Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Leśna Huta w Szklarskiej Porębie

Dzięki bogatym złożom kwarcu i dużej ilości niezbędnego drzewa w podkarkonoskich lasach Szklarska Poręba od dawien dawna związana była ze szklarstwem.

Pierwsza huta powstała w dzisiejszej Szklarskiej Porębie Dolnej, nad Szklarskim Potokiem w połowie XIV wieku. Dziś wielowiekową tradycję hutnictwa w naszym mieście podtrzymuje mistrz Henryk Łubkowski, który Leśną Hutę prowadzi wraz z rodziną. W hucie na oczach widzów wykonuje się ręcznie formowane szkła barwione w masie. Można obserwować wytop różnych form szklanych od ozdób po wazony i naczynia. Hutnicy używają przy tym dawnych narzędzi i form kuglerskich, co przydaje produkowanym tutaj przedmiotom dodatkowego waloru rzemieślniczej perfekcji. Materiałem jest przede wszystkim stłuczka szklana z domieszką piasku szklarskiego.

Pod okiem instruktora wypróbuj swoje zdolności artystyczne. Może drzemie w tobie zdobnik szkła. Wygraweruj szklankę lub stwórz biżuterię uwalniając swoją wyobraźnię, tworząc oryginalną niepowtarzalna pamiątkę ze Szklarskiej Poręby dla siebie i najbliższych.

Warsztaty odbywają się codziennie:

Pn do Sob - 11.00 i 16.00

- Czas trwania zajęć - 40 min.

- Wiek uczestników od 8 lat

- Grupy rozpoczynają zajęcia o pełnych godzinach

Cena Pn - Pt - 16zł

Sob. i Niedz. - 12zł

Rezerwacja telefoniczna 75 717 23 03 lub kom. 609 852 605

www.lesnahuta.pl