• Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
JuraPark-krasiejow.pngbassau.jpgkopalnia_nowa_ruda.jpgmbaner_szpryngiel.jpgski_raft.jpgtwoje_miejsce.jpg

Duszniki-Zdrój

Duszniki Zdrój to małe, uzdrowiskowe miasto, które leży na dawnym szlaku handlowym prowadzącym z Pragi czeskiej do wojewódzkiego miasta Wrocławia. Duszniki położone są w wąskiej dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej, która z jednej strony otoczona Górami Bystrzyckimi, a z drugiej Górami Orlickimi. Latem to jedne z najbardziej znanych miast uzdrowiskowych, natomiast zimą zamienia się w prawdziwą wioskę narciarską, a to za sprawą nieopodal położonej stacji narciarskiej Ski Zieleniec. Wielbicieli przyrody zainteresuje fakt, że występuje tu szereg gatunków roślin, które przetrwały aż od czasów epoki lodowcowej. Historia miasta jest nierozerwalnie związana z historią uzdrowiska. O jego powstaniu zadecydowało odkrycie licznych źródeł wód leczniczych. Lecznicze właściwości źródła "Zimny Zdrój" znane są już w 1408 roku. Sława wód dusznickich wybiegała daleko poza granice kraju. Ze względu na swój przyjemny smak były poszukiwane jako napój biesiadny przez znakomite rody. Duszniki to doskonałe miejsce wypoczynku i regeneracji sił. Znajdą tu coś dla siebie zarówno ci, którzy szukają ciszy i spokoju jak i wytrawni turyści. 

 

 Atrakcje turystyczne - czyli co warto zobaczyć?

Muzeum Papiernictwa - Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju mieści się w XVII wiecznym młynie papierniczym, unikatowym zabytku techniki. Położone jest nad rzeką Bystrzycą Dusznicką, na południowych obrzeżach miasta, przy międzynarodowej trasie biegnącej w kierunku granicy z Czechami.

Kolorowa fontanna - Powstał w latach 1802-1805, a w 1826 dał w nim swój pierwszy charytatywny koncert Fryderyk Chopin. Obiekt jest codziennie dostępny dla zwiedzających w godzinach 09.00-17.00. Obejrzeć go można za symboliczną opłatą wynoszącą 1 zł. Każdy zwiedzający otrzyma gratis oficjalną miejską pocztówkę, którą można przyozdobić pamiątkową pieczęcią z wizerunkiem Dworku Chopina.

Teatr Zdrojowy im. Fryderyka Chopina - Powstał w latach 1802-1805, a w 1826 dał w nim swój pierwszy charytatywny koncert Fryderyk Chopin. Obiekt jest codziennie dostępny dla zwiedzających w godzinach 09.00-17.00. Obejrzeć go można za symboliczną opłatą wynoszącą 1 zł. Każdy zwiedzający otrzyma gratis oficjalną miejską pocztówkę, którą można przyozdobić pamiątkową pieczęcią z wizerunkiem Dworku Chopina.

Zieleniec - Początkowo była to najwyżej położona wieś w Prusach i wspominały o nim wszystkie przewodniki po ziemi kłodzkiej. Obecnie jest dzielnica Dusznik Zdroju i mekką fanów białego szaleństwa.

Park Zdrojowy - to najpiękniejsza część Dusznik-Zdroju. To właśnie na terenie Parku Zdrojowego znajdują się takie atrakcje jak Kolorowa Fontanna czy Pijalnia Wód Mineralnych.