Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Żelazny Tygiel Waloński w Szklarskiej Porębie

Każdy opowie Ci historię, ale nie każdy zrobi to tak jak oni! W osadzie, przy akompaniamencie fascynujących opowieści przewodnika, zawiedzający mogą dotknąć i wprawić w ruch zrekonstruowane średniowieczne urządzenia górnicze.

Żelazny Tygiel Waloński to średniowieczna osada poszukiwaczy skarbów. Odkryjecie tu zapomniane już zawody rzemieślnicze oraz. dawne urządzenia górniczo-hutnicze (hutnik, kowal, płatnerz, garncarz, tkacz, snycerz, cieśla, powroźnik, kurzak, piekarz). W naszej osadzie zwiedzający pod opieką przewodnika mogą własnoręcznie uruchamiać średniowieczne urządzenia górnicze, które odtworzyliśmy, opierając się na zapiskach dawnych kronikarzy i inżynierów górniczych. Po zwiedzeniu części edukacyjnej, uczestnicy mogą wybrać dla siebie odpowiedni warsztat, gdzie przy pomocy specjalistów z danej dziedziny, każdy chętny może wykonać własnoręcznie niepowtarzalną pamiątkę z naszych gór.

Czas samego zwiedzania bez warsztatów około jednej godziny.

www.zelaznytygiel.pl

 

Szklarska Poręba

ul. 1 Maja 66A

tel. 726 541 852