Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Stronie Śląskie

Stronie Śląskie to jedno z najmłodszych miast Ziemi Kłodzkiej, które obecnie stało się jednym z wiodących punktów turystycznych w południowej Polsce.

Dawne tradycje kontynuuje tutaj Huta Szkła Kryształowego, której wyroby znane są na całym świecie. Gmina Stronie Śląskie to nie tylko malownicze krajobrazy, przepiękne górskie strumyki i unikatowa przyroda – będąc tu warto zobaczyć także zabytki i atrakcje, które czynią to miejsce niepowtarzalnym. 

We wsi Stara Morawa latem czeka na nas pięknie położony zbiornik wodny, z piaszczystą plażą i boiskami sportowymi. Warto zobaczyć tu także zabytkowy wapiennik z XIX wieku, w którym znajdują się pracownie artystyczne i literackie. Kierując się dalej dojeżdżamy do Kletna, znanego z jednej z największych i najciekawszych jaskiń w Sudetach – Jaskini Niedźwiedzia. To nie koniec atrakcji tego miejsca. Na turystów czeka tu także Muzeum Ziemi z dużym zbiorem lokalnych minerałów, Park jurajski dla dzieci, gdzie można oglądać modele dinozaurów oraz kopalnię uranu, której historia sięga 1947 roku. Gmina Stronie Śląskie otoczona jest trzema pasmami górskimi dzięki czemu znajdują się tu liczne szlaki turystyczne. Jednym z największych jest Śnieżnik, którego szczyt sięga 1425 metrów nad poziomem morza. A zimą? A zimą zapraszamy na narty. Ośrodek narciarski Czarna Góra, z wieloma trasami biegowymi, zjazdowymi i nowoczesnymi wyciągami narciarskimi, Stacja narciarska Kamienica, położona w Masywie Śnieżnika, kusi wielbicieli białego szaleństwa do planowania tu zimowych ferii czy wyjazdów weekendowych - tym bardziej że dla turystów przygotowano tu jeszcze wiele innych atrakcji oraz bogatą bazę noclegową.

 

Małopolska Energylandia