Zwiedzaj z nami
południową Polskę!
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
facebook icon
instagram icon
youtube icon
JuraPark-krasiejow.pngbassau.jpgkopalnia_nowa_ruda.jpgmbaner_szpryngiel.jpgski_raft.jpgtwoje_miejsce.jpgwiz_wratislavia.jpg

Niedzica - perła Pienin

Niedzica to wieś położona w województwie małopolskim, w gminie Łapsze Niżne. Jest to jedna z najbardziej znanych i malowniczych miejscowości w Pieninach.       

Niedzica to letniskowa wieś położona w województwie małopolskim, w gminie Łapsze Niżne. Jest to jedna z najbardziej znanych i malowniczych miejscowości w Pieninach. Znajduje się niedaleko Czorsztyna i zaledwie 30 km od Nowego Targu. Znajduje się również stosunkowo blisko zimowej stolicy Polski - Zakopanego. Miejscowość znajduje się nad ogromnym Zalewem Czorsztyńskim, który powstał na rzece Dunajec. 

 

 Atrakcje turystyczne - czyli co warto zobaczyć?

Zamek w Niedzicy - Najsłynniejszym zabytniek w Niedzicy jest Zamek Dunajec z XIV wieku, który przyciąga do siebie ogromne tłumy turystów. Nic dziwnego, ponieważ niesamowite wnętrze zamku oraz jego ulokowanie nad jeziorem Czorsztyńskim sprawia, że jest to punkt obowiązkowy każdego turysty wybierający się w tej piękny region Pienin.

Rejsy turystyczne "Harnaś" - Jedną z atrakcji Pienin jest niedawno powstałe jezioro Czorsztyńskie. Znajduje się ono nad zalanym korytem rzeki Dunajec. Pod woda znalazły się takie znane miejscowości jak Czorstyn, część wioski Niedzica czy Stare Maniowy. Statek "Harnaś" to pływająca kawiarnia, z pokładu której można podziwiać okoliczne zabytki zarówno architektury jak i przyrody takie jak: Zamek Dunajec w Niedzicy, zamek w Czorsztynie, Zaporę Wodną w Niedzicy, skansen na półwyspie Stylchen, Zielone Skałki, Pieniński Park Narodowy oraz wiele innych. W górnej części oraz na dziobie statku znajdują się pokłady słoneczne, na których można zażywać kąpieli słonecznych w trakcie rejsu spacerowego. W środkowej części statku znajduje się przeszklona kawiarenka, w której przy miłej muzyce można wypić kawę, zimne piwko lub zchrupać coś słodkiego.  Przystań statku znajduje się w miejscowości Niedzica Zamek u stóp zamku. Łatwo do nas trafić, gdyż prosto z zamku Dunajec prowadzi ścieżka wprost do przystani statków "Biała Dama".

Park rozrywka Spiska Kraina - Rodzinny Park Rozrywki Spiska Kraina to miejsce, w którym radość i dobra zabawa nie znają limitu wieku! To przestrzeń w Niedzicy, gdzie rozrywka i edukacja spotykają się w jednym punkcie. Punkcie, który musisz odwiedzić z rodziną i przyjaciółmi! 

Spichlerz w Niedzicy - Piętrowy budynek z murowaną piwnicą z XVIII wieku, stojący na grzbiecie Tabor.

Kościół św. Bartłomieja w Niedzicy - Zabytkowa świątynia pamiętająca jeszcze XIV wiek. Posiada ciekawe i cenne zabytki.