Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon
JuraPark-krasiejow.pngbassau.jpgkopalnia_nowa_ruda.jpgmbaner_szpryngiel.jpgski_raft.jpgtwoje_miejsce.jpgwiz_wratislavia.jpg

Zimowe atrakcje turystyczne Karkonoszy 2019

    Karkonosze to niezwykle atrakcyjny region, który przyciąga turystów zarówno latem, jak i zimą. Po raz pierwszy przedstawiamy Państwu zbiór atrakcji turystycznych dostępnych dla turystów podczas zimowej aury. Znajdziecie tu muzea, stoki narciarskie, kuligi, tor kartingowy, huty szkła, a także wiele, wiele innych...

 W miejscowości Kowary przez cały rok czynny jest jeden z najpiękniejszych Parków Miniatur w Polsce, który zimą przybiera wyjątkowego charakteru. W Karpaczu, doskonałej zabawy dostarczą Wam Karkonoskie Tajemnice, czyli podziemna, multimedialna ekspozycja poświęcona legendarnej postaci Ducha Gór. Można tu wysłuchać wspaniałych opowieści oraz dokonać fascynujących odkryć. Wielbicieli białego szaleństwa na pewno zainteresuje Stacja Narciarska Winterpol "Biały Jar" z nowoczesną, 6 osobową kanapą, oraz z trzema trasami o różnym stopniu trudności. 

Dużo radości dużym i małym zapewni Muzeum Budowli i Techniki z Klocków Lego, czyli dwa piętra niesamowitej zabawy i ponad 80 interaktywnych przycisków i joysticków, a do świata dzieciństwa przeniesie Was Miejskie Muzeum Zabawek - jest to miejsce chętnie odwiedzane przez dzieci i dorosłych. Jeżeli kochacie obserwować życie zwierząt, koniecznie musicie zawitać do Papugarni ,gdzie oko w oko spotkacie się z egzotycznymi ptakami.

Żądnych niezapomnianych przeżyć, zapraszamy na Kuligi Karpacz z pochodniami, ogniskiemi i grzanym winem, a dla osób pragnących dużej dawki adrenaliny Devil Event's przygotował wycieczki cross country na quadach i skuterach śnieżnych.

W Miłkowie zobaczycie świat odwrócony o 171 stopni w Chacie na głowie. Dostępna jest tam też zupełnie nowa atrakcja - Chatka Grawitacyjna, która obraca się w okół własnej osi. 

Niedaleko Karpacza, w miejscowości Borowice znajduje się Wioska Lapońska Kalevala, która organizuje Wieczory Lapońskie: jedzenie rodem z Finlandii, zwiedzanie wioski oraz korzystanie z oryginalnych i nowoczesnych saun fińskich.

W Mysłakowicach, odwiedzając Siedlisko Pstrąga zobaczycie gigantyczne makiety fauny słodkowodnej, natomiast w Piechowicach zobaczycie z bliska ręczny proces produkcji kryształów w sławnej Hucie Julia. Odwiedzając Szklarską Porębę koniecznie zajrzyjcie do tamtejszego Rodzinnego Parku Rozrywki Esplanada, który w okresie zimowym zaprasza na lodowisko z wypożyczalnią łyżew, a także naponad 500 metrowy zjazd kolejką grawitacyjną Alpine Coaster. To jednak nie koniec fantastycznych atrakcji w tej miejscowości - czeka tu na Was największa w regionie interaktywna Wystawa Klocków LEGO, a także Leśna Huta, gdzie na własne oczy możecie zaobserwować wytopy różnych form szklanychod ozdób, po wazony i naczynia. Wielbicieli muzeum zapraszamy do  - Muzeum Mineralogicznego, w którym zobaczycie ponad 4000 eksponatów: minerałów i skamieniałości z całego świata. 

W przeżyciu niezapomnianych chwil w Karkonoszach z pewnością pomogą Nocne Kuligi, których trasa przebiega malowniczym duktem leśnym, położonym w aktrakcyjnej części Szklarskiej Poręby, skąd rozpościera się widok na piękną panoramę gór Karkonoskich.

W Jeleniej Górze czeka na Was największe centrum rozrywki w Karkonoszach DoładujEmocje.pl, a także jedna z najsławniejszych atrakcji w całych Karkonoszach - Termy Cieplickie. W skład wewnętrznej części kompleksu wchodzi m.in. basen pływacki, brodziki, basen rekreacyjny z atrakcjami wodnymi i zjeżdżalnie. Wyjątkową atrakcją są dwa baseny, z których można wypłynąć nawet zimą!

W Świeradowie-Zdrój znajdziecie miejsce niezwykłe - Pracownię Piernikową Isabell, to miejsce w którym powstają Pierniki Izerskie. Wnętrza Pracowni wypełniają przeróżne pierniki i aromaty przypraw korzennych, a także eksponaty z końca XIX i początku XX w. 

Karkonosze – Twoje miejsce na zimowy wypoczynek!

 

  Cкачать