Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon
JuraPark-krasiejow.pngbassau.jpgkopalnia_nowa_ruda.jpgmbaner_szpryngiel.jpgski_raft.jpgtwoje_miejsce.jpgwiz_wratislavia.jpg

Krościenko nad Dunajcem

Krościenko nad Dunajcem to idealne miejsce dla wszystkich, którzy cenią spokój. Odpocznij po ciężkim tygodniu i przyjedź do nas na kilka dni.

Krościenko to urocza miejscowość turystyczna położona w malowniczych Pieninach. Otoczona pasmami gór Pienin, Gorców oraz Beskidu Sądeckiego. Ta malownicza gmina, przecięta Dunajcem, stanowi doskonałą bazę turystyczną dla miłośników gór i turystyki pieszej. Pobliskie tereny zaliczane są do najciekawszych i najpiękniejszych zakątków Polski. Niebywałą osobliwością krajobrazową na skalę międzynarodową stanowi przełom Dunajca. Krościenko, to doskonała baza turystyczna. To doskonałe miejsce wypadowe zarówno w Polskie, jak i Słowackie części Pienińskiego Parku Narodowego. Niedaleko znajduje się również Jezioro Czorsztyńskie oraz zamki w Niedzicy i Czorsztynie. Cechą charakterystyczną tej miejscowości są źródła mineralne występujące w prawym brzegu Dunajca. 

 

 Atrakcje turystyczne - czyli co warto zobaczyć?

 

Szlaki turystyczne - Z Krościenka prowadzą szlaki turystyczne na najbardziej znane szczyty Pienin, m.in. Trzy Korony, Sokolica, Lubań czy Turbacz. 

Spływ dunajcem - W Krościenku kończy się spływ łodziami flisackimi. To niezapomniana podróż, która pozwala poznać samo serce Pienin. Trasa przełomem Dunajca przebiega przez Pieniński Park Narodowy.

Wyciągi narciarskie - W Krościenku, w okresie zimowym mamy do dyspozycji dwa wyciągi narciarskie - orczykowe. Trasy zjazdowe o długości 500 metrów sprawiają, że swoje miejsce znajdą tu zaawansowani, jak i dopiero rozpoczynający białą przygodę narciarze. Stoki oświetlone, dodatkowo naśnieżane, szkółki narciarskie oraz świetna baza gastronomiczna sprawiają, że jest to świetne miejsce na zimowe wypady.

Wody mineralne - Charakterystyczne dla Krościenka są źródła mineralne występujące na Zawoziu (prawym brzegu Dunajca). Wody posiadają szczególne właściwości, które pomagają w leczeniu dróg oddechowych oraz układu trawienia.

Stara Plebania - Życie kulturalne w Krościenku skupia się wokół Gminnego Centrum Kultury, mieszczącego się w zabytkowym budynku Starej Plebanii w pobliżu kościoła. Centrum jest organizatorem wielu regionalnych, plenerowych imprez.

 

Punkt informacji turystycznej w Krościenku nad Dunajcem

 

Adres:

Krościenko nad Dunajcem, Rynek 32

Telefon:

18 262 33 04

www:

www.kroscienko.pl