• Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
JuraPark-krasiejow.pngbassau.jpgkopalnia_nowa_ruda.jpgmbaner_szpryngiel.jpgski_raft.jpgtwoje_miejsce.jpg

Wrocław i okolice atrakcje turystyczne 2018

Województwo Dolnośląskie jest jednym z tych regionów Polski, o którym mówić można bez końca. To prawdziwa skarbnica atrakcji turystycznych, która zdecydowanie zalicza się do prawdziwej czołówki najchętniej odwiedzanych regionów przez turystów. Nic w tym dziwnego, bo jeśli zaczniemy z bliska przyglądać się atrakcjom tego regionu to za każdym razem odkryjemy coś zupełnie nowego.

Największym miastem na Dolnym Śląsku jest Wrocław – stolica województwa. Oprócz ogólnie znanych zabytkowych obiektów miasta, takich jak: archikatedra św. Jana Chrzciciela czy usytuowany na wrocławskiej starówce przepiękny most Tumski, Wrocław skrywa w sobie mnóstwo atrakcji wartych odwiedzenia. Na turystów głodnych wrażeń i dobrej zabawy czeka tu arena Laser Tag Nyska. To wojenny, postapokaliptyczny obszar działań, gdzie nawet jeden fałszywy ruch może oznaczać przegraną. Garści pozytywnej rozrywki i rywalizacji dostarczy wam największa kręgielnia we Wrocławiu Sky Bowling. Turystom kochającym smak ryzyka polecamy loty motolotnią FlyTech.pl nad Wrocławiem. To idelana okazja, aby spojrzeć na miasto z zupełnie innej perspektywy. A jeśli o innej perspektywnie mowa, polecamy Wam odwiedzenie największego statku pasażerskiego w Polsce – Wratislavia, która prócz niezapomnianych rejsów po Odrze, w swojej restauracji serwuje pyszne dania. W pobliżu Wrocławia, w urokliwej wsi Galowice znajdziecie miejsce wyjątkowe – zabytkowy XVIII wieczny spichlerz, a w nim Muzeum Powozów czyli niezwykła kolekcja zabytkowych pojazdów. Niedaleko Wrocławia znajdziecie jeszcze jedno miejsce, które bez wątpienia odwiedzić powinien każdy – Muzeum Motoryzacji Topacz. Odbędziecie tu podróż do czasów, kiedy motoryzacja posiadała indywidualny i niepowtarzalny charakter.

Ile pędziła najszybsza lokomotwa parowa? Jak powstaje para gorąca co wprawia ją w ruch? Odpowiedzi na te pytania uzyskacie odwiedzając Jaworzynę Śląską i tamtejsze Muzeum Kolejnictwa.

Czas przenieść się w kolejny uroczy region Dolnego Śląska – Kotlinę Kłodzką. Przyjeżdżając do Ziemi Kłodzkiej możemy być pewni, że dokonaliśmy dobrego wyboru, gdyż to wspaniałe miejsce dla miłośników atrakcji i wędrówek górskich. Naszą przygodę rozpoczynamy od odwiedzenia jednej z największych atrakcji Masywu Śnieżnika czyli Jaskini Niedźwiedzia. Jest to najdłuższa jaskinia w Sudetach i jedna z większych w Polsce. Tuż obok, czeka na Was Kopalnia Uranu, która zachwyci pięknem kolorowych minerałów. Kolejną topową atrakcję stanowi Kopalnia Złota w Złotym Stoku, gdzie w podziemnych korytarzach zostaniecie poszukiwaczami złota i zobaczycie jedyny w Polsce wodospad. Chcąc poznać trud pracy górników zapraszamy Was do Turystycznej Trasy Podziemnej Nowa Ruda. To miejsce dobrej zabawy i edukacji dla całych rodzin. W Kamieńcu Ząbkowickim odkryjecie powstały w XIX wieku Pałac Marianny Orańskiej. To prawdziwa perła architektoniczna na skalę europejską. Nieopodal, w Ząbkowicach Śląskich zobaczycie najwyższą Krzywą Wieżę w Polsce, a także takie atrackej jak Laboratorium dr. Frankensteina czy tamtejszy zamek. A może marzą Wam się bajkowe widoki na przygodę? Doskonałej zabawy i niezapomnianej przygody wśród pięknej przyrody dostarczą spływy pontonowe Ski-raft przełomem Bardzkim.

Naszym ostatnim przystankiem są malownicze Karkonosze. To najwyższe pasmo Sudetów. Ich najwyższym szczytem jest górująca nad Karpaczem - Śnieżka, tłumnie odwiedzana przez turystów zarówno Polskich, jak i Czeskich. Region Karkonoszy przepełniony jest wieloma niezwykłymi zabytkami, atrakcjami turystycznymi oraz górskimi szlakami. W Szklarskiej Porębie można obejrzeć blisko 4000 eksponatów: minerałów i skamieniałości z całego świata w Muzeum Mineralogicznym. W Piechowicach, koniecznie odwiedźcie Hutę Szkła Kryształowego Julia. Turyści mogą tu z bliska podziwiać ręczny proces produkcji kryształów. W Przesiece odbędziecie wyprawę po Ogrodzie Japońskim, skomponowanym zgodnie z japońską filozofią fen shiu. Nieopodal, w Mysłakowicach znajduje się Park Mega Ryb, gdzie znajdują się niepowtarzalne, gigantyczne makiety fauny słodkowodnej, a także Skoczlandia – miejsce rozyrwki dla dzieci. W Miłkowie czeka Was prawdziwy zawrót głowy! Znajdziecie tu Chatę na głowie i Chatę grawitacyjną. Zakończeniem naszej wycieczki jest podróż do pobliskich Czech, gdzie znajduje się Ścieżka w koronach drzew, która dostarczy Wam niesamowitych widoków z perspektywy ptaka.

       Pobierz

 

 English

  Deutsch

 

 Pусский

 

 Český

-------------------------------------------------------------------------------------------------