Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

ZOO Wrocław

Odwiedzając Wrocław nie sposób pominąć Ogród Zoologiczny, który stanowi nie lada atrakcję, nie tylko dla najmłodszych ale również dla dorosłych. Odnajdziecie tu niemal wszystkie zwierzęta świata – żyrafy, zebry, niedźwiedzie, hipopotamy oraz blisko 250 gatunków ryb, które podziwiać można w niezwykłym afrykarium.
Choć różnego rodzaju menażerie istniały już w starożytności, to za pierwszy współczesny ogród zoologiczny uznaje się wiedeńskie zoo, założone w 1752r. Od tego czasu ogrody zoologiczne przeszły długą drogę ewolucji. Wraz ze zmianą podejścia do środowiska naturalnego, od maksymy „natura winna służyć człowiekowi” po „człowiek winien służyć naturze”, zmieniła się również rola ogrodów.
Działalność współczesnych ogrodów zoologicznych to przede wszystkim: hodowla ginących gatunków zwierząt, szeroko pojęta edukacja przyrodnicza, badania naukowe oraz rekreacja. Wrocławskie zoo wspiera także działania na rzecz ochrony środowiska, poprzez dofinansowywanie projektów ochroniarskich na całym świecie, prowadzonych na rzecz zagrożonych gatunków w ich środowisku naturalnym. Dzięki wsparciu środków unijnych realizuje projekty np. rozwoju kompetencji pracowników czy kampanie edukacyjne. Ogród zoologiczny we Wrocławiu jest najstarszą tego typu placówką w Polsce. Otwarty dla zwiedzających 10 lipca 1865r, w 2015r. obchodził 150-lecie. Posiada najbogatszą kolekcję zwierząt w kraju i jedną z bogatszych kolekcji gadów i płazów w Europie. W zoo mieszka obecnie około 12 000 osobników reprezentujących ponad 1 100 gatunków!
 
Głównymi celami ogrodu zoologicznego są: ochrona gatunków zagrożonych wyginięciem oraz upowszechnianie wiedzy z ekologii, biologii, ochrony środowiska i behawioru zwierząt. Cele te realizowane są m.in. podczas zajęć edukacyjnych, które prowadzone są na terenie ZOO przez cały rok!
  ZAJĘCIA EDUKACYJNE

Zajęcia przeznaczone dla dzieci od ukończonego 5 roku życia.
Czas trwania zajęć: 45 min.

* Miejsca zbiórki ustalamy podczas rezerwacji zajęć.
  
Tematy całoroczne:

  ZAJĘCIA EDUKACYJNE

Zajęcia przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych.
Czas trwania zajęć: 60 min.

* Miejsca zbiórki ustalamy podczas rezerwacji zajęć.

Tematy całoroczne:


 
Więcej informacji na stronie: www.zoo.wroclaw.pl
 

Małopolska Energylandia