Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Wioska Lapońska Kalevala

Dla gości odwiedzających Wioskę Lapońską "Kalevala" przygotowano prawdziwe Wieczory Lapońskie: jedzenie rodem z Finlandii, zwiedzanie wioski, a także nowoczesne sauny fińskie.

Kalevala to prawdziwa Lapońska Wioska i miejsce, w którym posmakujesz fińskiej kuchni oraz skorzystasz z najlepszych na świecie saun. Jednocześnie dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały zajęcia edukacyjne, które odbywają się w olbrzymim lapońskim namiocie zaadaptowanym na potrzeby szkoły. Inspiracją do stworzenia tego projektu była fascynacja Europą Północną, w szczególności zaś fińską Laponią.

Jej naukowym dowodem jest praca doktorska poświęcona przekładom Kalevali, fińskiego eposu. Dosłownie nazwa Kalevala oznacza „krainę Kaleva”. W naszej karkonoskiej rzeczywistości jest to swobodna interpretacja etymologii tego słowa i odnosi się do imienia pierwszego psa rasy husky, który oficjalnie mieszka w naszej wiosce. Kalevala w Karkonoszach pełni funkcję reprezentatywną dla fińskiej myśli naukowej, architektonicznej i kulturowej. 

W Wiosce możliwe jest również spanie w luksusowych namiotach z Laponii. Namioty są całoroczne, ogrzewane i mieszczą do 4 osób. Dodatkową atrakcją są także noclegi w ekstrawaganckich namiotach wiszących, od 1 do 4 osobowych. Najbardziej wyszukanym noclegiem natomiast jest u nas w pełni zrekonstruowany namiot Wikinga wykonany przez twórcę namiotów do słynnego serialu BBC „Vikings”- namiot dla 2 osób. Organizowane są tu również  Wieczory Lapońskie: pyszne jedzenie rodem z Finlandii, zwiedzanie wioski oraz wspólne rozpalanie i korzystanie z oryginalnych supernowoczesnych saun fińskich. Do dyspozycji jest także namiot konferencyjny, który do południa codziennie ma za zadanie służyć dzieciom i młodzieży jako szkoła fińska. Wieczorami dostępny pod imprezy firmowe, wystawy i szkolenia. Namiot mieści do 60 osób.

 Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość wzięcia udziału w jednoniowych zajęciach edukacyjnych przy użyciu fińskich metod nauczania. 

1. Lekcje prowadzone w dużym lapońskim namiocie, który pomieści ok. 60 osób. Namiot wyposażony jest w niezbędny sprzęt multimedialny.

2. W Domku Muminka na dzieci czekać będą owocowe przysmaki.

3. Podczas zajęć korzystać będziemy z nowoczesnej technologii, w tym Gogli VR.

4. W ramach zajęć wspólne rozpalanie sauny.

5. W każdym z 5 namiotów przygotowane będą różne gry i zabawy edukacyjne.

6. Dostępna będzie również strefa hygge/relaksu w wiszących namiotach.Po namiotach dzieci poruszać się będą bez butów - każdy będzie mógł skorzystać ze specjalnych skarpet, tak jak odbywa się to w szkołach w Finlandii.

7. Spacery po okolicy z husky jako nieodłączna część wycieczki8. Ścieżka edukacyjna stworzona z myślą o uczniach szkół podstawowych.