Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon
JuraPark-krasiejow.pngbassau.jpgkopalnia_nowa_ruda.jpgmbaner_szpryngiel.jpgski_raft.jpgtwoje_miejsce.jpgwiz_wratislavia.jpg

Dawna Kopalnia Węgla w Nowej Rudzie

  Podziemna Trasa Turystyczna Kopalni Węgla w Nowej Rudzie zaprasza do odwiedzenia największej atrakcji turystycznej, ziemi Noworudzkiej - Muzeum Górnictwa i Podziemnej Trasy Turystycznej, która już od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Magiczna podróż labiryntem ciemnych, podziemnych korytarzy pośród sztolni i maszyn górniczych, sprawia że to wspaniałe miejsce do zwiedzania i spędzenia wolnego czasu z rodziną i w grupie przyjaciół. Dla dużych i małych, dla wycieczek szkolnych i firmowych. Na miejscu zadbano o to, by każdy znalazł tutaj coś dla siebie.

Co warto wiedzieć? Wyruszając pod ziemię turyści otrzymują kask ochronny, warto zabrać ze sobą także latarkę, ciepłe ubranie i wygodne buty. Nad wyprawą czuwa doświadczony przewodnik, który kopalnię zna od podszewki i pewnie prowadzi po labiryncie podziemnych korytarzy w których możemy zobaczyć jak kiedyś górnicy wydzierali z ziemi jeden z jej najcenniejszych skarbów. Ciekawostką i wielką atrakcją kopalni jest duch - skarbnik, strzegący tajemnic kopalni, który do dziś mieszka w sztolni, pilnuje skarbów i straszy przybyłych turystów. Dużą popularnością cieszy się Zabawa w Agenta w trakcie której, grupa głęboko pod ziemią rozwiązuje różnego rodzaju zadania. Na koniec zwiedzania zapraszamy do naszego Muzeum Górnictwa, gdzie poznają Państwo historię wydobywania węgla na terenie Dolnego Śląska oraz zobaczą eksponaty ze wszystkich dziedzin górnictwa podziemnego, mundury górnicze, modele maszyn oraz sprzęt zabezpieczający. Do zwiedzania udostępniona została także oryginalna dyspozytornia, stanowiąca niegdyś centrum kierowania kopalnią.To jednak jeszcze nie koniec atrakcji tego niezwykłego miejsca, ponieważ czeka tu na Państwa: strzelanie z łuku do celu, paintball, wystawa modeli samochodów oraz dla najmłodszych – jazda konna.


 

Podziemna Trasa Turystyczna "Kopalnia Węgla" Nowa Ruda

ul. Obozowa 4, 57-401 Nowa Ruda

tel. 748 727 911

www.kopalnia-muzeum.pl