Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon

HistoryLand w Krakowie

Odkryj historię Polski zbudowaną z klocków lego! HistoryLand to interaktywne centrum edukacji, które gwarantuje niezapomnianą lekcję historii Polski.

Idealne miejsce dla dzieci oraz młodzieży szkolnej, aby odkryć i pogłębić zdumiewające fakty, związane z historią naszego kraju. Wystawa ukazuje najważniejsze wydarzenia i zabytki z historii Polski, przedstawione za pomocą makiet, wybudowanych z klocków LEGO. Przy ich tworzeniu, współpracowało z nami 12 historyków – autentyczność rekonstrukcji była podstawowym założeniem projektu HistoryLand. Ramowy program zwiedzania, obejmuje zakres historii, począwszy od pradawnej osady w Biskupinie, aż po wydarzenia współczesne – związane ze Stocznią Gdańską. W podróż przez dzieje Polski, zabiorą odwiedzających, nasi wykwalifikowani przewodnicy. Zwiedzanie z przewodnikiem trwa około 1,5 godziny. HistoryLand oferuje również uczestnictwo w warsztatach edukacyjnych.

W ten sposób, można połączyć zwiedzanie wystawy i niebanalną lekcję historii (różne scenariusze do wyboru). Warsztaty zawierają elementy edukacyjne oraz zabawy plastyczno-manualne (m.in. budowanie z klocków LEGO).

Jesteście ciekawi, jak wyglądają zbudowane z ponad miliona klocków LEGO® i naszpikowane interaktywnymi elementami bitwa pod Grunwaldem, Sukiennice czy Stocznia Gdańska? Koniecznie odwiedźcie HistoryLand w Krakowie!

www.historyland.pl