Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Wałbrzych atrakcje turystyczne

Wałbrzych to jedno z największych miast położonych na terenie Dolnego Śląska. Jego główną atrakcję stanowi bez wątpienia znany w całej Polsce - Zamek Książ.

Miasto to było kiedyś jednym z głównych miejsc w Polsce, gdzie kwitł przemysł, głównie górnictwo. Działalność górnicza jednak przestała istnieć, a w miejscu starych kopalń powstały ciekawie turystyczne atrakcje. Wałbrzych założony został w 1305 roku. leży w Kotlinie Wałbrzyskiej i stanowi doskonałą bazę wypadową w pobliskie Sudety. Warto jednak poznać atrakcje, które znajdują się w samym mieście. Do jednych z najbardziej znanych, zarówno na skalę Polską, jak i międzynarodową jest Zamek Książ.

 Atrakcje turystyczne - czyli co warto zobaczyć?

Zamek Książ - Zamek Książ jest jednym z największych zamków w Polsce i Europie i jednocześnie największym zamkiem na Dolnym Śląsku. Wybudowany został w latach 1288-1292 przez księcia świdnicko-jaworskiego Bolka I Surowego. 

Palmiarnia - w wałbrzyskiej palmiarni rośnie ponad 250 gatunków roślin, które reprezentują florę różnych stref klimatycznych i różnych kontynentów. Warto zobaczyć m.in. bambusy, fikusy i krzewy z Azji; ekualiptusy, świerki i sosny z Australii; byliny z Afryki; kaktusy i agawy z Ameryki Śodkowej czy rośliny cytrusowe z basenu Morza Śródziemnego.

Stara Kopalnia - 

Pijalnia wód mineralnych - 

Głuszyca

Podziemne miasto Osówka -