Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Dolnyśląsk - wciąż zaczarowany

Województwo Dolnośląskie to magiczne miejsce, gdzie za każdym razem możemy odkryć coś zupełnie nowego. To wspaniałe, malownicze i atrakcyjne turystycznie gminy.

Jedną z gmin wyróżniającą się pod względem rozbudowanych atrakcji turystycznych jest Gmina Stronie Śląskie, która zapewnia mnóstwo atrakcji o każdej porze roku. W tym miejscu znajduje się także rozbudowana baza noclegowa i gastronomiczna. Piękna pensjonaty i hotele oraz restauracje z pyszną kuchnią kuszą przybywających w te rejony turystów. Dolnośląskie to również ciekawe zamki. Położony niedaleko Stronia Śląskiego Zamek w Międzylesiu przyciąga do siebie ponad 700 letnią historią. Z małego gotyckiego zamku, stał się renesansowo-barokowym zespołem zamkowo-pałacowym. Dolnośląskie to również wspaniałe strumyki i wodospady (Wodospad Wilczka). Miejsce z fascynującą historią i głęboką przeszłością. W Kudowie-Zdrój możemy pójść szlakiem ginących zawodów i poznać m.in. historię pieczenia chleba.

To ogromne, ponad stumetrowe jaskinie. Znana w całej Polsce Jaskinia Niedźwiedzia, zalewy wodne z atrakcjami dla całych rodzin, to sławne w całej Polsce uzdrowiska: Kudowa Zdrój, Lądek Zdrój, Duszniki Zdrój oraz ciekawe muzea, takie jak Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój oraz Muzeum Lalek w Kudowie. To malownicze formy skalne, największe górskie twierdze w Europie – Srebrna Góra oraz urokliwe szlaki górskie o różnym stopniu trudności, którymi zdobędziesz piękne i malownicze szczyty. Dolnyśląsk to miejsce, które zadba o Ciebie o każdej porze roku. Zimą do siebie przyciąga jeden z największych ośrodków narciarskich Czarna Góra.

To miejsce nauki i świetnej zabawy, w którym czeka na turystów wiele ciekawych atrakcji. To unikatowe, podziemne trasy turystyczne oraz kopalnie obok których nie możesz przejść obojętnie. Rozbudowana baza rekreacyjna – Park Linowy w Kletnie, spływy pontonowe Ski-Raft w Bardo oraz baza noclegowa i gastronomiczna sprawiają, że jest to również idealne miejsce do wypoczynku i relaksu.

 

 

 Atrakcje turystyczne – czyli co warto zobaczyć?

 

Zamek Międzylesie - Zapraszamy do zespołu zamkowo-pałacowego w Międzylesiu. Jednego z największych w Polsce! Położonego zaledwie 7 km od czeskiej granicy. Poznacie tu historię zamku, który przez 700 lat swojego istnienia był świadkiem wydarzeń o których uczymy się w szkołach. Z małego gotyckiego zamku, stał się renesansowo-barokowym zespołem zamkowo-pałacowym. Zapraszamy do wspólnego poznania historii i odkrywania tajemnic Zamku Międzylesie - zarówno w dzień, jak i w nocy.

 

 

 

Zalew w Starej Morawie - Zapraszamy do Starej Morawy, nieopodal Stronia Śląskiego, gdzie znajduje się pięknie położony zbiornik rekreacyjny, strzeżone kąpielisko z piaszczystą plażą, molo w wieżą widokową, pole namiotowe oraz przystań z wypożyczalnią sprzętu wodnego. 

 

 

 

 

Jaskinia Niedźwiedzia - Najdłuższa jaskinia całych Sudetów, położona w Masywie Śnieżnika, w dolinie Kleśnicy, w pobliżu wsi Kletno. Trasa turystyczna, która udostępniona jest dla turystów liczy około 360 m, przy czym możemy w niej zobaczyć około 500 m jaskini. Nie można w niej dotykać szaty naciekowej, a ze względu na konieczność utrzymania specyficznego mikroklimatu wewnątrz jaskini grupy zwiedzających mają maksymalnie 15 uczestników.

 

 

Kopalnia Uranu w Kletnie - Kopalnia Uranu w Kletnie to magiczne miejsce. Zwiedzając labirynt kolorowych korytarzy przeniesiesz się w czasie i odbędziesz prehistoryczną podróż przedstawiającą ostatnie 500 milionów lat ewolucji na tle historii geologicznej Masywu Śnieżnika.

 

 

 

 

Twierdza Srebrna Góra - To największa górska Twierdza w Europie. Wzniesiona została w latach 1765-1777. Twierdza składa się z sześciu fortów i kilku bastionów. Główny jej trzon tworzy zespół bastionów z donżonem w środku.

 

 

 

Kopalnia Złota w Złotym Stoku - To turystyczna atrakcja Kotliny Kłodzkiej. Kopalnia oferuje wiele atrakcji dla turystów, takich jak: Muzeum Minerałów, zwiedzanie sztolni Gertruda czy Sztolni Czarnej z podziemnym wodospadem. 

 

 

 

 

Ośrodek Czarna Góra - Stacja narciarska Czarna Góra znajduje się w miejscowości Sienna, nieopodal Stronia Śląskiego. Jest to nowoczesny ośrodek narciarski powstały w 1996 roku i zlokalizowany w miejscowości Sienna. Ośrodek otwarty jest przez cały rok dzięki zjeżdżalni grawitacyjnej Alpine-Coaster.

 

 

 

 

Podziemna Trasa Turystyczna Kopalni Nowa Ruda - Czekają tu na Państwa autentyczne eksponaty górnicze w specjalnie przygotowanym muzeum, a po obejrzeniu i zapoznaniu się z historią zapraszamy do kopalnianej sztolni, gdzie można zobaczyć maszyny i specjalne ekspozycje. A na zakończenie wyjedziecie spod ziemi prawdziwą górniczą kolejką!

 

 

 

Szlak Ginących Zawodów - W tym miejscu powrócicie Państwo do przeszłości. Czekają tu na Was warsztaty na kole garncarskim, pokazy kowalstwa, pieczenie chleba, ręczny wyrób masła i mini-zoo.

 

 

 

 

Muzeum Papernictwa - Muzeum mieści się w jedynym zachowanym w Polsce młynie papierniczym. Oprócz lekcji muzealnych, w ofercie edukacyjnej Muzeum znajdują się również zajęcia zdobienia przedmiotów techniką decoupage czy warsztaty z użyciem gorącego wosku.

 

 

 

 

Pałac Kamieniec Ząbkowicki - Monumentalny pałac neogotycki z XIX wieku. Znajduje się we wsi Kamieniec Ząbkowicki. Dzięki swojej ciekawej i niepowtarzalnej architekturze uznawany jest za jeden z cudów Dolnegośląska. 

 

 

 

 

Park Linowy w Kletnie - Trasy o różnym stopniu trudności, położone są na różnych wysokościach i składają się z przeszkód typu: kładki, mosty, liny, zjazdy, tyrolka i wiele innych. To świetna zabawa dla dzieci i dorosłych.

 

 

 

 

 

Ski-Raft sływy pontonowe w Bardo - Spływy pontonowe Przełomem Bardzkim to wyprawa pięcioma meandrami Nysy Kłodzkiej. Popłynięcie pradawną doliną, pomiędzy kolorowymi łąkami i wysokimi skałami otulonymi rozśpiewanym lasem, który od stuleci porasta zbocza gór.