Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

MovieGate - podziemna atrakcja turystyczna Wrocławia

Movie Gate

Tajemniczy kompleks przy Rynku głównym to połączenie wyjątkowej rozrywki z oryginalną edukacją, doskonałe dla całej rodziny.

Planowany weekend we Wrocławiu stanie się fascynującą przygodą po przekroczeniu progu galerii MovieGate. Na terenie kompleksu MovieGate znajduje się wyjątkowa trasa prezentująca niemalże 100 eksponatów z największych produkcji filmowych, takich jak “Bękarty Wojny”, “James Bond”, czy też “Gwiezdne wojny”. Naszym zadaniem jest przybliżenie każdemu poprzez artefakty filmowe niezwykłego świata kinematografii, który w podziemiach wrocławskiego rynku stanowi zapowiedź przygody z laboratorium iluzji.Kolejnym punktem zwiedzania podziemi we Wrocławiu jest laboratorium, w którym proponujemy doświadczenia chemiczne dla dużych i małych. Dla odważnych proponujemy fascynujący, interaktywny pokaz Szalonego Naukowca, który zaprezentuje najciekawsze zjawiska chemiczne i fizyczne występujące w naturze. W naszej unikalnej przestrzeni proponujemy także ekspozycję historyczną. MovieGate to jedyna taka atrakcja na terenie Dolnego Śląska – podziemna przestrzeń edukacyjna, która prezentuje historię całego regionu, z którego wyrosła główna idea działalności spółki Arado Fabryka Historii.

Magia filmu w autentycznej odsłonie

Główną atrakcją w podziemiach Placu Solnego jest nasza jedyna taka w Europie kolekcja filmowa, która obejmuje wciąż powiększającą się liczbę eksponatów oznaczonych certyfikatami potwierdzającymi ich autentyczność. Lata pracy i poszukiwań pozwoliły nam zgromadzić w jednym miejscu niezwykłe przedmioty, które gościły na planach największych produkcji filmowych. MovieGate to fascynująca przygoda z idealnie dopracowanymi oryginałami elementów scenografii. W naszej kolekcji znajdują się rekwizyty takie jak autentyczny fragment Gwiazdy Śmierci z filmu “Star Wars IV: Nowa Nadzieja” czy samochód samego Jamesa Bonda! Galeria MovieGate oferuje bliskie spotkanie z ożywionym elementem scenografii prosto z krainy magii – pająkiem Aragogiem z drugiej części cyklu filmów o przygodach Harrego Pottera. Scenografia w MovieGate to przede wszystkim wyjątkowy duch oryginalnych koncepcji formalnych prosto z prawdziwych planów filmowych!

Świat iluzji w podziemiach 

Pomiędzy sztuką filmową a magią istnieje bardzo cienka granica, dlatego postanowiliśmy pokazać naszym zwiedzającym, czym jest fascynująca iluzja oraz zjawiska z nią związane. Tylko u nas masz szansę zobaczyć ścieżkę iluzji optycznych umiejscowioną w poniemieckim bunkrze wybudowanym w samym centrum Wrocławia. Zestawienie fascynujących doświadczeń optyki z tajemniczą aurą schronu z okresu II wojny światowej to gwarancja wyjątkowego doświadczenia edukacyjnego! Nie czekaj i zobacz, jakie sekrety fizyki kryją za sobą drzwi do magicznego świata w podziemiach Placu Solnego na Rynku we Wrocławiu.

W MovieGate Wrocław poza artefaktami z planów filmowych, pamiątkami historycznymi oraz laboratorium naukowym znajdują się fascynujące eksponaty, które przybliżą każdemu zasady działania optyki. Tylko u nas masz okazję zajrzeć do niekończącej się studni bez dna oraz zamienić się w Supermana przeglądając się w lewitującym lustrze. Podziemia MovieGate to także miejsce, w którym znajduje się działająca Cewka Tesli. Dzięki niej dowiesz się, w jaki sposób powstawały uderzenia piorunów w Harrym Potterze i odkryjesz tajemnicę “burzliwych dźwięków”!

Nasza ścieżka po przystankach, na których znajdują się niezwykłe eksponaty opowiadające o iluzji optycznej, to doskonałe rozwiązanie dla całej rodziny! Chcemy, aby atrakcje we Wrocławiu były dostępne dla każdego, dlatego nasza przestrzeń edukacyjno-rozrywkowa jest dostosowana do potrzeb dużych i małych. Lustrzane zjawiska optyczne będą zabawnym doświadczeniem dla dorosłych, a fascynującym dla dzieci! Atrakcje we Wrocławiu dla całej rodziny to przede wszystkim podziemny kompleks MovieGate, w którym z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – 6 metrów po ziemią, niemalże 60 pomieszczeń zajmujących powierzchnię 536m2!

Wiemy, że skuteczna edukacja to taka, która wzbudza silne emocje i jest także doskonałą rozrywką. Z tego powodu cała podziemna przestrzeń MovieGate oferuje zwiedzającym świetną zabawę, która sprawi, że każdy zabierze ze sobą w postaci pamiątki garść niezwykłej wiedzy. Edukacja w MovieGate jest wspaniałym doświadczeniem, którego nie powstydziłyby się najlepsze szkoły.

Dla wszystkich ciekawskich

Podziemia Placu Solnego oprócz wspaniałej wystawy artefaktów filmowych oraz interesującej ścieżki historycznej zapraszają do pełnego naukowych tajemnic Laboratorium Szalonego Naukowca. W MovieGate możesz zobaczyć przegląd fascynujących zjawisk chemiczno-fizycznych, które pozwolą każdemu zrozumieć drobne sekrety natury! Nie czekaj i zobacz, co dzieje się, gdy we wrocławskim bunkrze rozpoczyna się spektakularny pokaz Szalonego Naukowca!

Głównym atutem naszego Szalonego Naukowca jest rozwijanie ciekawej narracji oraz interakcja z publicznością dostosowana do wieku oraz charakteru gości. Celem pokazów edukacyjnych w MovieGate jest przekazanie każdemu w zaskakujący i niecodzienny sposób dużej dawki wiedzy. Wiemy, że nauka przez zabawę to wspaniała forma poznawania świata, dlatego nasz pokaz dedykujemy wszystkim ciekawskim – od 5 do 95 lat! Pokaz doświadczeń chemicznych i fizycznych obejmuje zarówno oferta dla osób indywidualnych, jak i dla grup zorganizowanych – przedszkoli, szkół oraz wycieczek turystycznych! Tylko u nas możesz wcześniej zarezerwować pokaz i obejrzeć go w gronie swoich uczniów lub przyjaciół! Nasza sala laboratoryjna pomieści nawet kilkadziesiąt osób, dlatego nie bój się zabrać ze sobą pokaźną grupę ciekawych świata! Szalony Naukowiec znajdzie dla każdego wygodne miejsce!

 

Szczegółowe informacje na stronie:

www.moviegate.pl