Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Dolny Śląsk atrakcje turystyczne 2020

Województwo Dolnośląskie jest jednym z tych regionów Polski, o którym mówić można bez końca. To prawdziwa skarbnica atrakcji turystycznych, która zdecydowanie zalicza się do prawdziwej czołówki najchętniej odwiedzanych regionów przez turystów. Nic w tym dziwnego, bo jeśli zaczniemy z bliska przyglądać się atrakcjom tego regionu to za każdym razem odkryjemy coś zupełnie nowego.

ląskNajwiększym miastem na Dolnym Śląsku jest Wrocław – stolica województwa. Oprócz ogólnie znanych zabytkowych obiektów miasta, takich jak: archikatedra św. Jana Chrzciciela czy usytuowany na wrocławskiej starówce przepiękny most Tumski, Wrocław skrywa w sobie mnóstwo atrakcji wartych odwiedzenia.

Zapraszamy Was do Kolejkowa - jest to ogromna, tętniąca życiem makieta, która przedstawia wspaniały Dolny Śląsk. Cudowny świat w Kolejkowie jest aż 25 razy mniejszy od realnego, a rzeczywistość została pokazana z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.  W poszukiwaniu dobrej zabawy swoje kroki skierujcie do GOjump i GOair - to największy kompleks rozrywkowy w Polsce!

Czas przenieść się w kolejny uroczy region Dolnego Śląska – Kotlinę Kłodzką. Przyjeżdżając do Ziemi Kłodzkiej możemy być pewni, że dokonaliśmy dobrego wyboru, gdyż to wspaniałe miejsce dla miłośników atrakcji i wędrówek górskich. Naszą przygodę rozpoczynamy od odwiedzenia jednej z największych atrakcji Masywu Śnieżnika czyli Jaskini Niedźwiedzia. Jest to najdłuższa jaskinia w Sudetach i jedna z większych w Polsce. Tuż obok, czeka na Was Kopalnia Uranu, która zachwyci pięknem kolorowych minerałów. Kolejną topową atrakcję stanowi Kopalnia Złota w Złotym Stoku, gdzie w podziemnych korytarzach zostaniecie poszukiwaczami złota i zobaczycie jedyny w Polsce wodospad. W Kłodzku koniecznie odwiedźcie Podziemną Turystyczną Trasę oraz Twierdzę Kłodzko. Jeśli planujecie zawitać do Kudowy-Zdrój, mamy tu dla Was miejsce jak z bajki - Muzeum Zabawek Kudowa-Zdrój.

W Kamieńcu Ząbkowickim odkryjecie powstały w XIX wieku Pałac Marianny Orańskiej. To prawdziwa perła architektoniczna na skalę europejską. W Srebrnej Górze zwiedzicie największą górską fortyfikację w Europie, mowa oczywiście o Twierdzy Srebrna Góra. A może marzą Wam się bajkowe widoki na przygodę? Doskonałej zabawy i niezapomnianej przygody wśród pięknej przyrody dostarczą spływy pontonowe Ski-raft przełomem Bardzkim. Warto zobaczyć tu także największy i najwyższy wodospad w Masywie Śnieżnika - Wodospad Wilczki. Jest jednocześnie drugim co do wysokościw Sudetach. Miłośników spędzenia czasu z wędką w dłoni, zapraszamy do Łowiska "Złoty Pstrąg".

Naszym ostatnim przystankiem są malownicze Karkonosze. To najwyższe pasmo Sudetów. Ich najwyższym szczytem jest górująca nad Karpaczem - Śnieżka, tłumnie odwiedzana przez turystów zarówno Polskich, jak i Czeskich. Region Karkonoszy przepełniony jest wieloma niezwykłymi zabytkami, atrakcjami turystycznymi oraz górskimi szlakami. W miejscowości Kowary z bliska zobaczycie jeden z najpiękniejszych Parków Miniatur w Polsce i zaznacie dużej dawki szaleństwa w Pałacowej Bawialni oraz zwiedzicie drugą co do wielkości kopalnię uranu w Polsce - Kopalnię Podgórze. W Korawach odnajdziecie jeszcze jedną fantastyczną atrakcję - Muzeum Sentymentów, gdzie cofniecie się o 20-30 lat w czasie i przypomnicie sobie przedmioty znane z kuchni swojej babci lub salonu rodziców. W Karpaczu tajemniczych wrażeń doznacie w jednej z największych atrakcji regionu - Karkonoskich Tajemnicach, a oko w oko z egzotycznymi ptakami spotkacie się z tamtejszej Papugarni Śnieżka

W Miłkowie czeka Was prawdziwy zawrót głowy! Znajdziecie tu Chatę na głowie i Chatę grawitacyjną.  W Przesiece odbędziecie wyprawę po Małej Japonii - czyli Ogrodzie Japońskim, skomponowanym zgodnie z japońską filozofią fen shiu.

Odwiedzając Szklarską Porębe koniecznie zawitajcie w tamtejszym Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada. Znajdziecie tam atrakcje dla dużych i małych przez cały rok! Wartym uwagi jest także Muzeum Mineralogiczne, gdzie zobaczycie ponad 4000 eksponatów - minerałów i skamieniałości z całego świata. W Leśnej Hucie można na własne oczy obserwować wytopy różnych form szklanych ozdób. Jeśli w głowie Wam niezapomniane przygody wybierzcie się na spływy pontonami po rzece Bóbr z firmą BERGA lub na pełne przygód Loty Balonem Balloon Expedition.

ulotka dolny2020

Zwiedzaj, Odkrywaj, Oszczędzaj!

Pobierz darmową aplikację i korzystaj z rabatów na atrakcje turystyczne, restauracje i transport!

BANEREK TANIE ODKRYWANIE WWW