Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Wycieczki szkolne

Karkonosze to wyjątkowy region, którego najwyższym szczytem jest górująca nad Karpaczem – Śnieżka. Region Karkonoszy przepełniony jest wieloma niezwykłymi zabytkami, atrakcjami turystycznymi oraz górskimi szlakami.

W miejscowości Kowary z bliska zobaczycie jeden z najpiękniejszych Parków Miniatur w Polsce i zaznacie dużej dawki szaleństwa w Pałacowej Bawialni. W Korawach odnajdziecie jeszcze jedną fantastyczną atrakcję - Muzeum Sentymentów, gdzie cofniecie się o 20-30 lat w czasie i przypomnicie sobie przedmioty znane z kuchni swojej babci lub salonu rodziców. Odnajdziecie tu również drugą co do wielkości największą kopalnię uranu w Polsce – Kopalnię Podgórze.

W Karpaczu tajemniczych wrażeń doznacie w jednej z największych atrakcji regionu - Karkonoskich Tajemnicach, a oko w oko z egzotycznymi ptakami spotkacie się z tamtejszej Papugarni. Niezapomnianych przeżyć dostarczy Wam Muzeum Techniki i Budowli Klocków Lego, to największa tego typu ekspozycja w Karpaczu. A jeśli zapragniecie cofnąć się w czasie i poznać zabawki jakimi dawniej bawili się Wasi dziadkowie i rodzice – to zapraszamy Was do Miejskiego Muzeum Zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego.

Nieopodal, w Mysłakowicach znajduje się Park Mega Ryb, gdzie znajdują się niepowtarzalne, gigantyczne makiety fauny słodkowodnej. W Miłkowie czeka Was prawdziwy zawrót głowy! Znajdziecie tu Chatę na głowie i Chatę grawitacyjną

W Piechowicach, koniecznie odwiedźcie Hutę Szkła Kryształowego Julia. Turyści mogą tu z bliska podziwiać ręczny proces produkcji kryształów. W Przesiece odbędziecie wyprawę po Ogrodzie Japońskim, skomponowanym zgodnie z japońską filozofią fen shiu. W Borowicach traficie do Wioski Lapońskiej Kalevala, która organizuje Wieczory Lapońskie.

Odwiedzając Szklarską Porębe koniecznie zawitajcie w tamtejszym Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada. Znajdziecie tam atrakcje dla dużych i małych przez cały rok! Do odwiedzenia swojego muzeum zachęca turystów również Muzeum Ziemi Juna oraz Muzeum Mineralogiczne, które w swoich zbiorach posiada blisko 4000 eksponatów. Ciekawym miejscem, które z pewnością powinniście zwiedzić jest Leśna Huta, miejsce gdzie można obserwować wytopy różnych form szklanych.

Miłośników kontaktu z naturą zapraszamy na przejażdżkę dorożkami, a zimą na nocne kuligi z pochodniami.

W Jeleniej Górze również czeka na Was wiele emocji. W podziemiach Time Gates odbędziecie podróż po tajemnicach i legendach Karkonoszy, a jeśli pozytywnych doznań wciąż będzie Wam mało, zapraszamy na doładowanie emocji na torze kartingowym czy arenie Laser Tag. A na chwile błogiego relaksu wyborem numer jeden w Jeleniej Górze są Termy Cieplickie.

Turystów ceniących sobie odkrywanie ciekawej historii Karkonoszy zachęcamy do odwiedzenia Pałacu Łomnica, gdzie przygotowano multimedialną wystawę.

A jeśli w głowie Wam niezapomniane przygody wybierzcie się na spływy pontonami po rzece Bóbr z firmą BERGA lub na Spływy kajakowe po Bobrze.

W Kamiennej Górze odkryjecie tajemnice z czasów II Wojny Światowej w Zaginionym Laboratorium Hitlera, Projekcie Arado. Natomiast w Łącznej powstał wyjątkowy ogród zoologiczny ZOO Łączna, w którym odnajdziecie ponad 100 gatunków zwierząt z całego świata.

Jesteście ciekawi atrakcji przygotowanych specjalnie dla grup szkolnych?

W naszym Informatorze Turystycznym znajdziecie wyjątkowe oferty i promocje!

informator 2019 2