Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon
JuraPark-krasiejow.pngbassau.jpgkopalnia_nowa_ruda.jpgmbaner_szpryngiel.jpgski_raft.jpgtwoje_miejsce.jpgwiz_wratislavia.jpg

Opolszczyzna atrakcje turystyczne 2019

Opolszczyzna to zdecydowanie jeden z najciekawszych i najatrakcyjniejszych regionów w naszym kraju. Przybyłych turystów zachwyca tu różnorodność przyrody, począwszy od malowniczych jezior, rezerwatów i lasów, po szczyty Gór Opawskich.

Rozpoczynając swoją przygodę z województwem Opolskim warto zaplanować wizytę w Opolu - stolicy województwa. Odkryjecie tu jeden z najstarszych zabytków architektury obronnej w Polsce - Wieżę Piastowską, a także Zamek Górny, jedyny zamek który posiadało Średniowieczne Opole. Będąc w mieście koniecznie warto wybrać się na rejs Statkiem Opolanin i poznać miasto z nieco innej perspektywy. Wartym odwiedzenia jest sławny w całej Polsce Zamek Moszna, który słynie z niepowtarzalnego uroku za sprawą swojej bajkowej architektury. Tuż obok, podziwiać można kolejny ewenement w skali całego kraju - w Fabryce Robotówspotkacie ogromne, stalowe roboty inspirowane takimi filmami jak Star Wars, Transformers czy Obcy.

W Biskupicach, obok Byczyny przeniesiecie się w czasie do średniowiecza w Grodzie Rycerskim, gdzie z bliska poznacie życie prawdziwych rycerzy. Czekają tam na Was także warsztaty dawnych rzemiosł i Międzynarodowe Turnieje Rycerskie. Pozostając w temacie przenosin w czasie, w Juraparku Krasiejów dotrzecie do czasów życia prehistorycznych zwierząt, podziwiając przy tym 250 olbrzymich modeli dinozaurów. Zaledwie 30 km dalej znajduje się góra św. Anny – miejsce pielgrzymek wielu turystów. Również i tam czeka na Was niesamowita atrakcja – Zjeżdżalnia grawitacyjna Alpine-Coaster o długości 600 metrów. Ruszając w dalszą drogę docieramy do Głuchołaz, stolicy gór Opawskich, gdzie blisko 8 kilometrowy Szlak Miejski poprowadzi turystów przez piękne, zabytkowe miasto. Pozostając w gminie Głuchołazy, warto skierować się do miejscowości Pokrzywna, gdzie odkryjecie Zaginione Miasto w interaktywnym Parku Rozrywki i Edukacji Rosenau. Będziecie mieć również okazję wspiąć się na szczyt Biuskupiej Kopy i odwiedzić tamtejsze Schronisko Pod Biskupią Kopą. W drodze powrotnej warto przejechać przez miejscowość Moszczanka. To miejsce godne polecenia nie tylko wędkarzom ale także smakoszom ryb, znajduje się tu bowiem najbardziej znane w regionie Łowisko Pstrąg.

Marzycie o fantastycznej zabawie dla swoich dzieci? Wybierzcie się do Nysy, gdzie Studio KIDS Nysa przygotowało ogromną ilość atrakcji dla całych rodzin! Tutaj również czakają na Was rejsy statkiem po Jeziorze Nyskim Statkiem Gracja.  W miejscowości Żyrowa koło Zdzieszowic, w bajkowych domkach Stumilowego Lasku najmłodsi odkryją moc niezapomnianych wrażeń. Wielbicieli sportów wodnych zapraszamy do Wake Parku Reuda Januszkowice, gdzie znajduje się najnowocześniejszy wakepark w Polsce oraz do Portu Jachtowego w Krapkowicach, gdzie można popływać łódką, rowerkiem wodnym lub wyruszyć w rejs rzeką z pięknym widokiem na Krapkowicki Zamek. W Krakpowicach będziecie mieć również okazję podążać Szlakiem Obuwniczym i poznać historię miasta. W Kamieniu Śląskim dobrej zabawy zaznacie również w jedynym na Opolszczyźnie polu golfowym - Karolinka GolfPark. 

 

Opolszczyzna to także duże ilości tras kajakowych. Z firmą Party Kajaki przemierzycie najpiękniejsze zakątki rzeki Mała Panew, natomiast jeśli szukacie spływów w okolicach Kędzierzyna-Koźla, Rybnika, Krapkowic czy Raciborza - koniecznie wybierzcie firmę Spływy Kajakowe Rejak. Gdy na dobre wciąnie Was wodne szaleństwo przyjedźcie do Głębinowa, gdzie na terenie Błękitnej Zatoki odbywają się Festiwale Piosenki Żeglarskiej, a także Inscenizacja Bitwy Morskiej. Zapraszamy Was do Opolskiego!

 

 

 

Opolszczyzna

 

* W kolportowanych ulotkach wkradł się błąd dotyczący Schroniska Pod Biskupią Kopą. Schronisko położone jest na wysokości 765 metrów n.p.m.