Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Zamek na Skale w Trzebieszowicach

Udokumentowana historia Zamku w Trzebieszowicach sięga XV wieku. Pierwotna siedziba rycerska wzniesiona na skalistym brzegu rzeki Białej Lądeckiej była budowlą kamienno-drewnianą o charakterze obronnym. Do naszych czasów z tamtej budowli przetrwały fragmenty kamiennych ścian w piwnicach. Już w XVI wieku na ruinach siedziby rycerskiej zaczęto wznosić renesansowy dwór z wewnętrznym dziedzińcem.

Czytaj więcej...

Dawna Kopalnia Węgla w Nowej Rudzie

Podziemna Trasa Turystyczna Kopalni Węgla w Nowej Rudzie zapraszado odwiedzenia największej atrakcji turystycznej, ziemi Noworudzkiej - Muzeum Górnictwa i Podziemnej Trasy Turystycznej, która już od wielu lat cieszy się ogromną popularnością.

Czytaj więcej...

Kopalnia Uranu w Kletnie

Zapraszamy Was do najbardziej kolorowej sztolni w Polsce - Kopalni Uranu w Kletnie. To magiczne miejsce, gdzie odkryjecie kolorowy labirynt korytarzy i odbędziecie prehistoryczną podróż!

Czytaj więcej...

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

  Królowa sudeckich jaskiń zaprasza do swoich podziemnych korytarzy. Ponad 700 metrów trasy turystycznej, Urozmaicenie i bogactwo form naciekowych oraz wspaniałe pokazy światła i dźwięku sprawiają, że jest to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji Ziemi Kłodzkiej. 

Czytaj więcej...