Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon
JuraPark-krasiejow.pngbassau.jpgkopalnia_nowa_ruda.jpgmbaner_szpryngiel.jpgski_raft.jpgtwoje_miejsce.jpgwiz_wratislavia.jpg

Dolny Śląsk atrakcje turystyczne 2019

Województwo Dolnośląskie jest jednym z tych regionów Polski, o którym mówić można bez końca. To prawdziwa skarbnica atrakcji turystycznych, która zdecydowanie zalicza się do prawdziwej czołówki najchętniej odwiedzanych regionów przez turystów. Nic w tym dziwnego, bo jeśli zaczniemy z bliska przyglądać się atrakcjom tego regionu to za każdym razem odkryjemy coś zupełnie nowego.

Największym miastem na Dolnym Śląsku jest Wrocław – stolica województwa. Oprócz ogólnie znanych zabytkowych obiektów miasta, takich jak: archikatedra św. Jana Chrzciciela czy usytuowany na wrocławskiej starówce przepiękny most Tumski, Wrocław skrywa w sobie mnóstwo atrakcji wartych odwiedzenia.

Zapraszamy Was do Kolejkowa - jest to ogromna, tętniąca życiem makieta, która przedstawia wspaniały Dolny Śląsk. Cudowny świat w Kolejkowie jest aż 25 razy mniejszy od realnego, a rzeczywistość została pokazana z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. W podziemiach placu Solnego odnajdziecie unikatową atrakcję w skali całej Europy - Movie Gate, czyli eksponaty, iluzję i efekty specjalne prosto z planów filmowych. Dodatkową atrakcję stanowią pokazy Szalonego Naukowca.

W poszukiwaniu dobrej zabawy swoje kroki skierujcie do GOjump i GOair - to największy kompleks rozrywkowy w Polsce! Łącznie znajdziecie tam blisko 5000m2 atrakcji - park trambolin, baseny z gąbkami, ogromne zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, a także park dmuchanych atrakcji. Garści pozytywnej rozrywki i rywalizacji dostarczy wam największa kręgielnia we Wrocławiu Sky Bowling.

 olecamy Wam odwiedzenie największego statku pasażerskiego w Polsce – Wratislavia, która prócz niezapomnianych rejsów po Odrze, w swojej restauracji serwuje pyszne dania. W pobliżu Wrocławia, w urokliwej wsi Galowice znajdziecie miejsce wyjątkowe – zabytkowy XVIII wieczny spichlerz, a w nim Muzeum Powozów czyli niezwykła kolekcja zabytkowych pojazdów. 

Ile pędziła najszybsza lokomotwa parowa? Jak powstaje para gorąca co wprawia ją w ruch? Odpowiedzi na te pytania uzyskacie odwiedzając Jaworzynę Śląską i tamtejsze Muzeum Kolejnictwa, gdzie zobaczycie zachowaną infrastrukturę kolejową, a także zbiór ponad 120 pojazdów kolejowych. W oddalonym o 30 km Dzierżoniowie zlokalizowany jest największy młyn zbożowy w Polsce z 1837 roku. Podczas zwiedzania Młyn Hilberta poznamy oryginalny ciąg technologiczny z lat 30-tych XX wieku, a najmłodsi poznają historię od „Ziarenka do bochenka”. Checie odewrać się od zgiełku miasta? Przyjedźcie do Arboretum Wojsławice jest to niezwykły ogród Dolnego Śląska z imponującą kolekcją roślin. Zwiedzający mają do dyspozycjitereny piknikowe, trawniki wypoczynkowe, leżaki, placzabaw dla dzieci i letni bufet. W wakacje zapraszamy do saduhistorycznych odmian czereśni na degustację owoców, któremożna zrywać prosto z drzew.

Czas przenieść się w kolejny uroczy region Dolnego Śląska – Kotlinę Kłodzką. Przyjeżdżając do Ziemi Kłodzkiej możemy być pewni, że dokonaliśmy dobrego wyboru, gdyż to wspaniałe miejsce dla miłośników atrakcji i wędrówek górskich. Naszą przygodę rozpoczynamy od odwiedzenia jednej z największych atrakcji Masywu Śnieżnika czyli Jaskini Niedźwiedzia. Jest to najdłuższa jaskinia w Sudetach i jedna z większych w Polsce. Tuż obok, czeka na Was Kopalnia Uranu, która zachwyci pięknem kolorowych minerałów. Kolejną topową atrakcję stanowi Kopalnia Złota w Złotym Stoku, gdzie w podziemnych korytarzach zostaniecie poszukiwaczami złota i zobaczycie jedyny w Polsce wodospad. Chcąc poznać trud pracy górników zapraszamy Was do Turystycznej Trasy Podziemnej Nowa Ruda. To miejsce dobrej zabawy i edukacji dla całych rodzin. W Kamieńcu Ząbkowickim odkryjecie powstały w XIX wieku Pałac Marianny Orańskiej. To prawdziwa perła architektoniczna na skalę europejską. A może marzą Wam się bajkowe widoki na przygodę? Doskonałej zabawy i niezapomnianej przygody wśród pięknej przyrody dostarczą spływy pontonowe Ski-raft przełomem Bardzkim. Warto zobaczyć tu także największy i najwyższy wodospad w Masywie Śnieżnika - Wodospad Wilczki. Jest jednocześnie drugim co do wysokościw Sudetach. Nad wodospadem znajduje się mostek,a wokół niego wyznaczono ścieżki oraz schodkiprowadzące do tarasów widokowych, tak by możnabyło oglądać wodospad i wąwóz z każdej strony.

Naszym ostatnim przystankiem są malownicze Karkonosze. To najwyższe pasmo Sudetów. Ich najwyższym szczytem jest górująca nad Karpaczem - Śnieżka, tłumnie odwiedzana przez turystów zarówno Polskich, jak i Czeskich. Region Karkonoszy przepełniony jest wieloma niezwykłymi zabytkami, atrakcjami turystycznymi oraz górskimi szlakami. W miejscowości Kowary z bliska zobaczycie jeden z najpiękniejszych Parków Miniatur w Polsce i zaznacie dużej dawki szaleństwa w Pałacowej Bawialni. W Korawach odnajdziecie jeszcze jedną fantastyczną atrakcję - Muzeum Sentymentów, gdzie cofniecie się o 20-30 lat w czasie i przypomnicie sobie przedmioty znane z kuchni swojej babci lub salonu rodziców. W Karpaczu tajemniczych wrażeń doznacie w jednej z największych atrakcji regionu - Karkonoskich Tajemnicach, a oko w oko z egzotycznymi ptakami spotkacie się z tamtejszej Papugarni

Nieopodal, w Mysłakowicach znajduje się Park Mega Ryb, gdzie znajdują się niepowtarzalne, gigantyczne makiety fauny słodkowodnej, a także Skoczlandia – miejsce rozyrwki dla dzieci. W Miłkowie czeka Was prawdziwy zawrót głowy! Znajdziecie tu Chatę na głowie i Chatę grawitacyjną

W Piechowicach, koniecznie odwiedźcie Hutę Szkła Kryształowego Julia. Turyści mogą tu z bliska podziwiać ręczny proces produkcji kryształów. W Przesiece odbędziecie wyprawę po Ogrodzie Japońskim, skomponowanym zgodnie z japońską filozofią fen shiu. W Borowicach nasze serce skradła tamtejsza Wioska Lapońska Kalevala, która organizuje Wieczory Lapońskie. Czeka tu na Was wiele oryginalnych i nowoczesnych saun fińskich.

Odwiedzając Szklarską Porębe koniecznie zawitajcie w tamtejszym Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada. Znajdziecie tam atrakcje dla dużych i małych przez cały rok! A jeśli w głowie Wam niezapomniane przygody wybierzcie się na spływy pontonami po rzece Bóbr z firmą BERGA lub na Spływy kajakowe po Bobrze.

 

 

dolnyslask2019

 

dolny EN

 

dolny RU

 

dolny DE