Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Opolszczyzna atrakcje turystyczne 2021

Śląsk

Opolszczyzna to zdecydowanie jeden z najciekawszych i najatrakcyjniejszych regionów w naszym kraju. Przybyłych turystów zachwyca tu różnorodność przyrody, począwszy od malowniczych jezior, rezerwatów i lasów, po szczyty Gór Opawskich.

Opolszczyzna to malowniczy region, którego stolicą jest Opole. Rozpoczynając swoją przygodę z województwem Opolskim warto odwiedzić sławny w całej Polsce Zamek Moszna, który słynie ze niepowtarzalnego uroku za sprawą swojej bajkowej architektury. Tuż obok podziwiać można kolejny ewenement w skali całego kraju - Fabrykę Robotów, gdzie możemy zobaczyć ogromne stalowe roboty inspirowane takimi filmami jak Star Wars, Transformers czy Obcy. Ważnym punktem na turystycznej mapie Opola jest również Muzeum Wsi Opolskiej, z plenerową ekspozycją zabytków drewnianej architektury wiejskiej.

W Biskupicach, obok Byczyny przeniesiecie się w czasie do średniowiecza, gdzie w Grodzie Rycerskim z bliska poznacie życie prawdziwych rycerzy. Czekają tam na Was także warsztaty dawnych rzemiosł i Międzynarodowe Turnieje Rycerskie. Pozostając w temacie przenosin w czasie, w Juraparku Krasiejów dotrzecie do czasów życia prehistorycznych zwierząt, podziwiając przy tym 250 olbrzymich modeli dinozaurów. Zaledwie 30 km dalej znajduje się góra św. Anny – miejsce pielgrzymek wielu turystów. Również i tam czeka na Was niesamowita atrakcja – Zjeżdżalnia grawitacyjna Alpine-Coaster o długości 600 metrów.

Ruszając w dalszą drogę docieramy do Głuchołaz, stolicy Gór Opawskich, gdzie blisko 8 kilometrowy Szlak Miejski poprowadzi turystów przez piękne, zabytkowe miasto, a w upalne dni ugości Was Kompleks Rekreacyjny „Nad białką”, którego serce stanowią nowoczesne baseny. W drodze powrotnej warto przejechać przez miejscowość Moszczanka. To miejsce godne polecenia nie tylko wędkarzom ale także smakoszom ryb, znajduje się tu bowiem najbardziej znane w regionie Łowisko PstrągW Paczkowie koniecznie warto odwiedzić wyjątkowe Muzeum Gazownictwa, które posiada szeroką kolekcję starych gazomierzy i stare sprzędy gospodarstwa domowego. 

W miejscowości Żyrowa koło Zdzieszowic, w bajkowych domkach Stumilowego Lasku najmłodsi odkryją moc niezapomnianych wrażeń. Dobrych wspomnień i dawki adrenaliny nigdy nie jest za mało. W Opolu czeka na Was Park Linowy KanYon, gdzie dzieci, młodzież i dorośli będą mogli wykazać się kreatywnością, pokonując szereg zadań i konkurencji. Najmłodsi, koniecznie powinni zajrzeć do Hoplandii, miejsca z niepowtarzalnymi atrakcjami dmuchanymi i trampolinami. A nieco starszych zachęcamy do odwiedzenia profesjonalnego toru wyścigowego Silesia Ring, gdzie jest możliwość jazdy bolidem i samochodami sportowymi.

W Paczkowie, przepięknym opolskim mieście dla turystów przygotownano również niebanalną atrakcję Muzem Gazownictwa to miejsce, gdzie znajdziecie olbrzymią kolekcję gazomierzy, a także dawnych sprzętów gospodarstwa domowego.

Wielbicieli sportów wodnych zapraszamy do Januszkowic, gdzie znajduje się najnowocześniejszy wakepark w Polsce - Rueda Wakepark oraz do Portu Jachtowego w Krapkowicach, gdzie można popływać łódką, rowerkiem wodnym lub wyruszyć w rejs rzeką z pięknym widokiem na krapkowicki Zamek. Opolszczyzna to także duże ilości tras kajakowych, na jedna z najatrakcyjniejszych zapraszamy do miejscowości Staniszcze Małe Party Kajaki, a jeśli w głowie Wam poznanie bliżej rzeki Odry, koniecznie weźcie udział w rejsie wycieczkowym Statkiem Opolanin. Gdy na dobre wciąnie Was wodne szaleństwo przyjedźcie do Głębinowa, gdzie na terenie Błękitnej Zatoki odbywają się Festiwale Piosenki Żeglarskiej, a także Inscenizacja Bitwy Morskiej. Zapraszamy Was do Opolskiego!

 

ulotkaopolszczyzna 2021