Szczawnica - gmina atrakcyjnie turystycznie

Szczawnica to jeden z najpopularniejszych kurortów w Pieninach. Jest to znana miejscowość uzdrowiskowa, która latem przyciąga tutaj tłumy kuracjuszy. Nic dziwnego - jest to piękna, malownicza miejscowość.

Dostęp do różnorodnych atrakcji turystycznych jest jednym z decydujących punktów przy wyborze miejsca wypoczynku. Szczawnica położona w południowej części Polski, tuż przy granicy z Słowacją, może pochwalić się dużą liczbą atrakcji dla osób o różnych potrzebach i w różnym wieku. Posiada atrakcje turystyczne dla dzieci, dla młodzieży, ale także dla dorosłych i osób starszych. Każdy odnajdzie coś dla siebie - to wymarzone miejsce dla amatorów sportu, w tym sportów ekstremalnych, ale też dla osób lubiących zwiedzać interesujące budowle, poznawać urocze zakątki przyrody czy po prostu - pospacerować, odpocząć i zrelaksować się. Zapraszamy do zapoznania się z najładniejszymi, najczęściej odwiedzanymi i najciekawszymi atrakcjami turystycznymi w Szczawnicy i okolicach. Zamieszczamy pomysły na interesujące i niekonwencjonalne spędzanie wolnego czasu podczas pobytu w górach, w Szczawnicy. Dzięki naszym wskazówkom nie będziesz się nudzić, odwiedzisz niezwykłe miejsca i zapamiętasz swój urlop i wakacje na długo. 

Turystyka rowerowa, trasy i szlaki rowerowe w Szczawnicy - Szczawnica i jej okolice są stworzone do turystyki rowerowej - amatorskiej i zawodowej. Wielość wygodnych i szerokich ścieżek sprawia, że w krótkim czasie można zwiedzić o wiele więcej atrakcji niż w przypadku wędrówki pieszej. Szczególnie urokliwa jest popularna trasa do Czerwonego Klasztoru na Słowacji, która swój początek ma w samej Szczawnicy, przy kolejce na Palenicę.

Spływy kajakowe w Pieninach w Szczawnicy - Spływy kajakowe przełomem Dunajca to sposób na podziwianie pięknych widoków, połączone z wysiłkiem i dawką adrenaliny. Trasę ok 13 km można zrobić w ok 2 godziny, co zależy głównie od samych uczestników spływu. Wyprawa kajakowa polecana jest każdemu, niezależnie od umiejętności kierowania kajakiem. Jest to idealna rozrywka dla całej rodziny.

Promenada - piękny, malowniczy deptak przeznaczony zarówno do wędrówki pieszek jak i rowerowej. Promenada mierzy blisko 1800metrów. Jest doskonałym sposobem, aby po odbytym spływie Dunajcem dotrzeć do centrum miejscowości.

 

Rafting - Rafting, czyli ekstremalny spływ pontonem po rzece, to nowa atrakcja Szczawnicy, która zdobywa coraz więcej miłośników i sympatyków. Rafting po Dunajcu jest jedną z najczęściej wykorzystywanych atrakcji w Szczawnicy. W mieście znajduje się kilka firm zajmujących się organizacją tego typu rozrywki. W cenie ich ofert znajduje się zazwyczaj ponton wraz z osobą sterującą i odpowiedzialną za bezpieczeństwo, kapoki, kaski ochronne i wiosła. Ponadto szkolenie z bezpieczeństwa podczas raftingu i dojazd na miejsce rozpoczęcia spływu.

Wędkarstwo w Szczawnicy - Szczawnica może pochwalić się jednymi z najlepszych miejsc wędkarskich, do którego zjeżdżają miłośnicy łowienia ryb z całej Polski. Na długości całego Dunajca wędkarze posiadają swoje ulubione miejsca, które cieszą nie tylko niezwykłymi widokami, ale także pozwalają na złowienie dużych i różnorodnych ryb.