Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Góry Opawskie

Góry Opawskie to jeden z najpiękniejszych zakątków Opolszczyzny. To prawdziwa oaza ciszy i spokoju.

Walory krajobrazowe, łagodny klimat, szlaki turystyczne o zróżnicowanym stopniu trudności, a także ciekawe zabytki sprawiły, że ten niewielki przygraniczny obszar nazwano przed laty Perłą Ziemi Opolskiej. Dodatkową atrakcją są zabytkowe miasta – Głuchołazy i Prudnik oraz pięknie położone u podnóża gór okoliczne miejscowości.

W czasie wycieczki można zobaczyć wiele atrakcji Gór Opawskich. Taką wycieczkę można rozpocząć już w Jarnołtówku, gdzie obowiązkowym punktem jest wspinaczka na Biskupią Kopę, najwyższe wzniesienie polskiej części Gór Opawskich. Jarnołtówek wraz z niedaleko położoną Pokrzywną i Moszczanką stanowią główne ośrodki turystyczne, z których prowadzą szlaki piesze i rowerowe w królujące nad okolicą szczyty Gór Opawskich. Centrum atrakcji stanowią Głuchołazy - dziś blisko osiemsetletnie miasto, w którym obejrzeć można sporo dobrze zachowanych zabytków, fragmenty obwarowań miejskich, wieżę Bramy Górnej oraz park zdrojowy. Nową atrakcją dla letnich turystów jest otwarty w tym roku basen który po wycieczkach górskich jest wspaniałą frajdą dla najmłodszych turystów. Przepiękne, lesiste, górzyste tereny z bogatą unikatową florą i fauną, czyste, zdrowe powietrze, wiele zabytków architektury tworzą z gminy centrum turystyczne Południowej Opolszczyzny. Góry Opawskie kuszą nie tylko atrakcjami turystycznymi, rekreacją na świeżym powietrzu, ale i atrakcjami dla wędkarzy. Liczne łowiska sprawiają że bez problemu można tu złowić swojego pierwszego pstrąga. Warto wybrać się w nasze góry nie tylko na weekend ale można tu zaplanować wakacje lub rodzinny wypad na kilka dni. Gmina Głuchołazy oferują wczasowiczom bogatą bazą noclegową oraz wiele atrakcji turystycznych - zresztą zobaczcie sami...

 

 

Małopolska Energylandia