Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Zamek Śląskich Legend w Pławnej

Zapraszamy do krainy, w której za dotykiem Twych dłoni w uśpione lalki zostaje tchnięte życie, abyś mógł cofnąć się w czasie i doświadczyć opowieści z pogranicza prawdy i baśni, jawy i dawno śnionego snu.

Witamy w zamku, w którym jedynym władcą jest karkonoski Duch Gór, a każda postać ma do opowiedzenia i pokazania swoją wyjątkową historię, która przed wiekami kształtowała Sudety i Karkonosze. W trzech pracowniach pomożemy odkryć Ci tajniki kowalstwa, litografii i ceramiki, abyś mógł jeszcze lepiej poczuć klimat czasów, o których chcą opowiedzieć nasze kukły. Zapraszamy Cię do animowania ich i do stania się na powrót dzieckiem, zanim czas zamieni w bezwolną marionetkę i Ciebie. Znajdziecue tu jeszcze takie atrakcje jak Arka Noego, która wybudowana została z drewna wymęczonego czasem i historią, przez niezwykłego artystę. Majestatyczna Arka wypełniona dziełami sztuki sakralnej, relikwiami i artefaktami z różnych zakątków świata. W tym miejscu będziecie mogli przenieść się w daleką podróż po morzu historii i doznasz potopu pozytywnych wrażeń.

Dodatkową atrakcję stanowi Muzeum Przesiedleńców i Wypędzonych, które stworzone zostało w starym domostwie rodziny Dietrich. W Muzeum można przekonać się jak przed laty żyła skromna rodzina szewców. Zobaczycie tam naturalnej wielkości postacie oraz narzędia, którymi niegdyś się posługiwali. Zobaczycie jak jedni obsiewali pola i odchodzili w rozpaczy, a drudzy zalęknieni, zdezorientowani, dopiero co przesiedleni żniwowali.

 

www.zamekslaskichlegend.pl