Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

Polonia Wax Museum czyli Muzeum Figur Woskowych

Ideą powstania Polonia Wax Museum była chęć oddania w jak najmniejszych detalach znanych postaci historycznych , świeckich i duchowych, znanych osobistości, polityków i sportowców. Podziwiać tu można figury woskowe prezentujące postaci trzech papieży: św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka, sportowców i wiele, wiele innych.

Ideą powstania Polonia Wax Museum była chęć oddania w jak najmniejszych detalach znanych postaci historycznych , świeckich i duchowych, znanych osobistości, polityków i sportowców. Chcemy, abyś mógł poczuć ich obecność, tak jakby naprawdę stali przy Tobie ! Dbałość o szczegóły i najdrobniejsze elementy to Nasz wyróżnik. Oryginalne stroje, atrybuty, czy dekoracje wprowadzić mają określony nastrój i pokazać naszą retrospekcję w jak najbardziej profesjonalny sposób. Przyjdź i się przekonaj. Budować chcemy poprzez ekspozycję naszych figur poczucie dumy i tożsamości narodowej, szacunku dla postaci historycznych i naszej spuścizny. W niekonwencjonalny sposób pokazywać chcemy historię naszego kraju i świata. Kilkadziesiąt tematycznych pokoi i postaci przeniesie Was poprzez dwudziestolecie międzywojenne, II wojnę światową, lata 70., 80 i 90. do czasów współczesnych, tak aby móc podać rękę tym najwybitniejszym. Marka Polonia Wax Museum powstała w 2016 roku zainspirowana organizacją w Krakowie Światowych Dni Młodzieży. Tym samym zaprosić chcemy na okolicznościową wystawę związaną z obchodami tego święta. Podziwiać będzie można figury woskowe prezentujące postaci trzech papieży: św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka oraz wiele, wiele innych. To dopiero początek. Stale rozwijać chcemy Naszą ekspozycję, tworząc już od dziś najlepszą i największą wystawę figur woskowych w Polsce i regionie. Mamy nadzieję, że Nasza ekspozycja stała i wystawy tematyczne zaspokoją najbardziej wymagających.

Rynek Główny 34, Kraków

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: 502 799 445

Godziny otwarcia: 9:30 - 22:00