Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon
JuraPark-krasiejow.pngbassau.jpgkopalnia_nowa_ruda.jpgmbaner_szpryngiel.jpgski_raft.jpgtwoje_miejsce.jpgwiz_wratislavia.jpg

Kopalnia Soli Bochnia

 Kopalnia Soli Bochnia to najstarsza na ziemiach Polskich kopalnia soli kamiennej. Początki jej działalności, jako zakładu wydobywczego sięgają 1248 r. To właśnie z tym miejscem związana jest legenda o pierścieniu Św. Kingi.

  Dzisiaj Kopalnia Soli Bochnia to unikatowe w skali światowej miejsce, znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, pełne niezwykłych atrakcji historycznych, multimedialnych oraz geologicznych a także ciekawostek ukazujących rozwój technik wydobywczych. Największym skarbem bocheńskiej kopalni jest wyjątkowy mikroklimat podziemnych wyrobisk. Właściwości podziemnego aerozolu niwelują objawy alergii oraz korzystnie wpływają na poprawę stanu zdrowia osób z chorobami dróg oddechowych jak astma czy POCHP.

  Turysta przybywający do Bochni, ma do wyboru cztery trasy turystyczne: Podziemna Ekspozycja Multimedialna, Trasa Przyrodnicza, Trasa Historyczna Wyprawa w Stare Góry oraz Śladami Kaplic Bocheńskich Górników. Istnieje także możliwość spędzenia nocy w podziemiach kopalni oraz pobyt w Komorze Ważyn.

   W Kopalnia Soli Bochnia atrakcje czekają na Was jeszcze przed zjazdem na dół. Znajdziecie tu czynną, zabytkową wyciągową maszynę parową, ekspozycję minerałów, lapidarium, a także ogródek kawiarniany (czynny sezonowo). Zjazd do kopalni odbywa się windą górniczą. Pod ziemią czekają na Was m.in. przejazd podziemną kolejką, zjazd 140 metrową zjeżdżalnią, która łączy dwa poziomy kopalni, przeprawa łodzią po zalanej solanką komorze oraz całe mnóstwo atrakcji dla dzieci: podziemne boisko sportowe, plac zabaw, kącik plastyczny.

Co należy wiedzieć przed przyjazdem do Kopalni Soli w Bochni?

Temperatura wynosi tam 15-17 °C, wilgotność powietrza 70% - zaleca się więc, aby zwiedzający zabrali ze sobą ciepłą odzież i wygodne obuwie, bowiem do pokonania na całej trasie jest łącznie około 700 schodów.

Dodatkowe informacje:

1. Do zjazdu zjeżdżalnią wymagane są długie spodnie i pełne obuwie.

2. Turystów z niepełnosprawnością, nieposiadających przeciwwskazań do zjazdu pod ziemię, zapraszamy na zwiedzanie trasy turystycznej o godz. 13:00 i 16:00. Pozostałe godziny zwiedzania dla turystów indywidualnych, nie są dostosowane dla osób z niepełnosprawnością

3. Pobyt pod ziemią odbywa się pod opieką przewodnika.

4. Zjazd do kopalni jest zabroniony dla osób będących w stanie wskazującym na spożycie alkoholu lub innych podobnie działających środków.

5. Do kopalni mogą samodzielnie zjeżdżać tylko osoby pełnoletnie.

6. Dzieci i młodzież do 18 roku życia muszą przebywać pod opieką osoby pełnoletniej.

7. W kopalni zabrania się posiadania lub palenia tytoniu oraz posiadania środków do wzniecania ognia.

8. Dodatkowa usługa przewodnicka w języku polskim: pobyt do 3 godzin 150 zł, pobyt nocny 230 zł.

9. Dodatkowa usługa przewodnicka w języku obcym: pobyt do 3 godzin 210 zł, pobyt nocny 260 zł.

10. Dodatkowa usługa flisacka 210 zł.

11. Biuro Obsługi Turystycznej nie dysponuje przechowalnią bagażu.

12. Przeciwwskazania do zjazdu: niewydolność krążeniowa i oddechowa oraz klaustrofobia.

 

Dojazd Bochnia znajduje się w odległości około 40 km od Krakowa przy trasach A4 i E40. Z dworca Kraków Główny kursuje do Bochni szybki pociąg oraz minibusy.

Zjazdy na zwiedzanie kopalni obywają się szybem Campi, przy ul. Campi 15.

W bezpośrednim sąsiedztwie kopalni znajduje się duży bezpłatny parking dla samochodów osobowych i autokarów.

Kopalnia Soli Bochnia Sp. z o.o.

Biuro Obsługi Turystycznej:

ul. Campi 15, 32-700 Bochnia

tel. 14 615 24 60, 14 615 24 61,

14 692 67 52

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji: www.kopalnia-bochnia.pl

www.facebook.com/kopalniabochnia

 

Więcej znajdziesz w naszym Informatorze Turystycznym