Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Wrocław atrakcje turystyczne

Wrocław jest jednym z tych polskich miast, o których mówić można bez końca. Zarówno usytuowanie, architektura, jak i kultura tego miasta tworzą je naprawdę niezwykłym i atrakcyjnym pod wieloma względami.

Oprócz ogólnie znanych zabytkowych obiektów, takich jak: archikatedra św. Jana Chrzciciela czy usytuowany na wrocławskiej starówce przepiękny most Tumski, Wrocław skrywa w sobie całe mnóstwo niewielkich budynków, domów, budowli i kamienic, które przyciągają uwagę przybywających tam turystów. Sąsiedztwo rzeki Odry nadaje wyjątkowego klimatu temu miejscu. Można tu wybrać się na rejs statkiem Wratislavia i zwiedzić miasto z nieco innej perspektywy. Swoją podróż rozpocząć można m.in. na przystani kardynalskiej i zakończyć tuż przy wrocławskim ZOO, lub popłynąć o wiele dalej... Wrocławski Ogród Zoologiczny, który stanowi nie lada atrakcję, nie tylko dla najmłodszych ale również dla dorosłych. Odnajdziecie tu niemal wszystkie zwierzęta świata – żyrafy, zebry, niedźwiedzie, hipopotamy oraz blisko 250 gatunków ryb, które podziwiać można w niezwykłym afrykarium. Pozostając w temacie wszechobecnej wody, warto zaplanować również wycieczkę do Hydropolis – centrum wiedzy na temat wody, w którym w fascynujący sposób pokazane jest jej znaczenie dla człowieka. Ultranowoczesne centrum jest jedynym takim obiektem w Polsce i jednym z nielicznych na świecie! Bez wątpienia wartym odwiedzenia jest również dworzec Świebodzki - jeden z najstarszych dworców kolejowych we Wrocławiu, gdzie znajduje się miniaturowy świat Kolejkowa. Twórcy tego miejsca stworzyli ogromną makietę tętniącą życiem, która przedstawia ciekawe miejsca na Dolnym Śląsku. Dla osób lubiących zastrzyk adrenaliny polecamy wyjątkowe miejsce - LaserTag Nyska. To wojenny postapokaliptyczny obszar działan, labirynt z zasadzkami, które czychają na każdym rogu. We Wrocławiu nie da się nudzić, znajdziecie tu również największą kręgielnię Sky Bowling, która zlokalizowana jest w Galerii Sky Tower. Jest to Kolejnym ciekawym miejscem na mapie Wrocławia jest Panorama Racławicka. To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie możemy podziwiać relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej – wielkie malowidło o długości aż 114 metrów, przedstawiające Bitwę pod Racławicami. ren, zaciemnione, kręte podejście), "przenosi" widza w inną rzeczywistość i inny czas. A to jeszcze nie koniec atrakcji tego wyjątkowego miasta! Chcąc zmienić nieco perspektywę zwiedzania polecamy wjazd na jeden z największych budynków Wrocławia – Sky Tower lub pokonać Odrę za pomocą nowoczesnej Gondoli. Doskonałą okazją na zwiedzenie miasta jest lot motolotnią FlyTech, która wznosi się na wysokość 500metrów!
Nieopodal, bo zaledwie kilka kilometrów od Wrocławia, czekają na Was dwa niezwykłe muzea. W urokliwej wsi Galowice odkryjecie zabytkowy XVIII wieczny spichlerz, a w nim Muzeum Powozów. Niezwykła kolejkcja zabytkowych pojazdów: karety, bryczki, sanie zaprzęgowe, dorożki i wiele innych. W miejscowości Ślęza, na terenie zamku Topacz odbędziecie podróż do czasów, kiedy motoryzacja posiadała indywidualny i niepowtarzalny charakter. W Muzeum Motoryzacji Topacz spotkacie takie samochody jak legendarny Sokół 1000, Fiat 508 a także Rolls&Royce i Bentley.
 
 Atrakcje turystyczne - czyli co warto zobaczyć?
Sprawdźcie co skrywa w sobie tajemniczy Dolny Śląsk!
ZOO Wrocław - odwiedzając Wrocław nie sposób pominąć Ogród Zoologiczny, który stanowi nie lada atrakcję, nie tylko dla najmłodszych ale również dla dorosłych. Odnajdziecie tu niemal wszystkie zwierzęta świata – żyrafy, zebry, niedźwiedzie, hipopotamy oraz blisko 250 gatunków ryb, które podziwiać można w niezwykłym afrykarium.
 
Hydropolis - Hydropolis to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.
 
Panorama Racławicka - Panorama Racławicka to jedno z najważniejszych i najwspanialszych dzieł dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Panorama Racławicka jest obrazem, który przedstawia Bitwę pod Racławicami. Nie jest to jednak obraz taki, jak wszystkie inne. Panorama Racławicka ma aż 114 metrów długości i 15 metrów wysokości!
Żegluga Pasażerska - Marzysz o przeżyciu wspaniałej przygody, jaką jest podróż na pokładzie statku pasażerskiego? Zachęcamy do spojrzenia na miasto z nieznanej Ci dotąd perspektywy, abyś mógł odkryć na nowo urocze zakamarki Wrocławia. Piękne widoki i świeże powietrze gwarantowane!
Laser Tag Nyska - Głodny wrażeń? Zajrzyj do areny Laser Tag! To wojenny, postapokaliptyczny obszar działań. Labirynt z punktami obserwacyjnymi dla snajpera oraz potencjalnymi zasadzkami znajdującymi się na każdym rogu. Chaotyczna, zapadająca w pamięć i przyprawiająca o gęsią skórę sceneria, gdzie wszystko może się zdarzyć – nawet jeden fałszywy ruch może oznaczać przegraną.
Kręgielnia SkyBowling - Zapraszamy do największej kręgielni we Wrocławiu. Oferujemy: 24 nowoczesne tory, bezpłatne obuwie i udogodnienia dla dzieci, bar z obszerną kartą dań, przekąsek i napojów. Przestrzeń na imprezy, szkolenia i konferencje.
Loty motolotnią - Lot motolotnią nad Wrocławiem to idealna okazja, żeby spojrzeć na miasto zzupełnie innej perspektywy. Wznosimy się na wysokość 500 metrów, a pod okiem instruktora można pilotować motolotnię. Lecąc podziwiamy piękny Most Rędziński, oraz panoramę całego Wrocławia. Loty odbywają się na Lotnisku w Szymanowie.
Muzeum Powozów Galowice - W urokliwej wsi Galowice, w pobliżu Wrocławia jest miejsce wyjątkowe – zabytkowy XVIII wieczny spichlerz, a w nim Muzeum Powozów – niezwykła kolekcja zabytkowych pojazdów: reprezentacyjne karety, bryczki, sanie zaprzęgowe, dorożki, konny wóz strażacki i wiele innych. Każdy z nich to przykład rzemieślniczego kunsztu, wszystkie kryją fascynujące historie, które z pasją przekazują muzealni przewodnicy
Muzeum Motoryzacj Topacz - Przygotuj się na wyjątkową podróż do czasów, kiedy motoryzacja posiadała indywidualny i niepowtarzalny charakter. Postaramy się przenieść Państwa w odległy czas początków polskiej motoryzacji, takich jak legendarny Sokół 1000, Fiat 508 z polskiego montażu. Znajdziecie tu również największą w Polsce kolekcję samoch