Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Opolszczyzna atrakcje turystyczne 2020

KARKONOSZE

Opolszczyzna to zdecydowanie jeden z najciekawszych i najatrakcyjniejszych regionów w naszym kraju. Przybyłych turystów zachwyca tu różnorodność przyrody, począwszy od malowniczych jezior, rezerwatów i lasów, po szczyty Gór Opawskich.

Swoją podróż rozpoczynamy od JuraParku w Krasiejowie. To wyjątkowe miejsce, pełne ekscytujących niespodzianek. Turyści znajdą tutaj m.in. tunel czasu, prehistoryczne oceanarium oraz ścieżkę edukacyjną z 250 modelami dinozaurów. W miejscowości Moszna podziwiać można ewenement w skali całego kraju - Fabrykę Robotów. Spotkacie tu ogromne, stalowe roboty inspirowane takimi filmami jak Star Wars, Transformers czy Obcy. W miejscowości Żyrowa koło Zdzieszowic, w bajkowych domkach Stumilowego Lasku najmłodsi odkryją moc niezapomnianych wrażeń.  Portu Jachtowego w Krapkowicach, gdzie można popływać łódką, rowerkiem wodnym lub wyruszyć w rejs rzeką z pięknym widokiem na Krapkowicki Zamek. W Krapkowicach będziecie mieć również okazję podążać Szlakiem Obuwniczym i poznać historię miasta.

Kolejnym miastem na turystycznej mapie Opolszczyzny jest Paczków, nazywane polskim Carcassonne. Prócz średniowiecznych murów obronnych z wieżami warownymi i basztami, atrakcją miejscowości jest również rynek oraz jedyny w Europie warowny kościół. Opolszczyzna to także duże ilości tras kajakowych. Z firmą Party Kajaki przemierzycie najpiękniejsze zakątki rzeki Mała Panew, natomiast jeśli szukacie spływów w okolicach Kędzierzyna-Koźla, Rybnika, Krapkowic czy Raciborza - koniecznie wybierzcie firmę Spływy Kajakowe Rejak.

Będziecie mieć również okazję wspiąć się na szczyt Biskupiej Kopy i odwiedzić tamtejsze Schronisko Pod Biskupią Kopą. Na chwile ochłody w upalne dni warto wybrać się do Głuchołaz i tamtejszego Kompleksu Rekreacyjnego „nad Białką”. W drodze powrotnej warto przejechać przez miejscowość Moszczanka. To miejsce godne polecenia nie tylko wędkarzom ale także smakoszom ryb, znajduje się tu bowiem najbardziej znane w regionie Łowisko Pstrąg. Wykraczając nieco poza granice województwa, w miejscowości Ławica, odbywają się pełne emocji Spływy Pontonowe ski-raft. Warto wybrać się tam z całą rodziną, emocje gwarantowane. Zapraszamy do Opolskiego!

 Opolszczyzna2020