Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Gdzie na ferie zimowe? Czechy, Kotlina Kłodzka i Masyw Śnieżnika!

Sezon ferii zimowych w pełni. Dopisuje pogoda i świetne warunki na stokach narciarskich. Wciąż jednak szukacie idealnego miejsca na spędzenie zimowych ferii? Jednym z miejsc, które warto odwiedzić jest bez wątpienia Kotlina Kłodzka, a także gmina Stronie Śląskie i  Czeskie okolice.

Zimowych turystów śmiało możemy podzielić na dwie grupy. Jedni to zapaleni narciarze i snowboardziści, drudzy - miłośnicy zimowych wędrówek i górskich widoków. Ciężko jednocześnie dogodzić wszystkim, są jednak takie miejsca, które oferują coś dla każdego. Po czeskiej stronie naszej granicy świetne warunki na stokach oferuje Ski Ramzowa, która znajduje się 10 km na południowy-zachód od powiatowego miasta Jesionik, na szosie łączącej Szumperk z Jesionikiem.

Ski Ramzowa oferuje dla przybyłych gości doskonale przygotowywane trasy narciarskie, zarówno dla wymagających narciarzy, jak również dla początkujących. To także świetne miejsce wypadowe dla narciarzy biegowych. Nic dziwnego, że jest to coraz popularniejszy kierunek dla narciarzy.

Kilka kilometrów za stacją narciarską Ramzova znajduje się kolejny stok narciarski - Branna. Jest tu doskonały dojazd autem oraz autobusem. Atutem jest  tam bezpłatny parking. Polecamy ze względu na świetnie przygotowane trasy narciarskie, które sprawdzą się przy nauce jazdy na nartach. Stacja oferuje także nocne zjeżdżanie, które odbywa się na dwóch wyciągach.

Po polskiej stronie warto zwrócić uwagę na gminę Stronie Śląskie, gdzie oprócz dobrze znanych stoków narciarskich, znajdziecie tu również wiele tras przygotowanych do narciarstwa biegowego. Organizowany jest tu również znany miłośnikom biegówek - bieg Ultrabiel (w tym roku odbędzie się 16 lutego 2019 r.). Warto również zwrócić uwagę na atrakcje turystyczne, które czekają tu na przybyłych turystów. W swoje podziemne progi zaprasza Jaskinia Niedźwiedzia - prawdziwa królowa sudeckich jaskiń, a także Kopalnia Uranu Kletno, która jest najbardziej kolorową sztolnią w Polsce.

Korzystająć z uroków Kotliny Kłodziej koniecznie odwiedźcie Złoty Stok i tamtejszą Kopalnie Złota. Jest to miejsce niezwykłe z wieloma niesamowitymi atrakcjami, takimi jak: podziemny spływ łodzią, płukanie złota i... przekonajcie się sami!