Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Czas na Bieszczady!

 

Bieszczady to jeden z najdzikszych zakątków Polski ale nie można odmówić im jednego – piękna! Postanowiliśmy wybrać się w tamte strony, a dokładniej do miejscowości Polańczyk, by przekonać się na własnej skórze, co takiego mają w sobie te legendarne Bieszczady. 

Polańczyk jest miejscowością uzdrowiskową, położoną w sercu Bieszczad, niedaleko Jeziora Solińskiego, zwanego – nie bez powodu – Bieszczadzkim Morzem. Powstało ono w I poł. lat 60. XX w. w wyniku spiętrzenia wód Sanu i Solinki przez zaporę w Solinie. Długość linii brzegowej tego zalewu przekracza 160 km. Liczne zatoki wrzynające się w górskie zbocza i ujścia wartkich strumieni tworzą niepowtarzalny krajobraz przypominający fiordy. Na północ od Solińskiego znajduje się mniejsze, ale równie malownicze Jezioro Myczkowieckie. Oba zbiorniki są istnym rajem dla wędkarzy i wodniaków. Zima jest w tych rejonach przepiękna. Z opowieści mieszkańców dowiedzieliśmy się, że śnieg okrywa tu ziemię przez ponad 120 dni w roku! Warto wtedy wybrać się na położone nieopodal stoki narciarskie: w Solinie, w Polańczyku, w Bukowcu oraz w pobliskim Weremieniu. Bogaty region w lasy powoduje urozmaicenie fauny i flory. Atutu dodają także atrakcyjne miejsca nad Jeziorem Solińskim, z licznymi wsiami zlokalizowanymi nad jej brzegami. Przedstawiając atrakcje Polańczyka i całej gminy Soliny należy wspomnieć o rezerwatach i pomnikach przyrody, parkach krajobrazowych, licznych szlakach turystycznych i spacerowych. Atrakcyjność Soliny, jako rejonu w Bieszczadach zmienia się z każdą porą roku. Każda posiada swój własny, wyjątkowy klimat.

 

 

 

Małopolska Energylandia