Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Błędne Skały - atrakcje przyrodnicze Ziemi Kłodzkiej

Błędne skały to jedna z najciekawszych atrakcji przyrodniczych Ziemi Kłodzkiej. To prawdziwy labirynt szczelin, niekiedy bardzo wąskich. Przemierzenie całej trasy daje niesamowitą satysfakcję, a całości dopełnia świetny punkt widokowy.

Błędne skały położone są na obszarze Parku Narodowego Gór Stołowych. Znajduje się między Kudową-Zdrojem a Karłowem, w pobliżu granicy z Czechami. Cały obszar ma powierzchnię 22ha i znajduje się na wysokości 853 m n.p.m. Te niesamowite formy skalne stworzone zostały wskutek wietrzenia piaskowca. Na trasie labiryntu odnajdziecie wiele punktów widokowych, z których zaobserwujecie m.in. Szczeliniec Wielki i Mały, Broumovską Vrchovinę, a przy doskonałej pogodzie dojrzycie również przepiękne górskie pasmo Karkonoszy.

Wiele skał ma tutaj swoje nazwy - warto sprawdzić na własnej skórze skąd wzięła się nazwa "Kurzej Stopki" czy "Skalnego Siodła". Zapewniamy, że świetnie będą się tutaj bawić zarówno dzieci, jak i dorośli.