• Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
JuraPark-krasiejow.pngbassau.jpgkopalnia_nowa_ruda.jpgmbaner_szpryngiel.jpgski_raft.jpgtwoje_miejsce.jpg

Międzygórze

Międzygórze to wieś w województwie dolnośląskim położona w dolinie u podnóża Śnieżnika. Jest to jedyna wioska w Polsce, której klimat przypomina miejscowości położone wysoko w alpejskich górach Szwajcarii lub Austrii.

Międzygórze to wieś w województwie dolnośląskim położona w dolinie u podnóża Śnieżnika. Jest to jedyna wioska w Polsce, której klimat przypomina miejscowości położone wysoko w alpejskich górach Szwajcarii lub Austrii. Oficjalnie jest to górska stacja klimatyczna. Przez jej centrum przepływa górski potok Wilczka. Widok malowniczych willi w stylu tyrolskim, dodatkowo uprzyjemnia chwile odpoczynku w czasie przerwy pomiędzy zdobywaniem kolejnych szczytów górskich.

 

 Atrakcje turystyczne - czyli co warto zobaczyć?

 

  

Zapora wodna, a właściwie kamienna tama z początków XX wieku została wybudowana na rzece Wilczka jako zabezpieczenie przed powodzią. Jest ona w całości udostępniona dla turystów, dzięki czemu mamy możliwość przejścia po jej koronie na wysokości 30 metrów i podziwiać wspaniałe widoki górskie.

 

 

 

 

Wodospad Wilczki mieści się w obrębie rezerwatu przyrody o tej samej nazwie ,,Wodospad Wilczki’’ i jest największym i najwyższym w masywie Śnieżnika. Rzeka spada w tym miejscu 22 metry do tzw. kotła i dalej płynie wąskim wąwozem. Ze względu na pionowe skały, które osiągają tu nawet 25 metrów wysokości, obszar ten nazywany jest kanionem amerykańskim.

 

 

 

 

Ogród Bajek jest to niewielki ogród położony na stromym zboczu Lesieńca. Powstał on po I wojnie światowej i został założony przez jednego z pracowników leśnych, który tworzył bajkowe postacie z korzeni drzew, szyszek, kory, czyli w sumie z wszystkiego co miał pod ręką gdy mieszka się w lesie. Teraz odwiedzający Ogród Bajek mogą nie tylko podziwiać postacie bajkowe – Czerwonego Kapturka, Koziołka Matołka, Babę Jagę, Jasia i Małgosię, Królewnę Śnieżkę z krasnalami, Sierotkę Marysię, Smoka Wawelskiego i wiele innych – ale również wypoczywać wśród drzew, krzewów i kwiatów. Z Międzygórza można tu dojść nawet w 30 minut spacerem kierując się żółtym szlakiem.

Ogród jest otwarty cały rok. Ceny biletów: ulgowy 4 zł i normalny 6 zł.

 

 

Śnieżnik jest to najwyższy szczyt w masywie Śnieżnika, a pasmo to jest drugim pod względem wysokości pasmem w polskich Sudetach Wschodnich i stanowi zarówno najwyższą część Ziemi Kłodzkiej. To właśnie na szczycie Śnieżnika na wysokości 1425 m n.p.m. stykają się granice trzech krain jakimi są Śląsk, Czechy i Morawy. Warto wybrać się na wędrówkę jednym ze szlaków prowadzących na Śnieżnik.

 

 

 


Informacja Turystyczna PTTK


ul. Wojska Polskiego 2

tel. 74 813 51 95