przedstawiamy Wam atrakcje turystyczne, które pozostają otwarte i czekają na przybywających turystów.

Pomimo wciąż obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, na Dolnym Śląsku znajdziecie kilka ciekawych atrakcji, które czekają na przybywających gości. Gdzie warto się wybrać? W naszym artykule postaramy się przybliżyć Wam kilka miejsc, które koniecznie powinniście odwiedzić. Zaczynamy? Naszym kierunkiem jest Ziemia Kłodzka.

Twierdza Kłodzko

twierdza klodzko

Twierdza Kłodzko to niezwykle interesujący obiekt. Turyści mają szansę zdobyć m.in. ostateczny punkt obrony twierdzy. Z bastionów górujących nad Kłodzkiem rozciąga się piękna panorama miasta i gór. Śmiałkowie mogą przejść przeszkolenie artyleryjskie, a na żądnych przygód wrażeń czeka podziemny labirynt. Do czego służył? Dowiecie się podczas zwiedzania Twierdzy Kłodzko.

Godziny otwarcia:

listopad-marzec: 9:00-15:00

kwiecień-październik: 9:00-18:00

www.twierdza.klodzko.pl

Kopalnia Złota w Złotym Stoku

Kopalnia Zlota2

Kopalnia Złota to miejsce pełne atrakcji i niesamowitych historii. Wraz z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem oraz Średniowiecznym Parkiem Techniki stanowi atrakcję unikatową w skali europejskiej. Czeka tu na Was przejazd podziemnym pomarańczowym tramwajem, spotkanie z Gnomem i Alchemikiem, płukanie złota, a także dodatkowe atrakcje, takie jak: Osada Górnicza, Pradawna Sztolnia Ochrowa, Wystawa Minerałów czy Muzeum Górnictwa i Historii.

Na miejscu czeka na Was również karczma „Stara Kuźnia”, którą osobiście sprawdziliśmy i serdecznie polecamy.

Godziny otwarcia:

kwiecień-październik: 9:00-18:00 (ostatnie wejście o 17:30)

listopad-marzec: 9:00-17:00 (ostatnie wejście o 16:00)

www.kopalniazlota.pl

Turystyczna Trasa Podziemna Nowa Ruda

Misja tego miejsca jest prosta – pokazuje trud pracy górniczej rzeszom turystów. Magiczna podróż labiryntem ciemnych, podziemnych korytarzy pośród sztolni i maszyn górniczych, sprawia że to wspaniałe miejsce do zwiedzania i spędzenia wolnego czasu z rodziną i w grupie przyjaciół.

Zwiedzanie kopalni dzieli się na dwie części – muzealną i podziemną. Na każdej z czterech sal wystawowych turyści zapoznają się z inną tematyką dotyczącą kopalni. Pierwsza sala dotyczy samego węgla. Można na niej prześledzić proces jego węgla, dowiedzieć się o jego właściwościach oraz zobaczyć jego różne rodzaje. Kolejna sala dotyczy historii górnictwa, e trzeciej sali turyści dowiedzą się, dlaczego noworudzka kopalnia była jedną z najniebezpieczniejszych kopalń w Europie. Ostatnia sala to dyspozytornia, zwana "sercem kopalni".  W samej kopalni turyści będą mogli poczuć się, jakby wkroczyli do wciąż działającego miejsca. Nie tylko wszystko można zobaczyć, ale i samemu dotknąć, a nawet popracować górniczymi narzędziami. Pozostawione po górnikach sprzęty dalej działają. W akcji można zobaczyć na przykład przenośnik, kombajn, młot pneumatyczny czy lutnię wentylacyjną.

www.kopalnia-muzeum.pl

Twierdza Srebrna Góra

DSC03434

Twierdza Srebrna Gόra jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. Twierdza Srebrna Gόra to w rzeczywistości nie jeden obiekt, a cały zespół wznoszących się nad miasteczkiem fortόw. Twierdza składa się bowiem aż z sześciu fortόw i kilku bastionόw. Głόwny jej trzon tworzy zespół bastionόw z Donjonem w środku.  Podczas pobytu odwiedzający goście mają możliwość spotkać się z przewodnikiem- żołnierzem, który w interesujący sposób przedstawia historię i ciekawostki Twierdzy.

W programie zawarte jest m.in. zwiedzanie kazamat, w tym  z podziemnym ujęciem wody wraz ze studnią (53m głębokości wykute w skale) i mechanizmem poboru, podziemnym mostem zwodzonym, przejście przez najgłębszą fosę w Polsce. Dorośli, dzieci, czy młodzież poznają również cały wachlarz artylerii fortecznej stosowanej do obrony twierdzy wraz z wystrzałem z repliki największego na Śląsku działa.

Godziny otwarcia:

kwiecień-październik: 10:00-18:00 (ostatnie zwiedzanie z przewodnikiem o godz. 16:30)

listopad-marzec: 10:00-17:00 (godziny zwiedzania z przewodnikiem: 10:20, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 15:50) 

w każdą sobotę, niedzielę wakacji od godz. 10.00 do godz. 19.00

www.forty.pl

Kopalnia Uranu w Kletnie

oferta kopalnia uranu

Kopalnie Uranu w Kletnie to wyjątkowe miejsce, gdzie miliony lat procesów geologicznych oraz przeszło sześć wieków tradycji górniczych stworzyło unikalną w skali kraju atrakcję turystyczną. U nas zachwycisz się pięknem kolorowych minerałów oraz poznasz tajemniczą historię tajnej sowieckiej kopalni uranu. Zapraszamy turystów indywidualnych oraz grupy zorganizowane, zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem.

Godziny otwarcia:

sezon letni: 9:00-18:00

sezon wiosenny: 9:30-16:30

sezon jesienno/zimowy: piątek, sobota, niedziela

www.kletno.pl

 

Alpakowa Kotlina

IMG 1019

Alpakowa Kotlina położona jest w malowniczej wsi Kamieniec k. Kłodzka. Serdecznie zapraszamy Was na wyjątkową przygodę z alpakami. Zabierz rodzinę lub przyjaciół na niezapomniany spacer z Alpakami. Na miejscu możliwa jest organizacja ogniska, pikniku oraz zajęć edukacyjnych. 

Ważne: Konieczna wcześniejsza rezerwacja!

tel. 504 452 747