• Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
JuraPark-krasiejow.pngbassau.jpgkopalnia_nowa_ruda.jpgmbaner_szpryngiel.jpgski_raft.jpgtwoje_miejsce.jpg

Karkonosze atrakcje turystyczne

Karkonosze to najwyższe pasmo Sudetów. Ich najwyższym szczytem jest górująca nad Karpaczem - Śnieżka, tłumnie odwiedzana przez turystów zarówno Polskich, jak i Czeskich. Region Karkonoszy przepełniony jest wieloma niezwykłymi zabytkami, atrakcjami turystycznymi oraz górskimi szlakami. 
Karkonosze atrakcje turystyczneKarkonosze sięgają jednak dalej… To także miasta i miasteczka wkomponowane w północne stoki gór. Jednym z najbardziej znanych turystycznych miasteczek jest Karpacz, który zachwyca swoim urokliwym klimatem o każdej porze roku. Zarówno dorośli, jak i dzieci odnajdą tu miejsca, które na długo pozostaną w ich pamięci. W Karpaczu, doskonałej zabawy dostarczy Wam największa ekspozycja klocków lego w Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego, a do niewinnego świata dzieciństwa przeniesie Was Miejskie Muzeum Zabawek. Podążając leśnymi ścieżkami Parku Bajek, odkryjecie bajkowe chatki, z których każda opowiada inną opowieść. W Papugarni, oko w oko spotkacie się z egzotycznymi ptakami, a mocnych wrażeń dostarczy Wam zjeżdżalnia grawitacyjna Kolorowa. Jest w Karpaczu jeszcze jedna wyjątkowa atrakcja - Karkonoskie Tajemnice. To miejsce, gdzie poznacie historie, legendy oraz podania, które wyrosły z karkonoskiej ziemi.
 
   W miejscowości Kowary z bliska zobaczycie jeden z najpiękniejszych Parków Miniatur w Polsce – Park Miniatur Dolnego Śląska. Odrobiny szaleństwa zaznacie w Pałacowej Bawialni, a także spędzicie czas odkrywając uroki Podziemnych Tras Turystycznych Sztolni Kowary i Kopalni Podgórze, w których przed laty wydobywano rudy uranu. W Wojanowie zobaczycie romantyczne wnętrza pałacu, a w miejscowości Stataniszów - Zamek Księcia Henryka dostarczy Wam najpiękniejszy widok na całe Karkonosze.
  Karkonosze atrakcje turystyczne
 W Miłkowie zobaczycie świat odwrócony o 171 stopni, a to za sprawą „Chaty na głowie” i "Chatki grawitacyjnej". Nieco dalej, w Mysłakowicach znajdziecie miniatury z 5 kontynentów w Parku Miniatur Budowle Świata i zobaczycie gigantyczne makiety fauny słodkowodnej w Siedlisku Pstrąga. Najmłodsi znajdą tam swoje miejsce w Skoczlandii. W Przesiece zabiorą Was na wyprawę po najpiękniejszym ogrodzie Karkonoszy - Ogrodzie Japońskim SIRUWIA. W Piechowicach zobaczycie z bliska ręczny proces produkcji kryształów w Hutia Julia, a w Szklarskiej Porębie odwiedzicie średniowieczną osadę Żelazny Tygiel Waloński, Leśną Hutę oraz zobaczycie ponad 4000 minerałów w Muzeum Mineralogicznym. Wartym odwiedzenia, szczególnie dla rodzin z dziećmi jest również DinoPark
   W Jeleniej Górze czekają na Was Termy Cieplickie oraz największe centrum rozrywki DoładujEmocje.pl w Karkonoszach, w którym znajdziecie Tor Kartingowy i Avatararenę Laser Tag. Całości atrakcji dopełni spływ pontonami Berga po rzece Bóbr. Na koniec zaprosimy Was do Zamku Śląskich Legend w miejscowości Pławna, w którym jedynym władcą jest legendarny, karkonoski Duch Gór. W Świeradowie-Zdrój znajdziecie najnowocześniejszą kolej gondolową w Polsce - Ski&Sun.
 
Karkonosze – Twoje miejsce na udany wypoczynek!    
 
 
 
 
Karkonosze atrakcje turystycznePark Miniatur Zabytków Dolnego Śląska - Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach daje turystom możliwość zapoznania się z obiektami zabytkowymi Dolnego Śląska, takimi jak: pałace, kościoły, starówki dolnośląskich miast, odwzorowanymi dokładnie w skali l:25.
 
 
Karkonosze atrakcje turystyczneKopalnia Podgórze w Kowarach - Kopalnia Podgórze w Kowarach to druga co do wielkości kopalnia uranu w Polsce. Usytuowana w niej trasa turystyczna przebiega przez sztolnię 19a, która powstała w latach 50-tych XX wieku. To jeden z najciekawszych i najładniejszych obiektów na terenie Kowar.
 
 
 
Karkonosze atrakcje turystyczneDom Kata - Znajduje się w malowniczym regionie turystycznym u podnóża Śnieżki w Karkonoszach.W zabytkowym obiekcie, kiedyś zamieszkiwanym przez kata przedstawiamy naszym Gościom w jaki sposób egzekwowano przestrzegania prawa, poprzez ekspozycję narzędzi i urządzeń tortur.
 
 
Karkonosze atrakcje turystyczneSztolnie Kowary - Podziemna Trasa Turystyczna koło Karpacza, 1200 m podziemnych korytarzy, w programie: zwiedzanie z przewodnikiem,  historia wydobycia rudy uranu, wystawa minerałów, widowisko laserowe, interaktywna platforma "Odstrzał Przodka Górniczego", wystawa Miniatur Bomb Atomowych oraz wiele innych atrakcji. 
 
Atrakcje turystyczne Przesieka
 
Karkonosze atrakcje turystyczneOgród Japoński SIRUWIA - Zabierzemy Was na wyprawę po najpiękniejszym ogrodzie Karkonoszy, skomponowanym zgodnie z japońską filozofią ten shui. Spacer po ogrodzie pokaże Wam piękno Karkonoskiej przyrody zamkniętej w charakterystyczna dla Japonii kompozycje, strumienie i wodospady.
 
 
Atrakcje turystyczne Wojanów
 
Karkonosze atrakcje turystycznePałac Wojanów - Styl i elegancja w romantycznych wnętrzach, osadzonych w murach romantycznej rezydencji dworskiej. Pałac Wojanów to nowoczesne centrum konferencyjne, które zaprasza na zwiedzanie, a także na wakacyjny pobyt. Otaczający Pałac piękny, stary park zachęca do spacerów nie tylko Gości obiektu, ale również licznie odwiedzających go turystów.
 
Atrakcje turystyczne Miłków
 
Karkonosze atrakcje turystyczneChata na głowie w Miłkowie - To jedyne takie miejsce na południu Polski, gdzie możecie obejrzeć świat obrócony o 180 stopni. Do budynku wchodzi się przez okno szczytowe i spaceruje się po suficie. Chata na głowie jest kompletnie umeblowana i wyposażona w przedmioty codziennegoe użytku... Wszystko jest odwrócone i sprawa niesamowite wrażenie, łatwo tutaj o zawroty głowy, a utryzmanie wyprostowanej pozycji przychodzi z trudem. Znajome rzeczy nagle stają się obce.
 
Karkonosze atrakcje turystyczneChatka Grawitacyjna - Wchodzisz do środka, rozsiadasz się wygodnie, aż nagle...dom zaczyna wirować wokół Ciebie! A może to jednak Ty się obracasz? Przyjdź i sam sprawdź.
 
 
 
Karkonosze atrakcje turystyczneMłodzieżowy Teatr Cyrkowy "Cyrkland" - W samym sercu Sudetów, tuż obok Karpacza, znajduje się miejsce, które przenosi odwiedzających w zupełnie inny świat. W maleńkim Miłkowie sój dom ma świat iluzji, sztuczek, ewolucji i akrobacji. 
 
Atrakcje turystyczne Staniszów
 
Karkonosze atrakcje turystyczneZamek Księcia Henryka - Zlokalizowany na drodze z Karpacza do Szklarskiej Poręby, Zamek Księcia Henryka zapewnia najpiękniejszy widok na Karkonosze z wieży zamkowej, spotkania z sokolnikiem, legendy, ognisko, gry terenowe i wspinaczkę skałkową oraz warsztaty z rękodzieła.
 
 
 
Atrakcje turystyczne - Mysłakowice
 
Karkonosze atrakcje turystycznePark Miniatur Budowle Świata - Park Miniatur "Budowle Świata" położony jest w miejscowości Mysłakowice (trasa Jelenia Góra - Karpacz). W tym miejscu możemy zobaczyć najsłynniejsze budowle z pięciu kontynentów. Są tu zarówno modele budowli istniejących, jak i tych których już nie można zobaczyć, bowiem do naszych czasów przetrwały jedynie ich ruiny.
 
Karkonosze atrakcje turystyczneSiedlisko Pstrąga - Atrakcję parku są niepowtarzalne, gigantyczne makiety fauny słodkowodnej. Specjalnie zaprojektowane ścieżki, pozwolą nam przejść po prawdziwym dnie stawu, w którym możemy z bliska poznać budowę ryb, owadów, płazów i gadów. Całość atrakcji dopełnia nam możliwość wędkowania.
 
 
Karkonosze atrakcje turystyczneMuzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego - Dwa piętra niesamowitej zabawy oraz 80 interaktywnych przycisków i joysticków wprawiających w ruch nasze makiety. Wspaniała przygoda z klockami Lego dla małego i dużego! W tym samym budynku mieści się też Muzeum Konsol Gier Video - 40 lat historii konsol i gier video.
 
 
Karkonosze atrakcje turystycznePark Bajek - Odwiedzenie Parku to doskonały pomysł na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, szczególnie przez grupy dzieci i całe rodziny. Można tu odkryć bajkowe chatki, które opowiadają inną opowieść oraz zobaczyć takie bajki jak "Królowa Śniegu", " Celineczka" czy "Jaś i Małgosia".
 
 
 Karkonosze atrakcje turystyczneKarkonoskie Tajemnice - Poznacie zaaranżowane w przestrzeni, przez artystów światowej sławy, historie, legendy oraz podania, które wyrosły z karkonoskiej ziemi. Dzięki osiągnięciom współczesnych technologii, będziecie mieli okazję doświadczyć wszystkimi zmysłami magii i potęgi, która drzemie w Karkonoszach.
 
 
 
Karkonosze atrakcje turystyczneMiejskie Muzeum Zabawek - Jest w Karpaczu takie miejsce, gdzie powrócimy wspomnieniami w świat dzieciństwa. Tutaj na twarzach dorosłych i dzieci gości uśmiech. W bajkowej scenografii, najmłodsi zobaczą zabytkowe, porcelanowe lalki, urokliwe misie i inne zabawki. Chłopcy będą podziwiać samochody straży pożarnej oraz klocki Lego.
 
Karkonosze atrakcje turystyczneTor saneczkowy Kolorowa - Całoroczny tor saneczkowy dostarcza niesamowitych wrażeń zarówno latem, jak i zimą. Saneczki wyposażone są w dwa siedzenia, dzięki czem umożna jeździć również z osobą towarzyszącą. Konstrukcja toru umożliwia jazdę w każdych warunkach - latem i zimą. 
 
 
Karkonosze atrakcje turystycznePapugarnia - to jedyne takie miejsce w Karkonoszach, gdzie możesz spędzić niezapomniane chwile z rodziną. Różnorodność gatunków i kolorów wprawia w zachwyt nie tylko najmłodszych. Możesz nakarmić, pogłaskać i wziąć na ramię papugę oraz uwiecznić te chwile na zdjęciach. Przyjdź i sprawdź, jak wiele radości daje spotkanie oko w oko z tymi pięknymi zwierzętami.
 
 
Atrakcje turystyczne Piechowice
Karkonosze atrakcje turystyczneHuta Julia - w Hucie Szkła Julia od przeszło 150 lat wytwarza się ręcznie kryształowe dzieła sztuki. Odwiedzając to miejsce możemy na własne oczy zobaczyć cały proces produkcji, wziąć udział w specjalnie przygotowanych wartsztatach (zarówno dzieci, jak i dorośli), a także skorzystać z uroków tamtejszej kawiarni.
 
 
Karkonosze atrakcje turystyczneDinopark - Górski klimat i bliskość natury, połączona została z parkiem edukacji i rozrywki dla osób w każdym wieku. Piękno i urokliwość tego miejsca oraz niezliczona ilość atrakcji sprawi, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i spędzi niezapomniane chwile. Jedną z głównych atrakcji parku jest ścieżka edukacyjna na której znajdują się rekonstrukcje kilkudziesięciu naturalnej wielkości dinozaurów.
 
Karkonosze atrakcje turystyczneŻelazny Tygiel Waloński - Każdy opowie Ci historię, ale nie każdy zrobi to tak jak oni! W osadzie, przy akompaniamencie fascynujących opowieści przewodnika, zawiedzający mogą dotknąć i wprawić w ruch zrekonstruowane średniowieczne urządzenia górnicze.
 
Karkonosze atrakcje turystyczneMuzeum Mineralogiczne - W Muzeum Mineralogicznym w Szklarskiej Porębie, można obejrzeć blisko 4000 eksponatów: minerałów i skamieniałości z całego świata, a także jeden eksponat z kosmosu - meteoryt Gibeon. Przed budynkiem znajduje się jedyny w Europie "Las Karboński". Są to skamieniałe pdnie drzewa Dadoxylon, które rosły około 300 milionów lat temu.. 
 
Karkonosze atrakcje turystyczneLeśna Huta - Wielowiekową tradycję hutnictwa w Szklarskiej Porębie wciąż podtrzymuje mistrz Henryk Łubkowski, który prowadzi wraz z rodziną Leśną Hutę, gdzie na oczach widzów ręcznie formuje się szkła barwione w masie. Można tu wziąć udział w ciekawych warsztatach: grawerowanie szklanek czy malowanie bombek.
 
Karkonosze atrakcje turystyczneCentrum Rozrywki DoładujEmocje.pl - Zapraszamy do największego centrum rozrywki w Karkonoszach. Znajdziecie tu: Tor Kartingowy, Avatararenę Laser Tag oraz przygodę z Wirtualną Rzeczywistością. Zapraszamy na doładowanie emocji!
 
Karkonosze atrakcje turystyczneSpływy pontonami Berga - Spływy pontonami na rzece Bóbr to atrakcja idealna dla rodzin z dziećmi, grup szkolnych oraz wyjazdów firmowych. Sympatyczni i doskonale wykwalifikowani instruktorzy, własny sprzęt najwyższej klasy oraz bogate doświadczenie przyczyniają się świetnej zabawy dla całych rodzin. Poznaj smak prawdziwej przygody!
 
Karkonosze atrakcje turystyczneTermy Cieplickie - Termy Cieplickie to nowoczesny kompleks basenów i SPA przygotowany z myślą o całych rodzinach. Dzięki wielu atrakcjom zarówno entuzjaści sportu, zabawy jak i wypoczynku znajdą tu coś dla siebie.
 
 
 
 
 
Karkonosze atrakcje turystyczneZamek Śląskich Legend - Zapraszamy do krainy, w któryej za dotykiem Twych dłoni w uśpione lalki zostaje tchnięte życia, abyś mógł cofnąć się w czasie i doświadczyć opowieści z pogranicza prawdy i baśni, jawy i dawno śnionego snu. Witamy w zamku, w którym jedynym władcą jest karkonoski Duch Gór, a każda postać ma do opowiedzenia i pokazania swoją wyjątkową historię.
 
 
Atrakcje turystyczne Świeradów Zdrój
Karkonosze atrakcje turystyczneSki&Sun - Ski&Sun Świeradów-Zdrój pochwalić się może najnowocześniejszą 8-osobwą koleją gondolową w Polsce, która czynna jest przez cały rok. Ośrodek dostarcza wielu sportowych atrakcji odwiedzającym go turystom, zarówno w sezonie zimowym jak i letnim.
 
 
Więcej znajdziesz w naszym ulotce Karkonosze Atrakcje Turystyczne
 
Karkonosze atrakcje turystyczne