Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Park Mega Ryb w Mysłakowicach

Atrakcją naszego parku są niepowtarzalne gigantyczne makiety fauny słodkowodnej, a cała ekspozycja jest umieszczona na dnie stawu - w którym wcześniej były hodowane i przetrzymywane ryby słodkowodne.

Specjalnie zaprojektowane ścieżki pozwolą nam przejść po prawdziwym dnie stawu,w którym możemy z bliska poznać budowę ryb, owadów, płazów i gadów. Dodatkowo nasza ekspozycja jest opisana przez wysokiej klasy specjalistów ichtiologów i entomologów- zapraszamy do zapoznania się z historią, pochodzeniem i różnymi ciekawostkami powiązanymi z naszymi eksponatami. Nie zapomnij zabrać aparatu! Jedną z fajniejszych pamiątek jaką można wynieść z Parku Mega Ryb są niezwykłe zdjęcia z niepowtarzalnymi, pięknymi i niezwykle szczegółowo odtworzonymi makietami, które można dotknąć: Szczupak, Amur, Okoń Sandacz czy Karp… na pewno potrafisz je rozpoznać? Niezapomniane chwile z przepięknym widokiem na Karkonosze, niezwykłe i jedyne takie miejsce w Polsce otaczający krajobraz, mikroklimat , plac zabaw dla dzieci, restauracja serwujące najlepsze pstrągi w różnych postaciach, łowisko, park naukowo-rozrywkowy, parking dla samochodów i autobusów. Wszystko w jednym miejscu! 

Przykładowy program zwiedzania dla grup zorganizowanych z przewodnikiem:

Oprowadzenie po terenie obiektu Siedlisko Pstrąga wraz z historią powstania obiektu i parku fauny&flory słodkowodnej, zwiedzanie Parku Mega Ryb, wycieczka po dnie stawu wraz z czasem na robienie zdjęć, w programie dodatkowo pokaz karmienia żywych ryb (uzależnione od pory roku i godziny przybycia a także warunków -więcej informacji w czasie dokonywania rezerwacji ), wycieczka do magazynu żywych ryb.

 

www.siedliskopstraga.pl